Kultūra
Mūzika

Labākie kolektīvi izdejos leģendāro horeogrāfu deju zelta fondu 0

Foto: TDA “Daiļrade”

Pēc diviem mēnešiem, 30. oktobrī plkst. 19, uz vienas no prestižākajām Rīgas skatuvēm – Dailes teātra lielās skatuves notiks koncerts “Tautas deju zelta graudi”, kura programmā iekļautas gandrīz visas slavenās dejas, kas veido latviešu tautas deju zelta fondu, vēsta rīkotāji.

Lielākā koncerta daļa veltīta horeogrāfijas mantojumam, ko radījuši slavenie dižmeistari Uldis Žagata, Harijs Sūna, Alfrēds Spura, Irēna Strode, Helēna Tangijeva-Birzniece. “Tas joprojām iedvesmo jaunos horeogrāfus un tiek saglabāts nākamajām paaudzēm, šīs dejas bez šaubām ir jebkura kolektīva repertuārā. Tomēr šodienas dzīves ritmā, kad uz skatuves pārsvarā redzami spilgti un talantīgi, mūsdienās tapuši horeogrāfijas darbi, reti varam baudīt daudzas slavenās vecmeistaru dejas vienā koncertā,” skaidro programmas mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs un dejas pedagogs Vladimirs Ponomarjovs.

Koncertā tiks izpildītas nu jau leģendārās tautas dejas “Gatves deja” un “Rucavietis”, “Aiz ezera augsti kalni”, “Pūt, vējiņi” u.c., kā arī mūsdienu horeogrāfu Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Agra Daņileviča dejas, par kurām droši var teikt, ka tās jau ir kļuvušas par tradicionālām un iemīļotām.

Skatītājiem šī būs arī iespēja baudīt izcilu slavenās horeogrāfijas izpildījumu, jo koncertā piedalīsies labākie Rīgas tautas deju kolektīvi: “Vektors”, “Teiksma”, “Daiļrade”, “Līgo” un “Dancis”. Koncerta dalībnieku skaits būs teju 200, un tas jau pats par sevi liecina, ka ir gaidāms spilgts un neaizmirstams deju notikums.

Saistītie raksti
LA.lv