Latvijā
Kriminālziņas

“Labākā Ziemassvētku dāvana,” tā ārvalstu mūziķi par Latvijas policijas darbu 16

Foto Facebook.com/Cats Park

Pēc tam, kad kādai Rīgā koncertējošai grupai pērn, 15.decembrī, no automašīnas tika nozagti mūzikas instrumenti, kas pēc nedēļas tika atgūti, Valsts policija (VP) no mūziķiem saņēmusi jaukus pateicības vārdus par lieliski padarītu darbu.

15.decembra vakarā mūziķi vērsas pēc palīdzības pie likumsargiem Rīgas Kurzemes iecirknī, kā arī lūdza jebkādu palīdzību cilvēkiem sociālajos tīklos. Veicot operatīvās darbības, 21.decembrī, aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu Rīgas Kurzemes iecirkņa kriminālpolicijas darbinieki aizturēja 1981.gadā un 1991.gadā dzimušus vīriešus. Veicot kratīšanu aizdomās turēto personu dzīvesvietās, likumsargi tur atrada pusi no nozagtajām mantām, savukārt pārējās mantas – lombardos.

Abi aizturētie vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par analoģiskiem noziegumiem. 1981.gadā dzimušajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta trešās daļas – par zādzību, kas izdarīta iekļūstot telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Visas mantas veiksmīgi tika atgrieztas to īpašniekiem – 3.janvārī mūziķi ieradās policijas iecirknī, kur arī saņēma savus instrumentus.

Kā saka pati grupa sava FB kontā: “Mēs saņēmām labāko iespējamo Ziemassvētku dāvanu no Latvijas Valsts policijas.” 🙂

LA.lv