×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Labākais kino no Vācijas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"24 nedēļas"

Jau 12. reizi norisināsies Berlināles filmu nedēļa. Šogad programmā būs septiņas vācu filmas, kas bija iekļautas šā gada Berlīnes starptautiskā kino festivāla programmā un kas žanriski pārstāv gan drāmas, gan road movie, gan politiskos trillerus un dokumentālo kino.

Gētes institūta Rīgā sarūpētā plašā kino programma demonstrē vācu kino izteiksmes spēku un daudzveidību, un šogad Berlināles ietvaros izrādīs septiņas filmas. Programmu atklās Terēzas fon Elcas debijas darbs “4 karaļi”, kas ieguvusi Vācijas Kino balvu un kas atklāj drāmu par Ziemassvētku brīvdienām, ko psihiatriskajā slimnīcā izdzīvo četri dažādi un tajā pašā laikā vienlīdz sāpināti, ievainoti jaunieši. Ceļa motīvi ieskanas divās lentēs – Dorisas Derī melnbaltajos “Sveicienos no Fukušimas”, kas ir satikšanās ar pēdējo geišu-stūrgalvīgo Satomi, kura tomēr izlēmusi atgriezties savās mājās, kas pēc traģiskās kodolkatastrofas atrodas aizliegtajā zonā, un Tila Harmsa dokumentālajā filmā “Eksāmens”. Hanoveres teātra skolas komisijai katru gadu jāizvēlas desmit talantīgākie, kuri tur sāks studijas, bet katru gadu piesakās vismaz 600 kandidāti.

Viens no šā brīža slavenākajiem vācu aktieriem Daniels Brūls – viņš veiksmīgi izlauzies arī starptautiskajā arēnā – spēlē pēc Daniela Kēlmana romāna motīviem uzņemtajā filmā “Es un Kaminskis” un atveido egocentrisku žurnālistu, kas sadomājis iedzīvoties uz mirstoša mākslinieka rēķina. Ne mazāk slavens ir Tils Švaigers, viens no vācu kinoindustrijas veiksmīgākajiem aktieriem un arī režisoriem – arī ar veiksmīgu starptautisku pieredzi, kas uzņēmis aizkustinošu ģimenes drāmu “Medus galvā”, galvenās lomas uzticot savai meitai Emmai un vācu kino leģendai Dīteram Hellervordenam. Florians Dāvids Fics atveido galveno lomu politiskajā trillerī “Uzvarētāju meli”, un viena no šā brīža slavenākajām vācu aktrisēm Jūlija Jenča – Berlīnes lācim nominētajā drāmā “24 nedēļas”, kas vēsta par jaunas sievietes neapskaužamu dilemmu – 24. grūtniecības nedēļā ārsts viņai atklāj, ka bērnam būs Dauna sindroms un sirdsdarbības traucējumi.

 

UZZIŅA

Biļetes uz Berlināles programmu var iegādāties “Splendid Palace” kasēs, to cena – 4 eiro un 3 eiro (skolēniem, studentiem un pensionāriem), seansu plāns: www.splendidpalace.lv.

No 28. oktobra līdz 3. novembrim “Splendid Palace”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+