×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

Labākas dzīves meklēšana ASV var beigties ar ieslodzījumu bordelī (2)

Foto - LNT ziņasFoto - LNT ziņas

Amerikas Savienotās Valstis kā emigrācijas galamērķis labākas dzīves meklējumos var lētticības un dažādu kļūdu dēļ pārvērsties, piemēram, ieslodzījumā seksa bordelī un piespiedu darbā bez atalgojuma. Vairot izpratni par samilzušo problēmu un cilvēktirdzniecības riskiem imigrantu izcelsmes valstīs, tostarp Latvijā, vēlas ASV Valsts departaments, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Tiek lēsts, ka katru gadu par cilvēktirdzniecības upuriem ASV kļūst 18 000 iebraucēju no citām valstīm. Visā pasaulē cilvēktirdzniecības kā modernās verdzības organizētāji gūstot 150 miljardu ASV dolāru peļņu. Meksikas pierobeža ir vārti, caur kuriem slepus tiek ievesti cilvēktirdzniecības upuri ne tikai no Latīņamerikas, bet arī no Austrumeiropas un Āzijas. Tālāk cilvēktirdzniecības upuri gluži kā vergu tirgū tiek sadalīti pa visu ASV.

Lai gan ieradušies ar oficiālām vīzām, tomēr iebraucēji tiek piemuļķoti un ar šantāžu piespiesti kļūt par komercseksa sniedzējiem. “Paverdzinātāji piespiedu kārtā padara upurus par narkomāniem, lai atkarību izmantotu kā kontroles mehānismu. Suteneri tad saka – ej pārguli, pelni man naudu un tu dabūsi narkotikas vai šādi samaksāsi par īri,” patruļā „LNT Ziņām” izrādot Hjūstonas bēdīgi slavenās apkaimes, stāsta Hjūstonas policijas departamenta inspektors Alfonso Janess.

Daļa imigrantu pārsniedz vīzas oficiālo termiņu un bailēs no soda par imigrācijas noteikumu pārkāpšanu ir gatavi veikt neoficiālu darbu Amerikā, tādējādi riskējot nonākt cilvēktirgotāju rokās. ASV Valsts departaments skaidro, ka, ja cilvēks nonāk verdzībā ASV, ir jāziņo policijai, jo ASV pēc tam arī pat vīzas noteikumu pārkāpējus pasargās. Turklāt tiek piešķirta speciāla tirdzniecības upura vīza ar tiesībām saņemt bezmaksas rehabilitāciju un uzturēties ASV trīs gadus. Tad gan jāsniedz izmeklētājiem pierādījumi par pāridarītājiem.

ASV prostitūcija ar seksa pārdošanu ielās ir tikai aisberga redzamā daļa. Seksuālā ekspluatēšana kā cilvēktirdzniecības forma Hjūstonā un citās ASV lielpilsētās notiek aiz viltus izkārtnēm. No ielas redzams masāžas salons, dienas SPA, atpūtas zonas, bet patiesībā tālāk atrodas telpas, kurās tiek sniegti seksuāli pakalpojumi par maksu. Milzīgā apjomā ASV saradušies slepenie bordeļi privātmājās un dzīvokļos, ko tiesībsargiem ir daudz grūtāk atklāt. “Logi ir aizklāti ar melnu materiālu vai aiznagloti, radot maldīgu priekšstatu, ka ēka ir pamesta. Patiesībā iekšā suteneri pakļautos cilvēkus pārdod prostitūcijā. Šie pakalpojumi ļoti rafinētā veidā ar īpašiem atslēgvārdiem tiek reklamēti sociālajos medijos un speciālās lapās, ko tikai zinātāji saprot,” saka Hjūstonas policijas departamenta inspektors. Cilvēktirdzniecības upuriem nākoties seksuāli apmierināt vismaz 15 klientus dienā, bet pilnīgi visu naudu par to saņem suteneri. “Ieslodzīti telpās ar metāla režģiem, upuri ir pieķēdēti pie gultas. [Viņus] atbrīvo tikai tad, kad jāsniedz sekss klientam, un tad uzreiz atpakaļ,” stāsta Janess.

Foto - LNT ziņasFoto - LNT ziņas

Cilvēktirdzniecības upuri tiek vadāti arī pa moteļiem un viesnīcām, kur, piemēram, sazāļoti tiek izmantoti vairākas dienas, un tad pārvesti uz citu viesnīcu. Visbiežāk tāds liktenis piemeklē bērnus un lielākoties viņi ir ievesti no Latīņamerikas. Tieši pieaugošā problēma ar bērnu savervēšanu šokē ASV tiesībsargājošās iestādes un nevalstiskās organizācijas, jo atklāti vairāki suteneriskie grupējumi, kur vienkopus tiek turēti 20 un 30 mazgadīgie.

Losandželosas Probācijas dienesta Bērnu vienības vadītāja „LNT Ziņām” stāsta, ka, dzenoties pēc naudas, kriminālie grupējumi arvien biežāk iesaista bērnus komercseksā, jo tam esot pieprasījums. “Itin bieži mēs identificējam suteneru pakļautos bērnus pēc tetovējumiem, ko ciniski uzskata par zīmolu. Losandželosā kriminālās bandas šādi iezīmē bērnus seksa verdzībai kā tādus bezvērtīgus lopus. Visbiežāk šie tetovējumi ir pie uzacs, lai cits cilvēktirdzniecības organizētājs redzētu un saprastu, ka persona jau pieder kādam citam. Ir pat viena meitene, kurai uz vaiga uztetovēti burti „ATM”, kas nozīmē – bankomāts. Tas skaidri pasaka – tu esi mana naudu ražojošā mašīna,” stāsta Losandželosas probācijas dienesta bērnu vienības vadītāja Mišela Gajmona.

Eksperti secinājuši, ka pieaugušie un bērni ļoti bieži neuzdrošinās meklēt palīdzību. “Ja cilvēktirdzniecībā upure ir 14 gadīga meitene, viņai ir bail sniegt liecības, jo iepriekš izteikti draudi viņu nogalināt. Ir bijuši reāli daudz gadījumu, kad tiešām nogalina, lai tas būtu kā signāls pārējiem citiem sutenera tīklā klusēt un nesūdzēties policijai,” saka Gajmona.

Cilvēktirdzniecības apkarošanas veicināšanā ASV būtisks grūdiens bija policijas attieksmes maiņa pret prostitūciju. Līdz šim komercseksa sniedzējus arestēja un sodīja, pat bērnus un jauniešus. Tagad uztver kā cilvēktirdzniecības upurus, un policija no viņiem cenšas noskaidrot, kas ir suteneri, kas ir patiesā labuma guvējs, kādas shēmas aiz tā stāv.

Foto - LNT ZiņasFoto - LNT Ziņas

„LNT Ziņas” otrdien sāk nedēļu ilgu speciālreportāžu ciklu no ASV par šokējošām cilvēktirdzniecības tendencēm, apmēriem, upuru glābšanas misijām un to, kādu pieredzi cilvēktirdzniecības apkarošanā varētu pārņemt Latvija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Brīnos,ka joprojām ir tādi,kas uzskata,ka ASV un Lielbritānija ir Apsolītā laimes zeme! Kur tādus muļķa reņģēdājus atrod?

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem ( t.sk. – privāti ) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+