×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. decembris, 2017
Drukāt

Ko darīt, lai paildzinātu senioru darba mūžu? (1)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Aigars Nitišs, Jēkabpils daudznozaru kompānijas SIA “Ošukalns” valdes priekšsēdētājs: “Īpašas programmas mums nav, tomēr cenšamies savā uzņēmumā, kurā strādā vairāk nekā 350 darbinieku, pēc iespējas ilgāk nodrošināt darba iespējas tiem senioriem, kuriem ir liela darba pieredze un kuri vēlas un var strādāt. Protams, ja pensionāram darbs profesijā kļūst par grūtu, meklējam piemērotāku darbu, kas saistīts ar tehnisko uzraudzību, sagādes lietām vai uzņēmuma apsardzi. Tagad modē ir rožaini aizrunāties, ka jāstrādā līdz 75 gadiem, bet mūsu valstī līdz tam vēl ļoti tāls ceļš ejams.”

 

Ivars Paurs, Rīgas SIA “Wesemann” valdes loceklis: “Var rīkot konferences un ļoti gudri spriest, bet kāda tam visam jēga, ja vispirms netiek radīti priekšnoteikumi, lai vecākās paaudzes cilvēkus varētu iesaistīt Latvijas darba tirgū. Būvniecība lielā mērā saistīta ar smagiem darbiem, turklāt visbiežāk zem klajas debess ļoti mainīgos klimata apstākļos. Labi, mēs, piemēram, senioram metinātājam devām iespēju strādāt par operatoru. Bet ar to ir par maz. Seniori vēlas arī citas iespējas, piemēram, strādāt pusslodzi. Bet, ja eju cilvēkiem pretī, man kā būvuzņēmējam rodas papildu problēmas. Katrs cilvēks, kas nestrādā pilnu darba dienu, velk vidējo algu uz leju. Netrūkst ierēdņu, kas no samazinātās vidējās stundu tarifu likmes izdara dažādus secinājumus. Aiziet tiktāl, ka uzņēmējs, lūk, cilvēkiem maksājot aploksnēs. Absurds! Būvniecībā viss jādara secīgi, kāpēc valstī, kad vēlas ieviest ko jaunu, nerīkojas tāpat? Tagad labā roka nezina, ko dara kreisā.”

 

Valdis Runcis, Rēzeknes tirdzniecības uzņēmuma SIA “Ruvar” valdes priekšsēdētājs: “Vispirms katrā uzņēmumā un iestādē jārada cilvēciski darba apstākļi, tad nebūs tik daudz jārunā par lielo kadru mainību, senioru problēmām un darbaspēka ievešanu no ārzemēm.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 100% piekrītu Pauram un Runča k-gam!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+