Uncategorized

Labākā lauku saimniecība Kuldīgas pusē: zemnieki saņēmuši “Sējēja” balvas 16

Foto – Valsts prezidenta kanceleja

Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) piektdienas vakarā lauksaimniekiem, lauku uzņēmējiem un jaunajiem zemniekiem pasniegtas Zemkopības ministrijas (ZM) konkursa “Sējējs 2016” balvas.

Šogad laureātu nosaukumus, diplomus un balvas piešķīra septiņās konkursa nomināciju grupās.

Galerijas nosaukums

Gada balva nominācijā “Gada lauku saimniecība” šogad piešķirta Kuldīgas novada zemnieku saimniecībai “Ezergaļi” un tās saimniekiem Dzintaram un Ivetai Erdmaņiem. Veicināšanas balvas šajā nominācijā saņēma Krāslavas novada saimniecības “Raudoviški” īpašnieks Aleksandrs Ivanovs, kā arī Stopiņu novada SIA “Getliņi Eko” siltumnīcu vadītājs Guntars Strauts.

Konkursa grupā “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā” par labāko atzīts Bauskas novada biešu pārstrādes uzņēmums SIA “Jaunkrasts”, vadītājs Gints Druseiks. Veicināšanas balvas piešķirtas AS “Cesvaines piens” un tās vadītājai Dzintrai Simsonei, kā arī Ādažu novada SIA “Lat Eko Food” vadītājai Egijai Martinsonei.

Konkursa grupā “Ģimene lauku sētā” laureāta titulu ieguva Rēzeknes novada zemnieku saimniecība “Lukstiņmājas”, kurā saimnieko Ķipuru ģimene. Veicināšanas balvas piešķirtas Jaunpiebalgas novada “Mazvieķiem” – Ciekuržņu ģimenei, kā arī Jelgavas novada “Blūdžiem” – Mālkalņu ģimenei.

Par veiksmīgāko jauno zemnieku atzīts Kocēnu novada zemnieku saimniecības “Zilūži” īpašnieks Jānis Grasbergs, savukārt veicināšanas balvas saņēma Kuldīgas novada “Joku” saimnieks Jānis Uzulēns un Dundagas novada “Jaunsniķeru” saimnieks Jānis Zadiņš.

Laureāta nosaukumu nominācijā “Lauksaimniecības kooperatīvs” ieguva Durbes novada LPKS “Durbes grauds” un tā vadītājs Sandris Bēča. Veicināšanas balva piešķirta Tukuma novada kooperatīvam “Augļu nams”, kura vadītājs ir Jānis Lepsis, un Salaspils novada “Baltijas ogu kompānijai”, kuras vadītāja ir Māra Rudzāte.

Šogad vērtēja arī pretendentus nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks”. Par laureātu šajā nominācijā kļuva Priekules novada 114. Krotes mazpulka dalībnieks Kristaps Norenbergs, bet veicināšanas balvas nonāca pie Penkules mazpulka dalībnieka Mārtiņa Dombrovska un Liepupes mazpulka dalībnieka Arņa Krastiņa.

Savukārt par laureāti nominācijā “Zinātne lauku attīstībai” atzīta Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidente, LLU profesore Baiba Rivža par zinātnisko darbu un pētniecisko projektu kopumu lauku attīstībai. Veicināšanas balvu šajā kategorijā piešķīra Lolitai Tomsonei par darbu “Mārrutku un lupstāju bioloģiski aktīvo vielu izpēte”

Balva “Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā” šogad piešķirta ilggadējai SIA “Lāčplēša piens” galvenajai zootehniķei Maldai Poikānei, kura ar savu profesionālo darbu sekmējusi lopkopības nozares ražošanas uzlabošanu un organizējusi augkopības nozares ražošanu lopkopības vajadzībām.

“Šis mums nav bijis viegls gads, gan vasaras lietavas, kad bija jākuļ labība, gan dažādas pārmaiņas pasaulē dažkārt liek mums pieņemt lēmumus, kādus citkārt ierastajā situācijā negribētos un noteikti nevajadzētu pieņemt,” atzina zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Šī ir 23.reize, kad norisinās konkursa “Sējējs” noslēguma pasākums un šajos gados vairāk nekā 1500 dalībnieku ir piedalījušies konkursā.

Prēmiju “Sējējs” laikā no 1989.gada līdz 1992.gadam nodibināja lauksaimnieku biedrības. 1994.gadā konkurss tika atjaunots jaunā kvalitātē kopā ar Vides ministriju. Kopš 1994.gada konkurss “Sējējs” tiek rīkots katru gadu, un tā laureāta gods Latvijas lauksaimniekiem kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem apbalvojumiem.

LA.lv