Latvijā
Sabiedrība

Labākās cīņas Maira Brieža karjerā0

Foto – Ieva Lūka/LETA

WBC pasaules čempions pirmajā smagsvara kategorijā Mairis Briedis ne pirmo reizi pierādīja, ka ir savu titulu cienīgs. Tagad, ka Latvijas boksera karjera piedzīvo augšupēju, laiks atcerēties par pašām skatāmākajām un svarīgākajam rīdzinieka cīņām profesionālajā ringā.

1. Briedis — Šuda: 2013. gada 22. novembris
2013. gada novembrī Briedi izgāja cīnīties par savu pirmo pasaules čempiona titulu. Cīņa sākās ar izpēti. Sākumā Briedis boksējās uzmanīgi, centās saprast, ko piedāvās pretinieks, bet piektajā raundā, kad čehs tik tikko turējās kājās, Briedi veica virkni spēcīgu sitienu un pielika punktu uzvarai ar tehnisko nokautu.
Tā Briedis kļuva par Starptautiskā boksa asociācijas (IBM) pasaules čempionu pirmajā smagā svara kategorijā.

2. Briedis — Čars: 2015. gada 22. augusts:
Galvenā pārbaude pēc cīņas ar Šudu, Briedim kļuva cīņa ar vācu bokseri Manuelu Čaru 2015. gada augustā. Brieža un Čara cīņa notika boksa šova ietvaros Groznijā, Čečenijā 2015. gada augustā. Vācietis piektajā raundā tika nokautēts. Sporta mājaslapa ziņo, ka skatāmā uzvara ļāva Briedim nokļūt piektajā vietā bokseru reitingā pēc “Boxing Records” versijas un pirmo reizi karjerā nonāk piecu pasaulē labāko pirmās smagā svara kategorijas profesionālo bokseru sarakstā.

3. Briedis — Venters: 2016. gada 21. februāris
2016. gada februārī Rīgā notika boksa mačs par brīvo IBF Interkontinentālo jostu starp Briedi un Deniju Venteru. Latviešu bokseris cīņā uzvarēja, divreiz pieveicot pretinieku ar nokdaunu. Bet cīņas sākumā aktīvāks bija dienvdiāfrikānis. Uzbrūkot, Venters laiku pa laika sita ar kreiso roku, cenšoties pārsteigt Briedi, bet plāns nenostrādāja. Otrā raunda sākumā Maris devās uzbrukumā un piespieda pretinieku virvēm. Pēc sitienu sērijas Venters atkal piedzīvoja nokautu.

Tādējādi Briedis ātri uzvarēja, pieveicot pretinieku ar tehnisko nokautu otrajā raundā un iegūstot IBF Interkontinentālā čempiona jostu.

4. Briedis — Huks: 2017. gada 1. aprīlī
2017. gadā Briedis raundā tikās ar Marko Huku, lai cīnītos par WBC jostu. Jau pirmo divu raundu laikā kļuva skaidrs, ka latviešu bokseris ir ātrāks un efektīvāk strādā ar rokām un kājām, ka rezultātā Huks bieži nonāca klinčā. Skatītāji tā arī neieraudzīja nevienu neatkārtojamu sitienu Huka izpildījumā. Pēc 12 raundu cīņas beigām Briedis uzvarēja ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu un bija pirmais Latvijas pārstāvis, kas kļuva par pasaules čempionu profesionālo bokseru vidū, iegūstot visprestižāko jotu. 

5. Briedis — Peress: 2017. gada 30. septembris  
2017. gada rudenī Briedis veiksmīgi aizstāvēja WBC pasaules čempiona titulu cīņā ar Maiku Peresu. Kubietis gandrīz visu cīņu bija “”pirmais numurs”, bet

Briedis labi sita pretī un mācēja izmantot klinču. Abi bokseri parādīja aukstu funkcionālo sagatavotību, un cīņa bija saspringta līdz noslēguma gongam, bet kopumā Brieža pārākums neradīja šaubas.

Pēc 12 raundiem visi tiesneši uzvaru piešķīra Briedim. Latviešu bokseris pirmo reizi savā karjerā nosargāja WBC čempiona jostu, kā arī nonāca Pasaules boksa supersērijas pusfinālā.

Informācija par tālāku Maira karjeras attīstību, ciņu rezultātiem, kā arī par visām gaidāmajām cīņām ir pieejama Stakers.com.

LA.lv