×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
3. augusts, 2012
Drukāt

Labākie ielu vingrotāji pulcēsies Grīziņkalnā

Foto - LETAFoto - LETA

Noskatīties pasaules spēcīgāko ielu vingrotāju sniegumu un pašam parādīt spēku un izturību – tas būs iespējams rīt, 4. augustā, Grīziņkalna parkā Rīgā, kur pulksten 10 sāksies otrais pasaules čempionāts ielu vingrošanā.

 

Pasākumu rīko Latvijas Ielu vingrošanas biedrība sadarbībā ar Pasaules ielu vingrošanas federāciju. Tās prezidents Māris Šlēziņš pastāstīja, ka gan Latvijā, gan daudzās citās valstīs notikuši vietējie čempionāti un to uzvarētāji uzaicināti piedalīties pasaules čempionātā. Latviju pārstāvēs šobrīdējais pasaules vicečempions Andrejs Tamanis, kā arī Artjoms Šipilo un Aleksandrs Ivaško. Gaidāmi dalībnieki arī no Amerikas Savienotajām Valstīm, Krievijas, Ukrainas, Spānijas, Bulgārijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Izraēlas, Francijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Taivānas, Polijas, Ungārijas, Horvātijas, Itālijas un Vācijas. M. Šlēziņš sacīja, ka šogad dalībnieku sastāvs ir daudz spēcīgāks nekā pērn, tāpēc šoreiz Latvijas vingrotājiem saņemt medaļas ir mazāk izredžu, “tomēr nevajag būt pesimistiem”.

Ielu vingrotāju sniegumu vērtēs starptautiska žūrija, kas par parādītajiem vingrojumiem var piešķirt 1 – 5 punktus. Interesanti, ka pa vienam punktam saviem konkurentiem ir tiesības piešķirt arī pašiem vingrotājiem. Taču sev dāvāt punktu ir aizliegts un citam savas valsts pārstāvim drīkst piešķirt vien puspunktu.

 

Ielu vingrotāji mēģinās arī uzstādīt pasaules rekordu, pievelkoties pie stieņa un paceļoties tam uz rokām pāri, neizmantojot akrobātiskus trikus. Patlaban oficiālais pasaules rekords ir 18 reizes, ko sasniedzis ukrainis Konstantīns Novikovs.

 

M. Šlēziņš stāsta, ka ielu vingrošana vispopulārākā ir bijušās Padomju Savienības teritorijā un ASV, taču pēdējā laikā ielu vingrošanas entuziasti rodas arī Rietumeiropā.

M. Šlēziņš uzskata, ka 4. augustā Grīziņkalnā varētu būt interesanti visai ģimenei, jo notiks arī sacensības Tautas klasē, kurā katrs – gan bērns, gan sieviete vai vīrietis – varēs demonstrēt savu vingrotprasmi un iegūt vērtīgas balvas no “Latvijas dzelzceļa”, kas piekritis sponsorēt Tautas klases sacensības. Čempionāta sponsors ir “Okarte”.

Bērniem būs iespēja arī piedalīties zīmējumu konkursā, ko organizēs Nacionālie bruņotie spēki, un izklaidēties piepūšamajās atrakcijās.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam par ieeju nebūs jāmaksā. Par brīvu ieeja arī karavīriem, zemessargiem, jaunsargiem un viņu ģimenēm. Pārējiem biļetei jāatlicina trīs lati.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.1
Alūksne +18.3
Daugavpils +22
Saldus +21
Liepāja +22.8
Jelgava +22
Ventspils +21.2
Limbaži +20
Madona +18
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+