×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

LA žurnālists uzrakstījis grāmatu par Valentīnu Eiduku

Foto - Timurs Subhankulovs. Ērika Oša zīmējumsFoto - Timurs Subhankulovs. Ērika Oša zīmējums

“Ja mēs par šo sievieti neuzrakstītu, tas būtu noziegums,” tā vakar grāmatas “Valentīna. Visu Šķēpmetēju Māte” prezentācijā sacīja tās autors Egīls Jurisons.

 

Grāmata vēsta par izcilo šķēpa mešanas treneri Valentīnu Eiduku, kuras daudzo audzēkņu vidū spožākās pērles ir olimpiskie vicečempioni Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals, pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais un pasaules junioru čempione Linda Brīvule. Eiduka pērn rudenī tika atzīta par Eiropas gada labāko vieglatlētikas treneri.

“Latvija ir ļoti bagāta ar talantīgiem sportistiem, bet kā īlens no maisa ārā lien šķēpa mešana un trenere Valentīna Eiduka,” uzskata AS “Lauku Avīze” valdes priekšsēdētājs Viesturs Serdāns. Viņš sarunā ar Egīlu Jurisonu izmetis, ka roku turēšana klēpī un grāmatas nerakstīšana būtu noziegums, un pieredzējušais sporta žurnālists atrotījis piedurknes nopietnam darbam.

Tā rezultātā – grāmatas – prezentācija vakar notika ļoti simboliskā vietā – Latvijas Šķēpmetēju klubā (LŠK), kura loma mūsu šķēpraižu tradīciju atdzimšanā ir nenovērtējama, uzsvēra grāmatas autors: “Lielāko paldies gribu teikt divām burvīgām dāmām – galvenajai varonei Valentīnai Eidukai un LŠK bijušajai prezidentei Valijai Draugai. LŠK es uzskatu par vienu no trim veiksmīgākajiem sporta projektiem atjaunotās Latvijas vēsturē līdzās BMX un skeletonam.”

Divi lieli un daudzi mazie paldies bija arī Eidukai: “Pirmkārt, paldies Irmai Jaunzemei, kas mani jau vairāk nekā pirms pusgadsimta pamudināja kļūt par treneri. Ja tas nenotiktu, es noteikti dzīvē būtu nodarbojusies ar kaut ko citu. Gribu pateikties arī Valijai Draugai, bez kuras pašaizliedzīgā darba mūsu panākumi nebūtu iespējami.”
05072012_EO_5

Pagājušajā nedēļā Eiropas čempionātā Helsinkos veiksme no Eidukas audzēkņiem bija novērsusies un finālā jeb labāko 12 sportistu pulkā iekļuva tikai Sinta Ozoliņa-Kovala. Viņa gan izcīnīja augsto sesto vietu, taču pīķis neaizlidoja līdz kārotajam 61 metram. Šāds rezultāts sportistei ļautu startēt otrajās olimpiskajās spēlēs. “Cerams, ka visi pilnie metieni pietaupīti Londonas olimpiskajām spēlēm. Mēs gaidām no tevis jaunus brīnumus,” Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis novēlēja treneres audzēkņiem izšaut četrgades nozīmīgākajās sacensībās. Iepriekšējās divas reizes viņi to paveica – pirms astoņiem gadiem Atēnās sudrabu izcīnīja Vadims Vasiļevskis, bet pirms četrām vasarām no Pekinas ar šādu pašu cēlmetālu atgriezās Ainārs Kovals. Abi startēs arī Londonā, kompānijā ņemot jaunāko kolēģi Zigismundu Sirmo. Vēl kvalificēties var arī Ozoliņa-Kovala.

“Ja jūs visi turēsiet īkšķus, tad būs!” Eiduka atzina, ka atbalsts no mājām viņiem Lielbritānijā noderēs.

Olimpiskās spēles Londonā risināsies no 27. jūlija līdz 12. augustam.

Grāmata “Valentīna. Visu Šķēpmetēju Māte” nopērkama visās lielākajās grāmatu tirdzniecības vietās Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+