×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Saeimā – bez apsardzes, strādās arī sestdienās. Ināras Mūrnieces portrets (24)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Pa Saeimu pārvietoties bez apsardzes un arī sestdienas izmantot strādāšanai, nevis atpūtai – to jaunā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece nolēma pirmajā darba nedēļā.

Parlamentārā darba pieredze, vadot Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju, spēja pieņemt lēmumus, labās svešvalodu zināšanas bija galvenie kritēriji, kāpēc Nacionālā apvienība virzīja Ināru augstajam amatam. Arī reputācija, plašais redzesloks, ko veidojuši ilgie žurnālistikā nostrādātie gadi, no kuriem sešpa­dsmit – “Lauku Avīzes”, vēlāk “Latvijas Avīzes” redakcijā. Piemēram, 2008. gadā “LA” publicētā intervija ar EDSO augsto komisāru mazākumtautību jautājumos Knutu Vollebeku noderētu komunikācijas studentiem kā teicamas žurnālistikas paraugs.

Atceros, kā Ināra par radošo veikumu saņēma avīzes gadskārtējo prēmiju, kas kolektīvā tiek saukta iedibinātāja redakcijas padomes priekšsēdētāja Voldemāra Krustiņa vārdā. Tieši V. Krustiņš pirms vairākiem gadiem novērtēja Ināras spējas un ieteica sākt darboties politikā: “Žurnālistikas darbs ir liels treniņš, tas attīsta analītiskas spējas, avīzē rakstot, jābūt precīzam – jāmeklē salīdzinājumi, jāspēj formulēt secinājumus, un politiķiem tas ir svarīgi. Pienāca laiks, kad Inārai teicu: “Tev jāiet politikā. Tu esi sasniegusi zināmu profesionālas varēšanas līmeni, un tālāk tev jāiet sevi realizēt citur.” Tas nebija delikāts nodoms tikt vaļā no kāda žurnālista, nepavisam. Jebkura redakcija ir laba skola, un viņa ir to apguvusi. Inārai ir bijis liels patstāvības koeficients, un viņa bija drošs darbinieks. Viņa gribēja strādāt. Ja šodien par darbinieku saka – 
centīgs, tad tas skan tā skolnieciski. Bet tam ir milzīga nozīme.”

Garš darbu saraksts

Reiz Ināra izteicās, ka viņu doties politikā iedrošinājusi arī Nacionālās apvienības biedre Vineta Poriņa. Atceroties par teātros valdošo tradīciju, kur aktrises izraugās savas skatuves “krustmeitas”, pajautāju, kā V. Poriņa vērtē savu “politikas krustmeitu”. Viņa teic – izvēle patiešām bija veiksmīga, laba krustmeita izaugusi.

Pirms pretendēt uz Saeimas priekšsēdētājas amatu, Ināra apsvērusi plusus un mīnusus. Amatam nāk klāt ļoti liela atbildība un ļoti lieli personiskās brīvības un personiskās dzīves ierobežojumi. Turklāt visu Saeimas priekšsēdētāja darbu ne vien sabiedrība, bet arī Saeimā strādājošie kolēģi ne vienmēr redz, jo līdztekus sēžu vadīšanai ir vēl ļoti daudz citu pienākumu. I. Mūrnieces ārlietu padomnieks Aivis Kļavinskis jau uzrakstījis garu darbu sarakstu, pamatīgi jāgatavojas Eiropas Savienības prezidentūrai.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. absolūti noteikti Atbildēt

  Mums tagad mērkaķa ātrumā sāks virzīt visādus liberastu likumprojektus. Žīdi lien politikā pa visām spraugām.

 2. Mūrniece ir kaunatraips Latvijas Saeimai. Vai tad nav vairs neviena normāla latvieša, ka jāliek tādos amatos Izraēlas interešu ruporu.

