×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Labākam tautas kalpu darbam nākamgad veidos Saeimas Analītisko dienestu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

Papildināta ar premjera viedokli)

No nākamā gada darbu varētu sākt Saeimas Analītiskais dienests. Šādas cerības šodien telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Viņa uzsvēra, ka šāda dienesta galvenais uzdevums būs piesaistīt ekspertus un organizēt ekspertu darbu, lai uzlabotu Saeimas pieņemto likumu kvalitāti. Ekspertus varētu piesaistīt dažādās nozarēs, piemēram, tautsaimniecībā, būvniecībā, kā arī mediju jomā un citās.

Iecerēts, ka sākotnēji dienestā varētu strādāt divi līdz trīs cilvēki. Saeimas darbinieku štatu sarakstu nav plānots palielināt, līdz ar to dienesta izveidei nebūs nepieciešami papildu līdzekļi. Taču finansējums būs nepieciešams piesaistītajiem ekspertiem. Mūrniece neatklāja, cik liels finansējums ekspertu piesaistīšanai būs nepieciešams.

Mūrniece stāstīja, ka analītiskie dienesti ir daudzos parlamentos, piemēram, kaimiņvalstī Lietuvā. Struktūrvienības uzdevums ir izpētīt situāciju pirms un pēc likuma ieviešanas.

Parlamenta priekšsēdētāja norādīja, ka Saeimā ir gadījumi, kad ar ministriju kompetenci nepietiek un nepieciešams ekspertu viedoklis. Pēc viņas teiktā, pieaicināto ekspertu darbs nesegs ministriju tiešos pienākumus.

“Atslābuma nebūs. Tas būs skats no malas, kas ministrijām liks strādāt vēl kvalitatīvāk,” teica Mūrniece.

Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) raidījumā norādīja, ka šāda dienesta izveides efektivitāte būs atkarīga no cilvēkiem. Viņaprāt, pastāv ļoti liela iespēja pārvērst to par birokrātisku institūciju, ko vēlāk likvidēt.

Lai tas nenotiktu, ir jāvar piesaista analītiķus ar vārdu, kuri būs respektabli. Tikai tad analītiskais dienests dos rezultātu.

Jau ziņots, ka Saeimas Zolitūdes lielveikala “Maxima” traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumā bija secināts, ka Saeimā jāizveido Analītiskais dienests. Šāda dienesta izveides nepieciešamību atbalstīja arī Mūrniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tie “eksperti” kā reizi būs tas štatu palielinājums !
    Nedefinētā skaitā.
    Tie “sākotnējie divi līdz trīs cilvēki” TAGAD “duraka vaļajut” ?????

  2. Labākam Saeimas Analītiskā Dienesta darbam pēc tam veidos Saeimas Analītiska Dienesta Analītisko Dienestu utt ..

Draugiem Facebook Twitter Google+