×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
4. janvāris, 2017
Drukāt

Labākais sasniegums Latvijas kalnu slēpošanā: tas ir lielākoties mentāls darbs

rsz_screenshot_262

Latvijas labākā dāmu kalnu slēpotāja Lelde Gasūna jau iepriekš zinājusi, ka iekļūšana trīdesmitniekā Pasaules kausa sacensībās ir reāli sasniedzams mērķis, tomēr bija nepieciešams strādāt, lielākoties mentāli
.
Gasūna otrdien Zagrebā izcīnīja 22.vietu Pasaules kausa sacensībās slalomā, gūstot lielāko panākumu kalnu slēpošanā neatkarīgās Latvijas vēsturē.
Pirmajā braucienā Gasūna ieņēma 27.vietu starp 43 finišu sasniegušajām sportistēm, pirmoreiz vēsturē kvalificējoties Pasaules kausa otrajam braucienam, kurā sportiste spēja pakāpties līdz 22.vietai.

“Katrs starts ir iespēja, bet jautājums vai tu izmanto to, vai nē. Daudzi treniņi kopā ar Pasaules kausa meitenēm pēdējos divos gados parādīja, ka trīsdesmitnieks ir reāls mērķis. Sekoja darbs, darbs un darbs. Lielākoties mentāls, jo fiziski es biju spējīga tur iebraukt jebkurā brīdī,” saka Lelds Gasūna.

Otro braucienu otrdien Gasūna iesāka droši, bet beigu daļā reizi bīstami izslīdēja, tomēr tas neliedza sasniegt finišu. Sportiste uzsvēra, ka otrajā braucienā viņa neuzstādīja uzdevumu vienkārši sasniegt finišu, bet gan gāja uz maksimumu.

“Otrais brauciens neizdevās, kā plānots, bet esmu apmierināta, ka pēc kļūdas spēju saņemties un nepadoties,” stāstīja Gasūna. “Esmu no tiem sportistiem, kas vienmēr iet uz rezultātu, nevis tikai vēlas finišēt. Tomēr ir reizes, kad uztraukums ņem virsroku.”

Gasūna pirms gadu mijas Pasaules kausa posmā Austrijā pirmajā braucienā ieņēma 33.vietu, no labāko trīsdesmitnieka atpaliekot vien 0,45 sekundes. Pirms tam viņa ne reizi nebija tikusi labāko četrdesmitniekā.
“Trīsdesmitniekā tikt nav viegli, bet ir izdarāms. Viss pārējais atkarīgs no mums pašiem. Vienīgi, protams, trases apstākļus nevaram ietekmēt, jo, startējot ar 50.numuru, tā var būtiski atšķirties,” teica sportiste.

Nākamās nedēļas laikā viņai Slovēnijā un Austrijā plānoti vēl trīs starti Pasaules kausa sacensībās. Kā pirms sezonas uzstādītos mērķus Gasūna nosauca iekļūšanu Eiropas kausa posma pirmajā piecpadsmitniekā un Pasaules kausa trīsdesmitniekā.
“Tāpat būtu jāuzlabo FIS punkti, kas dotu iespēju Eiropas un Pasaules kausā startēt ar augstāku numuru,” pauda sportiste. “Savukārt svarīgākās sacensības būs februārī gaidāmais pasaules čempionāts.”

Līdz šim neatkarīgās Latvijas sportisti Pasaules kausa otrajam braucienam bija kvalificējušies vienu reizi – pērn 6.janvārī to slaloma sacensībās paveica Kristaps Zvejnieks, kurš izcīnīja 26.vietu. Savukārt PSRS laikā Ulla Lodziņa vairākas reizes bija piecpadsmitniekā un reizi pat spēja gūt ceturto vietu, kā arī tikt pie medaļas pasaules junioru čempionātā.

Tāpat Roberts Rode 2012.gada februārī Pasaules kausa posmā Sočos superkombinācijā (nobrauciens+slaloms) ieņēma 29.vietu, bet, tā kā no uzvarētāja laika ziņā atpalika virs noteiktā limita, pie kopvērtējuma ieskaites punktiem netika.

Latvijas sportisti bijuši trīsdesmitniekā arī olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos, kur ir ierobežots dalībnieku skaits no vienas valsts, piemēram, Ivars Ciaguns Soltleiksitijas Olimpiādē guva 25.vietu, bet 2014.gadā Sočos Mārtiņš Onskulis ierindojās 27.pozīcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+