×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2017
Drukāt

Laba sirds, stipra dūre. Saruna ar Mairi Briedi (10)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins
Mairis Briedis

Profesionāls bokseris, policists.
Dzimis 1985. gada
13. janvārī Rīgā.
Absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.
Eiropas čempions kikboksā.
Pasaules čempions boksā svara kategorijā līdz 90,7 kg WBC, IBA un IBF versijā.
Eiropas cilvēks Latvijā (2014).
Latvijas populārākais sportists (2016).
Precējies, četru dēlu tēvs.

MAIRIS BRIEDIS. Te varētu likt punktu, jo diez vai starp mūsu lasītājiem ir kāds, kas nezinātu šo vārdu. Profesionāla boksera karjerā viņam ir bijušas divdesmit divas cīņas un divdesmit divas uzvaras. Šī gada 1. aprīlī viņš izcīnīja Pasaules boksa padomes (WBC) čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā. Tas ir unikāls notikums Latvijas sporta vēsturē.

“Latvieši ir stipra tauta” bija pirmie vārdi, ko Mairis Briedis pateica kā pasaules čempions boksā. “Mans dopings ir mana tauta” – šie Maira Brieža vārdi kļuva par pagājušā gada spārnoto teicienu.

Šādi es sāku vēstuli Valsts prezidentam, kurā par izcilību sportā, par tēvzemes mīlestību un Latvijas vārda nešanu pasaulē lūdzu piešķirt bokserim Mairim Briedim Triju Zvaigžņu ordeni. Vēstuli ir parakstījuši divsimt piecdesmit trīs visdažādāko profesiju pārstāvji – preses un televīzijas žurnālisti, ārsti, arhitekti, mūziķi, policisti, zinātnieki, menedžeri, uzņēmēji, juristi, skolotāji. Ordeņa kapituls par mūsu ierosu lems nākamajā sēdē, kas notiks rudenī.

Ir svētdienas vakars, pagājusi nedēļa, kopš Maira triumfālās atgriešanās. Uz mūsu tikšanos viņš ierodas no “Radio SWH”, kur tikko ir bijis stundu garš tiešais ēters. Priecājos, ka Mairis neizrāda, cik noguris patiesībā viņš ir un ka traumētais ribas skrimslis joprojām liek sevi manīt.

Kad un kur sākas cīņa?
Ringā notiek cīņas galvenā daļa. Sākas viss ar gatavošanos, gan fizisko, gan psiholoģisko. Un ar atbildības izjūtu. Es neeju cīņā viens, kopā ar mani iet komanda. Un vēl es eju Latvijas vārdā. Tas uzliek milzīgu atbildību. Un arī motivē.

Grūtākais posms ir nedēļa pirms cīņas. Tu jau esi gatavs, bet vēl ir jāgaida. Tu dedz, bet vēl nav īstais laiks.

Kas palīdz nepārdegt?
Nepārdegt palīdz komanda, runā ar tevi, lai prātā nenāk nevajadzīgas lietas. Domā jau tu tik un tā, bet komanda palīdz domas ievirzīt pareizā gultnē. Palīdz vārdi, ko pasaka treneris, sieva, draugi. Arī līdzjutēju atbalsts ir ļoti svarīgs. Tas viss kopā iedveš pārliecību, kas ļauj un liek saņemties. Taču nekad nedrīksti kļūt pārlieku pārliecināts par sevi. Ja esi pārlieku pārliecināts, zaudē modrību. Boksā pat tad, ja tu visus divpadsmit raundus jūti, ka vinnē, nedrīksti atslābt ne mirkli. Jo viens sitiens var visu izšķirt.

Kas notiek brīdī, kad dodaties uz ringu?
Koncentrācija ir tik liela, ka tā jau ir tāda kā pašhipnoze, tu ieej transā.

Reizēm filmās rāda, ka cīnītājs spriedzes brīdī vairs nedzird publikas aurus, reālās skaņas pazūd, ir tikai sirdspuksti…
Tā tas ir mākslas filmās. Es dzirdu visu, kas notiek. Ir tāds kā tunelis, pa kuru eju uz ringu. Pirms cīņas ar Huku sajūta bija, kā elektriskajā laukā ieejot, skudriņas un spriedze, bet es dzirdu, ka publika kliedz, un dzirdu arī, ko kliedz. Tajā brīdī notiek transformācija. Esmu koncentrējies aiziet līdz ringam un izdarīt savu darbu. Perfekti.

Transformācija, kurā Mairis, kam laba sirds, pārtop par Mairi, kam stipra dūre?
Tā var teikt. Mana komanda ir ievērojusi: ikdienā un ringā es esmu kā divi dažādi cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Es ar tevi, Mairi – par mūsu Latviju!
  PS Laikam pirmo reizi lasu tikai pozitīvus komentārus 😀 Kas notika, zākātāji? Saraustījāties? 😀

 2. Ļoti laba saruna, lieliski jautājumi, uz kuriem dot atklātas atbildes. Paldies par interviju! Ar baudu izlasīju!

 3. Mairis – mūsdienu Lāčplēsis! Mūsu spēks un lepnums!

 4. Dzīvoju Mozambikā, neredzēju cīņu un nezināju rezultātu, bet tāpat apraudājos.

 5. Prieks un lepnums par Mairi Briedi gan kā godīgu un stipru cilvēku, gan profesionālu bokseri, Pasaules čempionu! Panākumus un veiksmi sportā un privātā dzīvē!

 6. Cepuri nost latviešu patriota,gudra un domājoša sportista M.Brieža priekšā! Var tikai novēlēt viņam veselību un daudzas vēl lieliskas uzvaras Latvijai par godu! Bet viens, pēdējais viņa teiciens gan mazliet būtu jālabo. Un arī visiem citiem, kas to nepareizi lieto, jo tas ir mūsu nelabvēļu apzināti radīts un tiražēts. Jāsaka: “Mēs esam ne lielākā, bet spēcīga tauta”, svešo uztieptā “Mēs esam maza tauta”, jo tas netbilst patiesībai un ir ne tikai ir mazvērtības kompleksa izveidei tiražēts, bet arī skaitliski ir daudz daudz mazākas teritoriāli un pat skaitliski mazākas valstis un tautas! Savukārt daudz ir lielvalstis, kas tomēr ir daudzkārt atpalikušākas par mūsu valsti un mūsu tautu !

 7. Vietējais lauķis Atbildēt

  Veiksmi, Mairi!

 8. Dzīvoju Vācijā, skatījos cīņu lielākajā Vācijas TV kanālā un biju līdz asarām lepna par Latvijas pārstāvi un Latviju! Paldies par šīm sajūtām visiem, kas to radīja (ieskaitot reperi un līdzjutējus)! Izlasot šo interviju esmu arī cilvēciski priecīga, ka tieši ar šādiem cilvēkiem Latvijas vārds iziet pasaulē. Daudz veiksmes, sasniegumu un prieka gan profesionālajā, gan personiskajā dzīvē!

 9. Veiksmi un stipru veselibu tev Mairi. mes lepojamies par tevim

Draugiem Facebook Twitter Google+