×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
25. augusts, 2014
Drukāt

Labāk ziedot nekā izmest (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Ražotāja cenas burkāniem aizvadītajā nedēļā nokritās līdz 2 – 4 centiem, tomātu cenas – līdz 25 – 30 eiro centiem. “Ir sācies dārzeņu plūsmas vilnis no Polijas uz Latviju un citām valstīm. Saistībā ar lielajām transporta izmaksām patlaban visizdevīgākā situācijā atrodas Igaunijas un Skandināvijas valstu ražotāji,” teic SIA “Ezerkauliņi” saimnieks Kaspars Brunovskis.

Piedāvājumu ražotājiem aizvadītajā nedēļā izteica Latvijas Zemnieku federācija un Latvijas Samariešu apvienība. Piedāvājums ļauj ražotājiem atgūt kaut mazu daļu no ražotā – 85% lielu uzņēmuma nodokļa atlaidi piemēro par labdarībai, šajā gadījumā “Pārtikas bankai” ziedotajiem produktiem. Tie var būt dārzeņi, augļi, piena un gaļas produkti, tostarp standartiem neatbilstoši produkti.

Pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” ir Latvijas Samariešu apvienības labdarības programma, kas sniedz atbalstu ar pārtiku ģimenēm, kurās ir bērni un ienākumi zem iztikas minimuma. “Paēdušai Latvijai” ir 25 reģionālie partneri, kuriem ir pieejams savs transports, kura izmaksas tiek nosegtas.

K. Brunovskis skaidro, ka līdz šim, pretēji plašsaziņas līdzekļos izskanējušajai informācijai, dārzeņi Krievijas embargo dēļ nav iznīcināti. “Kabači pāraug ik gadu, izaug arī nestandarta produkcija. Mēs līdz šim bez maksas dārzeņus vedām uz vairākiem bērnunamiem un pansionātiem. Zemnieku federācijas un Samariešu apvienības piedāvājumu izvērtēsim,” tā saimnieks. Par pārspīlētām ziņas par dārzeņu iznīcināšanu nosauca arī asociācijas “Latvijas dārznieks” vadītājs Jānis Bērziņš.

Samariešu biedrības pārstāve Baiba Pare teic, ka “Paēdušai Latvijai” sniedz pārtikas atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni un ienākumi zem iztikas minimuma – 252 eiro vienam ģimenes loceklim – un kurām Sociālais dienests neelastīgās birokrātiskās sistēmas dēļ ir atteicies piešķirt trūcīgās vai maznodrošinātās statusu. Ik mēnesi vidēji tiek palīdzēts aptuveni 1000 ģimenēm.

Par pārtikas produktu ziedošanas iespējām vairāk var uzzināt, zvanot pa tālruni 22033700, 67518289 vai 26536985.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Gribu zināt, kurā vietā burkāniem un tomātiem ir tādas cenas? Citādi uzskatīšu, ka tā ir dezinformācija.
    “Ezerkauliņu”tuvākās pilsētas veikalos un tirdziņā nekas tāds nav manīts.Kāpēc mūsu ražotāji safasēto produktu pakās, kuras pārdod par augstu cenu, vidū mēdz ievīstīt pabiras? Biežāk tas ir kartupeļu un burkānu pakās. Iepuvuši, sīki kartupelīši ar saules apzaļumojumu, salauzti burkāni ar zaļiem galiem. Ko darīt mājās atverot šādu paku? Nest uz veikalu? Ne jau tie daži centi ir svarīgi, bet tā sajūta, ka par dārgu naudu esi pircis kvalitatīvu preci un esi apcelts.

  2. Būtu normļi dārzeņi,nevis plasmasa ,vai ūdens iepakojumā piktu vietējos ,a tie no Eiropas tomēr garšigāki -fakts !!

  3. nevar konservēt un gatavot tomātu sulu, burkānu sulu, dažādus lečo salātus ziemai, kabaču ikrus u.t.t. Tos taču var turēt ilgi. taču labāk nekā iemest grāvI!

  4. ziedot var, diemžēl mums ir izveidojies paliels trūcīgo slānis, kuri jūtas komfortabli, jo bez piepūles var dabūt “augļus”….

Draugiem Facebook Twitter Google+