 3. Prieks par vienu normālu , sakarīgu pr-tāju! Lai veicas ! Apsveicu !

 4. aboltina ir nulle pret so sievieti…

  • Tāpēc jau Izraēlas diaspora pārvācās no Reformu partijas uz Vienotību, lai no tās izēstu domājošus latviešus. Mīnusiņu kampaņa pret Āboltiņu ir viņu darbs. Tā ka te kā spogulī var redzēt cik viņu ir Vienotībā. Ar Reformu partiju neizdevās nokļūt pie varas, tika atšifrēti, gan ar lielu novēlošanos. Tagad sastājās Vienotībā, lai tajā pārņemtu varu. Kā redzams Izraēlas diaspora lien visās arī it kā vislatviskākajās partijās, izskatās, ka Mūrnieces kundze ir no tās pašas čupas.

 5. Pirmie soļi izraisa cieņu,respect! Ļai veicas!

  • Izraēlas taurētāja, Mūrniece. Nu protams, ka visiem līkpirkstainajiem skribentiem jāapsveic savējo dāmu ar veiksmīgu iefiltrēšanos Nacionālajā apvienībā.

 6. Laba vēlējumi Inārai Atbildēt

  Vislabākie vēlējumi jaunajā amatā! Veselību un nepazaudēt smaidu. No sirds vēlu! 🙂

 7. Loģiski. Simpātiska un inteliģenta sieviete. Pa veikaliem staigājot apsargus vajag tikai Āboltiņai.

 8. No sirds apsveicu Mūrnieces kundzi jaunajā amatā , vēlu veiksmi darbā un personīgajā dzīvē !
  Skaista ,šarmanta , zinoša -varam priecāties ,ka Latvijā parādās tādi cilvēki !

 9. Tā diena pret nakti, ja salīdzina ar Ā boliņu kaut vai pēc sejas izteiksmes — Ā boliņas alkatīgā,iedomīgā, viltīgā sejas izteiksme pret inteliģentu, sirsnīgu latvietes seju.V ēlu VISLIELĀKO veiksmi grūtajā darbā Inārai ! Un galvenais nepazaudēt cilvēcību šo 100 šakāļu barā !

 10. Izturību, veiksmi Jūsu darbā.

 11. Beidzot normāls cilvēks Saeimas vadībā, lai veicas Inārai.

 12. Ja pārskatītu arī saeimas, ministriju izdevumus,arī nevajadzīgo pārspīlēto preztižu izdevumus un vēl tie ierēdņu bari,kuri dublē un imitē darbības un dzenā iedzīvotājus no viena kabineta citā un tās represiju iestādes kā VID,kuri neatbalsta uzņēmējus ,bet gan soda un nogremdē , budžetā būtu vairāk līdzekļu medicīnas, izglītības iestāžu sakārtošanai.

 13. Visu cieņu .Lai veicās .
  Vienotības varās kārās rudās lapsas ar parūkām iedomiba , augstprātība , aktiermāksa bija ne vien šokējoša , bet pretīga .

 14. Jebkurā darbā pieredzi iegūst godprātīgi strādājot. Vēlu veiksmi!

 15. Varbūt Latvijā izaugs kāda Politiķe ar godu kalpot Latvijai un nevis profesionāla Saeimas intrigante, kā tas daudzkārt redzēts un pat izrokot alu zem Saieimas pamatiem…

  • Latvija ir un paliek brīnumu zeme, ja šajā amatā var nonākt žurnāliste bez nopietnas politiskās pieredzes.

   • Nē, Kaimiņam gan ir pieredze šovmens. Žurnālists ir daudz piemērotāks saeimas darbam, nekā aktieri, komponisti un sportisti.

   • ushaks cik atceros arii bija zhurnaalists … 😉

   • Es piedzimu bez pieredzes…, viena pieredze bija, kad iebāzu elektro kontaktā vadu…, vel viena, kad pirmo reizi pats braucu ar velosipēdu…. Tā tas ir katram un tas darbs ir jāuzsāk un tikai tad tā pieredze radīsies.

   • Cik es saprotu,Kristīnīt,tev tomēr labāk patiktu Āboltiņas kundze,varbūt draudzene,radiniece u.t.t.Tavai zināšanai,Mūrniece nav iesācēja politikā.Un lai Dievs viņai palīdz ieviest kārtību Saeimā!

Draugiem Facebook Twitter Google+