×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Labāk pabarot…

Lūdzu, iesakiet efektīvu līdzekli pret žurkām, kas kūtī ēd mazos putniņus! Varbūt reklamētais Pest Reject šajā gadījumā varētu līdzēt, ja tas nekaitē putniņiem?
 Gundega Ventspils novadā

 

Šajā gadījumā kaitēkļu atbaidīšanas ierīce Pest Reject, kas darbojas ar elektromagnētiskajiem impulsiem un ultraskaņu, iespējams, nebūs pietiekami jaudīga un tātad arī efektīva.

Žurku apkarošanai kūtī veterināro zāļu lieltirgotavas “Bertas nams” komercdirektore Ruta Dauškane iesaka izmantot vaska blokus (Storm, Taifun) vai pastilas (piemēram, Broditop). Ēsmas izliek ārpus kūts, apkārt visai ēkai 5 – 10 m attālumā citu no citas mājdzīvniekiem nepieejamās vietās, piemēram, vecās kanalizācijas caurulēs, pašu izveidotās plastmasas, kartona vai koka mājiņās. Saindētajās ēsmās ir iestrādātas smaržvielas, kas pievilina grauzējus, arī mitrumā tās nemaina savu formu, izskatu un garšu. Kad inde izlikta, to regulāri pārbauda un papildina, tiklīdz ir daļēji apēsta. Turpina tik ilgi, līdz grauzēji to vairs neaiztiek, proti, lielākā daļa jau ir pagalam. Rodenticīdi apmēram 3 – 5 dienās izraisa tiem iekšēju asiņošanu un nāvi. Nevajadzētu šīs ķimikālijas izvietot kūtī, jo tur tās var uzknābāt mājputni un to mazuļi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+