×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

“LabaDaba” arvien ģimeniskāka; šogad festivālā arī četras kāzas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 31. jūlija līdz 2. augustam Līgatnes pagasta “Ratniekos” notiekošais starptautiskais mūzikas festivāls “Laba Daba” jau tā norises pirmajos gados ieguvis ģimenēm draudzīgākā festivāla statusu, un šogad pirmo reizi tā vēsturē tiks svinētas arī četru pāru kāzas, LA.lv pavēstīja rīkotāji.

“LabaDaba” rīkotāju pārstāve Kristīne Pinkule stāsta, ka festivālam ir bezgala daudz jauku piemēru, sākot jau no festivāla pirmsākumiem: “Tajā tikuši izteikti organizēti un neorganizēti bildinājumi, un mīlošās ģimenēs aug mazuļi, kurus sauc par “Labas Dabas: mazuļiem. Tagad ir pienācis laiks “jā” vārdam! Jūnija sākumā pie “Laba Daba” organizatoriem pieteicās pāris, kurš izteica vēlmi apprecēties festivālā. Mazliet apdomājām un nolēmām – kāpēc nē? Izdomājām, ka ar prieku un labiem notikumiem ir jādalās, un aicinājām arī citus nopietnus, nobriedušus pārus, kuru starpā valda saskaņa, pieteikties uz iespēju sarakstīties “Labā Dabā”.”

Rezultātā pieteikušies vēl trīs pāri, un sestdien notiks četras ceremonijas, kuras vadīs Līgatnes novada Dzimtsarakstu nodaļa, bilst Pinkule.

Pirmais pāris, kuriem pateicoties kāzas festivālā tiks svinētas, Herbe un Zane stāsta, kādēļ izvēlējušies precēties tieši festivālā. “Tā kā mums abiem nepatīk kāzu tradīcijas, bet patīk festivāli, tad bijām vienisprātis, ka kāzām jānotiek “Labā Dabā”! Pie tam būsim pirmie, kas oficiāli to izdara kādā no Latvijas festivāliem. Kā arī vienīgais veids, kā ielūgt visus draugus uz kāzām, ir organizēt tās festivālā, neraizējoties par kāzu galdu un izklaižu programmu. Prieks, ka mūsu trakajai idejai ir pievienojušies vēl trīs pāri.”

Savukārt jau precētajiem pāriem ar bērniem festivāls apkopojis interesantākās lietas, kas domātas tieši ģimenēm. Sestdien, 1.augustā diena sāksies ar “Jēkaba Nīmaņa dziesmas bērniem” muzikālo izrādi uz Suņa skatuves, kas atrodas lielajā šķūnī.

Savukārt kino mājā šogad būs skatāmas ne tikai filmas pieaugušajiem par tēmu “Vīrietis”, bet arī plaša multiplikācijas filmu programma bērniem sadarbībā ar Kinomuzeju. Kino māja savu vietu nemaina un arī šogad atradīsies Krogus mājā pie centrālā laukuma.

Visiem, kam patīk dejot un kustēties, īpaši pie sirds ies deju studijas “Happy dance studio” deju meistarklases, kas sestdienas rītā norisināsies Kraukļa ligzdā, kas atrodas iepretim iekšējām stāvlaukumam.

Savukārt kopumā par bērniem tīkamāko skatuvi, apmeklētāji iepriekšējos gados atzinuši folka mūzikas skatuvi jeb Eža skatuvi, kas atrodas iepretim radošo darbnīcu pļavai, blakus bērnudārzam. Šogad uz Eža skatuves būs dzirdams gan koris, gan populārie “The Sound Poets”, publiku afrikāņu ritmos iekustinās Nils Īle, un ar tradicionālo kultūru iepazīstinās folkloras kopa “Skandinieki”.

Domājot par ģimenēm, šogad paaugstināts arī vecuma slieksnis bērniem, kuriem festivāla biļete nav jāpērk. Bērniem līdz 13 (ieskaitot) gadu vecumam ieeja festivālā pieaugušo pavadībā ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+