×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Kādi ir pirmie iespaidi par Pasaules koru olimpiādi un Rīgu?
 (6)

Foto: LETAFoto: LETA

"Arēnā Rīga" notiek 8. Pasaules koru olimpiādes atklāšana.

Ting Zhou 
no Ķīnas (“Songbai School Children Choir”):
 “Trešdien biju atklāšanas koncertā “Arēnā Rīga” – esmu piedalījusies vairākās Pasaules koru olimpiādēs, taču, pilnīgi godīgi, šis bija labākais atklāšanas koncerts, ko esmu redzējusi. Jūsu Nacionālās operas orķestris un baletdejotāji ir izcili un uzstāšanās bija neatkārtojama. Rīga ir brīnišķīga pilsēta. Pirms ierašanās es šo to izpētīju par Latviju arī internetā, taču dzīvē viss ir vēl labāk – arhitektūra un Vecrīga tik daudz atklāj par vēsturi. Arī cilvēki ir ļoti draudzīgi. Laikā, ko pavadīšu Rīgā, vēlos iegūt pēc iespējas vairāk jaunu iespaidu un prieka, ko sniedz Pasaules koru olimpiāde un iespēja dzirdēt tik daudz dažādu koru izpildījumu.”

Joahims Olks 
no Vācijas (“Gospelchor Rejoice”): 
”Ieradāmies trešdien un esam paspējuši jau nedaudz apskatīt pilsētu, taču plašāka ekskursija paredzēta šodien (ceturtdien), kuru ļoti gaidām. Tā kā bijām dzirdējuši, ka jums ir īpašs tirgus, devāmies turp jau šorīt pirms draudzības koncerta – neko tādu citur pasaulē nevar atrast. Atklāšanas koncerts bija organizēts ļoti augstā līmenī – dziedātāji, orķestris un baletdejotāji kopā radīja lieliskas sajūtas. Mūsu korim šī ir jau ceturtā koru olimpiāde, taču katru reizi tas ir aizraujoši, jo notiek citā vietā un atšķiras organizācija. Tomēr mums ir nedaudz žēl, ka gospeļu un spiričuelu koru sacensības nav vienā nedēļā, jo mēs nevaram palikt visu olimpiādes laiku. Šā gada spiričuelu konkurss mums būs neliels izaicinājums, jo tajā piedalās ļoti daudz augsta līmeņa koru no ASV, Indonēzijas, Dienvidāfrikas – mēs esam vienīgie no Vācijas šajā kategorijā. Taču tajā pašā laikā tā ir lieliska pieredze un iespēja dzirdēt augsta līmeņa izpildītājus. Mēs satiekam un iepazīstam citus dziedātājus, kā arī gūstam jaunus iespaidus, no kā iedvesmoties.”

Delanija Guda 
no ASV (“Rockford Touring Choir”):
 “Mēs ieradāmies trešdien neilgi pirms atklāšanas koncerta, un mana pirmā reakcija bija “wow” – viss šeit ir tik lieliski! Gan pilsēta, gan koru olimpiāde ir pilna ar jautrību un iespēju iepazīt jaunus cilvēkus. Atklāšanas koncerts bija vienreizējs, un viss mūsu koris bija par to sajūsmā. Mūsu kora puišu sastāvs, ko sauc “Rokfordas dūži” (“Rockford Aces”) piedalījās olimpiādē 2012. gadā Sinsinati, taču mums, meitenēm, šī ir pirmā koru olimpiāde. Lai arī iegūt kādu balvu konkursos nebūtu slikti, tomēr galvenokārt priecājos par iespēju dzirdēt citus korus, kas katrs ir tik atšķirīgs, un iepazīt jaunas kultūras. Man patīk iepazīties ar citu valstu pārstāvjiem – jau esmu ieguvusi pāris jaunus draugus! Esmu laimīga, ka varu būt daļa no šīs olimpiādes!”

