×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Vai atbalstāt sabiedriskā medija lēmumu pārtraukt Saeimas sēžu radiotranslācijas? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Liepa, 
Rīgā:
 “Neatbalstu. Apgalvojumam, ka Saeimas sēdēm varēs sekot internetā, ir slidens pamats – ne jau katram ir pieejams internets. Daudziem lauku cilvēkiem nebūs iespēja uzzināt, kas īsti notiek Augstajā namā. Nav pareizi arī teikt, ka netranslēs tāpēc, ka cilvēki tik un tā neklausās. Vai kāds ir mēģinājis noskaidrot, kāpēc neklausās? Es, piemēram, klausītos biežāk, ja iepriekš zinātu, kādus jautājumus konkrētajā dienā Saeima izskatīs. Uzskatu arī, ka radiopārraidēm no Saeimas jābūt kvalitatīvāk atskaņotām nekā līdz šim. Klausītājam jāsadzird viss tikpat labi, kā to dzird klātesošie deputāti. Reizēm ienāk prātā, ka Saeima varbūt nemaz negrib, lai klausītāji dzirdētu deputātu runāto. Ja viss būtu noorganizēts atbilstoši mūsdienu prasībām, klausītāju noteikti būtu daudz vairāk. Pajautājiet uz ielas pretimnācējiem, vai viņi zina, kurā dienā un cikos būs translācija no Saeimas, par ko runās un lems? Nezinās! Kāpēc ražošanas uzņēmums reklamē, piemēram, savu zobu pastu, bet Saeima savas plenārsēdes ne?”

Edgars Kramfts 
Madonas novadā:
 “Ja pavisam godīgi, tad gribas sacīt tā – nāk jaunas Saeimas vēlēšanas, pašreizējie deputāti atkal gribēs tikt krēslos, viņi nav ieinteresēti, ka mēs, vēlētāji, dzirdam viņu mūžīgos strīdus no augstās tribīnes. Man ļoti gribētos, ka radiopārraidēs varētu sekot lietišķām deputātu sarunām par to vai citu likumprojektu, diemžēl visbiežāk no lietišķuma nav ne vēsts. Savstarpēja apsaukāšanās, ja viens kaut ko saka, tūlīt nākamais to ņem un noliek gar zemi. Dzīve jau tā ir pilna ar visādiem cirkiem, vai tad tiešām tautai jāklausās tas cirks arī no Saeimas? Es jau klausos, jo mani interesē, kas notiek valstī, kādi likumprojekti ir darba kārtībā. Taču bieži vien nervi netur. Strīdas, apsaukājas, likumprojekti iegulst pat uz gadiem, īsi sakot, vakars uz ezera. Ja tā, varbūt pareizi dara, ka pārtrauc translācijas. No otras puses, vai galvas bāšana smiltīs būtu tas pareizākais ceļš?”

Vija Lejiņa 
Kandavā:
 “Ziniet, tur ir dažādi aspekti. Patiesībā jau nevajadzētu pārtraukt Saeimas plenārsēžu translāciju radio. Taču teikšu atklāti – es tās translācijas vairs neklausos. Pirmkārt, nav laika. Otrkārt, tie neauglīgie parlamentāriešu strīdi jau ir līdz kaklam. Tad jau labāk lasu grāmatas, avīzes, skatos televīziju.”

Viktors Deliks 
Pļaviņās:
 “Mani interesē, kas notiek pasaulē. Bet, ja manu pasūtīto “Latvijas Avīzi” atnes nevis piektdien, bet tikai pirmdien kopā ar jaunāko numuru, kā tas nupat notika, tad sanāk dusmas. Tāpat jādusmojas arī, ka radiotranslācijā no Saeimas nama kuļ tukšus salmus. Domāju, pirms izšķiršanās par lēmumu pārtraukt Saeimas sēžu translācijas vajadzēja vispirms aprunāties. Pirmkārt, ar pašu Saeimu, otrkārt, ar tautu.”

Antoņina Kalniņa 
Balvu novadā:
 “Translācijas pārtraukšanu neatbalstu. Mums, lauciniekiem, jau tā ir mazāk iespēju tikt pie nepastarpinātas informācijas. Interneta man nav. Latvijas televīzijas īsā informācija ir žurnālista skatījums. Bet es gribu spriest pati! Lai arī deputāti tur reizēm liek vaļā tarkšķēšanu uz nejēgu, vismaz rodas skaidrība, kas ir kas. Īpaši svarīgi tas ir šogad, kad rudenī būs jāvēl jauna Saeima, un katram jau tagad ir jādomā, par kuru sarak-stu un kuriem cilvēkiem atdot savu balsi. Citādi atkal ievēlēsim tādu Saeimu, par kuru jau pēc dažiem mēnešiem bļausim: jāatlaiž!”

Gundars Kalve 
Krustpils novadā:
 “Teikšu godīgi, man nav laika klausīties radiotranslācijas, ir ļoti daudz darba, visu nepieciešamo informāciju cenšos iegūt no laikrak-stiem un televīzijas. Bet no to cilvēku viedokļa, kam pietiek laika, translācijas pārtraukšana droši vien nav pareizs lēmums.”

Uzziņa


No šā gada 10. februāra Latvijas Radio 5 un Latvijas Radio 3 plāno pārtraukt iknedēļas parlamenta sēžu translācijas.

Tomēr vienlaikus Latvijas Radio turpinās sēžu raidīšanu internetā, kā arī joprojām piedāvās visu iepriekšējo sēžu ierakstu arhīvu.

Latvijas Radio 5 iecerēts kā jauniešu programma, kurā skanēs mūzika, ziņas, informatīvi izglītojoši un kultūras raidījumi.

Saeimas frakcijas vēl paudīs savu viedokli par Latvijas radio lēmumu pārtraukt plenārsēžu translācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Domāju ka nevajadzētu pārtraukt.

Draugiem Facebook Twitter Google+