×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. maijs, 2016
Drukāt

Labāk būtu mājās drāz… sievu (18)

foto: EPA/LETAfoto: EPA/LETA

Pateikšu uzreiz – negribu nevienu tautību aizvainot un meklēt lētas sensācijas vai piekasīties. Kā arī pasludināt verdiktu. Taču Maskavā novērotais radīja pārdomas par krievu zemo kultūras līmeni.

Pie šāda secinājuma nonācu, novērojot likumsargu rīcību. Iet pāri ielai pie sarkanās gaismas – normāla parādība. Dzelzceļa stacijā diezgan izteiksmīgi pateikt bļ… un suk…, kad pāris metru attālumā stāv citi cilvēki – arī nav problēmu. Pasaules hokeja čempionāta oficiālā mediju autobusa šoferis, acīmredzot domādams, ka divi klātesošie žurnālisti nesaprot krieviski, blakus sēdošajam policistam stāstīja, ka apnicis strādāt, labāk mājās būtu drāz… sievu. Atvainojos par tiešumu.

Jēzus teicis – lai met akmeni pirmais, kas ir bez grēka. Es to nedarīšu, taču šo novērojumu ķēdīte tomēr lika aizdomāties, ka Latvijā līdzīgu ainu droši vien nevarētu novērot, vismaz man tādi aspekti atmiņā nenāk. Vēl bija gadījums, kad Himkos pirms futbola spēles kāds kārtību uzraugošais karavīrs man uzjautāja, vai varu iedot cigareti (esmu nesmēķētājs). It kā jau tas nav noziegums, jautājuma intonācija un forma bija adekvāta, taču atkal – Rīgā nav gadījies, ka likumsargs ko tādu prasītu.

Un, ja visas šīs epizodes Maskavā saskrējušas 36 stundu laikā, tad es secinu – kaut kas ar cilvēku kultūras līmeni nav īsti kārtībā. Varbūt tā ir kāda īpaša varas pārstāvju īpašība, jo visādi citādi saskarsmē ar maskaviešiem viss bijis labākajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Brīnos, kā te visi aizstāv lamāšanos publiskās vietās, īpaši izmantojot krievu lamu vārdus! Diemžēl 50
  okupācijas gados tie ir kļuvuši par neatņemamu leksikas sastāvdaļu arī Latvijā. Tāpēc te daudziem lieli brīnumi, ka kādam griežas ausīs šie trīsstāvīgie krievu lamu vārdi. Cilvēki ar zemāku intelektu, kā grafists, šādu secinājumu uzskata pat par nacionālā naida kurināšanu. Lūk, cik tālu esam nodzīvojušies, bet lamu vārdu lietošana tomēr liecina par zemu kultūras līmeni, tāpat kā spļaušana uz trotuāra.

  • Не вам, голубчик, судить о моём интелектуальном уровне. И не стройте из себя оскорблённую, невинную дурочку. Никто из комментаторов не оправдывает использование матерных слов в общественных местах. Все понимают, что так не принято. Но с другой то стороны, это ведь наша жизнь, в которой есть и не очень приятные моменты. А крепкие слова, не только русские, но и латышские, и польские, и татарские, и многих других народов, это всего лишь слова, часть языка и даже более того, своебразная часть культуры. И эта культура была, есть и будет вне зависимости от вашего желания.
   Хотелось бы мне посмотреть, куда денется ваша напускная культурность и весь фальшивый моральный лоск, когда вас оскорбят в транспорте или ударят, или уронят на ного что-нибудь тяжёлое?

 2. Bļ…, kā var kaut ko tādu rakstīt un publicēt… Pretīgi lasīt tādas vaimanas.

  • Tas ir gluži vienkārši bezsakarīgs raksts. Autors konstatē, ka krieviem visumā nav problēmu ar komunikāciju, piemēram – nav grūti svešam cilvēkam pieklājīgi palūgt cigareti, un no šī droši vien precīzā konstatējuma nez kāpēc sāk vīt kautkādas peršas par kultūras līmeni.

 3. patiesi nesapratu raksta jēgu. un kāpēc pieminēts Jēzus un akmeņi? Un kāpēc pieminēta Krievija? Tipisks situāciju apraksts arī par mūsu (un ne tikai mūsu) valsts ikdienu … t.i – lamas, iešana pār brauktuvi pie sarkanā, vēlme būt mājās un drāz… samīlēt sievu, utt. utt…. ????????

  • Vēlēšanās drāzt sievu nav nekas, kas par zemu kultūras līmeni liecinātu. Arī ne atklāta saruna ar draugu, ko klātesošais žurnālists noklausījās.

  • Iešana pāri ielai pie sarkanā,man liekas, drīzāk ir tāds pilsētnieku ieradums.

 4. Nu tu, Stūriška, ZAGNUL! Ja tu, salaga, būtu nodienējis SROKU padomijas armijā, tu tik glupi nemuldētu …

  • tu māzāk .irs! Pietoiekoši esmu tajos krievos atdienējis, lai saprastu, ka nav lielāka cilvēknīdēja par krievu, kurš izaudzis ārpus krievijas!!!

   • vēlreiz no malas Atbildēt

    ulas, PRI ČOM te cilvēknīšana? Puišelis spriež par krievu zemo kultūras līmeni no pāris garāmgājēju izmestām frāzēm. Pastaigā Rīgā pa Centrāltirgu un no redzētā UZMĀLĒ wikipēdijā rakstu par letiņiem …

    • NU zini, ja vajag uzraktīt kaut ko par hokeja čempionātu, bet nav par ko, un rezultātā sanāk kautkas tāds, tad tiešām te vietā viens krievu teiciens: не можешь срать, не мучай жопу.

 5. Ilmār, beidz bimbāt

 6. tiešām labāg mājās drāz sievu neviss te no nekā centies naidu kurināt savā ārieša pārākuma apziņā

 7. Да уж, не хотел оскорбить другой народ, а оскорбил. Не хотел кинуть камень, а кинул. Автор высокомерный чистоплюй забыл, что гордыня тоже грех. Если лично автор не курит, не пьёт и не ругается матом, то огромная масса его соплеменников делает это с удовольствием, по поводу и без. Чтобы в этом убедиться, достаточно просто выйти в город, прогуляться, проехать в общественном транспорте. Не надо автору так уж кичится своей культурностью.

  • Pravilno, bl….

  • Ak tad iekoda gan, ko? Nu nemāk tava nācija bez mata dzīvot, nu nemāk…

   • Случай из жизни. Ремонтировали дорогу во дворе дома, ну там асфальт клали, заезды подъезды делали, и тому подобное. Обычное дело, не прислушивался и не приглядывался. Вдруг грохот, ор, и потом прямо таки виртуозная тирада, минут на десять. Такое выступление я пропустить не мог. Латышский парень уронил себе на ногу какую то тяжёлую хрень и артистично соединял интернациональное и национальное да так, что я мысленно ему аплодировал и кричал браво. Я даже позавидовал таким способностям.

    • urāāāāāā U-ŪŪŪŪŪuuuu Atbildēt

     grafist, šoreiz solidarizējos ar tevi;-))) Tas puišelis ir kā emociju pārņemta BĀBA gaidībās …

Draugiem Facebook Twitter Google+