Stanislavs Sikora 
no Slovākijas (“The Slovak Teachers Choir”):
 “Mūsu koris aktīvi piedalās dažādos starptautiskos konkursos, taču Pasaules koru olimpiādē esam pirmo reizi, tāpēc esmu patīkami satraukts par gaidāmo. Pilsēta ir ļoti skaista, sakopta un zaļa. Redzu, ka Rīga dzīvo ar dziesmu un koru olimpiādi. Atklāšanas koncerta laikā manās acīs bija asaras – tik fantastisks tas bija. Esmu pārsteigts, kā arī novērtēju to, cik daudz laika un darba Latvija iegulda koru dziedāšanas kultūrā. Arī Latvijas Valsts prezidents atklāšanas koncertā pagodināja dziedātājus ar savu klātbūtni, kas nozīmē ļoti daudz. Mūsu koris jūtas kā daļa no lielas koru kopienas, jo dziesma vieno. Esam šajā pasākumā kopā arī ar koriem no Čehijas, ar kuru bijām viena valsts līdz 1993. gadam, – tā ir laba sajūta. Protams, mēs būtu priecīgi, ja iegūtu kādu god­algu, taču galvenais ir dziedāšanas prieks.”

Uzziņa


* Ar atklāšanas koncertu trešdienas vakarā “Arēnā Rīga” sākusies 8. Pasaules koru olimpiāde, kas Rīgā norisināsies līdz 19. jūlijam.

* Koru olimpiādē piedalās 460 koru 27 000 dziedātāju no 73 valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. nu tak, svētki ir, alkaši šļāgeristi kratās valsts tv

 2. kas tur īsti notiek Rīgā? Atbildēt

  Neesot Latvijā, pavaicāju, kādas atsauksmes par koru olimpiādi. Un saņēmu sarūgtinātu atbildi. (Ne jau visi ir jauni, sprauni, spēka gados un spējīgi doties paši skatīties klātienē pasākumus). TV neesot iespējas tā “īsti un no sirds” noskatīties visus tos olimpiādes priekšnesumsu, visu laiku tik kaut kādi fragmenti, “dienasgrāmatas” . (Var jau būt, ka cilvēks – vecāki cilvēki nav ti aši uz kanālu pārslēgšanu- neprot atrast “īsto programmu”. Bet tomēr. Ja tās ir sacensības, tad taču gribas skatīties “pa tiešo” to notikumu. Ja savukārt tioe ir svētki, tad – visu laiku vajadzētu būt svētku gaisotnei, ar mūziku, pārraidē (nepārtrauktā), kas rada līdzdalības ilūziju arī tad, kad esi pie tv ekrāna. Apmēram varu iedomāties, kāds ir tas “dienasgrāmatu” formāts, un man tas nekādi nesaistās ar koru kultūru, mūzikas gaisotni. Kā teica sabēdājusies TV skatītāja, par tām “dienasgrāmatām'(“īsto dziesmu un koncertu vietā”), nu pilnīgi tā kā tādā skolā… 🙁 Labi vēl, ka divnieku nedabū 🙂

  • Tas ir kauns Latvijas TV,kas nevar atļauties katru dienu kaut stundu (labāk gan vairāk) parādīt olimpiādes norisi un pasākumus. Tagad visu dienu rāda nekam nederīgus atkārtojumus.Ne jau visi dzīvo Rīgā un ne visi rīdzinieki tiek uz visiem pasākumiem.Cilvēku interese liela,bet mūsu TV to nesaprast.Tāpat es nesaprotu kāpēc lielkoncerta laikā jārāda reklāma par turpmākiem TV raidījumiem un filmām.

 3. Daudz nesmukumu koru olimpiādes sakarā,,….
  Un kā parasti – par naudu!

 4. Kāpēc vakar – 10. jūlijā – abi programmas pieteicēji bija izteikti Krieviskā stilā. Dāmītei bija krievu sarafāns, bet pārcentīgajam jauneklim – uzvalks Krievijas karoga krāsās?

 5. “Latvijas Avīzīt”, pastāsti, lūdzu, saviem lasītājiem, kādēļ koru olimpiādes rīkotāji arī par katru Latvijas koristu pieprasa un saņem 20 eiro un kādēļ koriem jāmaksā par līdzdalību “draudzības” koncertos, kādēļ dalībniekiem obligātajos noteikumos aizliegts koriem dziedāt pilsētā sev un skatītājiem par prieku, ja rīkotāji nav devuši atļauju? Kā kordziedāšana piesārņo Rīgas un Latvijas gaisu, ja radusies šāda prasība un kas ir INTERKULTUR privātkantoris, kam olimpiādē pakļaujas gan Latvijas kultūras ministrija, gan Rīgas Dome?

Draugiem Facebook Twitter Google+