×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
25. maijs, 2017
Drukāt

Labākie Latvijas šāvēji sacenšas par „Artemidas” kausiem

Foto Indulis BurkaFoto Indulis Burka

Šogad jau sesto reizi notika mednieku veikala „Artemida” kausu izcīņa šaušanā, vienlaikus notika arī Latvijas čempionāts kombinētajā medību šaušanā. Uz sacensībām Sērenē, šautuvē “Daugava”, pulcējās 99 šaušanas sporta entuziasti un mednieki, tajā skaitā ciemiņi no Igaunijas.
Ja pērn diena bija apmākusies un vējaina, tad šoreiz saule sildīja skaisto meža ieloku, bet vējš tikai liegi šūpoja priežu galotnes, ļaujot izbadīt ne tikai lielisku sacensību garu, bet arī vasarīgi tveicīgu dienu.

Ļoti emocionāls mirklis bija sacensību atklāšanā, kad mednieki bez pavadījuma kopā dziedāja Latvijas Valsts himnu.

Kad bija uzklausīti sacensību organizatori, mednieki ķērās pie ieročiem un raidīja mērķī lodes un skrotis.

Šaušanā ar gludstobra ieroci 50 metru distancē precīzākie bija Agris Mežmalis, Andis Apse, Igors Homins no Igaunijas. Tiesa, Igoram bija tāds pats punktu skaits (90), kā Mārtiņam Turkopulim, taču Mārtiņam bija par vienu „desmitnieku” mazāk.

Lielisku rezultātu šaušanā ar vītņstobra ieroci disciplīnā „Eiropas dzīvnieki” (100 metru distance, vītņstobra ierocis) , iegūstot 196 punktus no 200 iespējamajiem, sasniedza Māris Jēkabsons. Nākamais labākais rezultāts — 194 punkti – bija Kārlim Lapiņam, trešajā vietā ar 192 punktiem Maits Magi no Igaunijas

Šķīvīšu disciplīnās (compak sportings, amerikāņu traps un Lecošais zaķis)precīzākie bija Andis Anspoks, Dairis Neilands un Ēriks Bergs. Ārpus konkurences šajā disciplīnā startēja Uldis Lapiņš ar dēliem Eināru un Kārli. Ja viņu rezultātus ņemtu vērā, vietu sadalījums uz goda pjedestāla būtiski mainītos.

Latvijas čempionātā kombinētajā medību šaušanā (compak sportings, amerikāņu traps un disciplīna „Eiropas dzīvnieki”) precīzākais bija Kārlis Lapiņš, otrais Dairis Neilands, trešais – Einārs Lapiņš.

Ar lielu interesi varēja vērot „Artemidas izaicinājumu”, kad mednieki lodes raidīja mērķī 300 metru distancē. Šajā disciplīnā vislabāk veicās Mārtiņam Turkopulim, iegūstot 80 punktu no 100 iespējamajiem. Otrais ar 78 punktiem Gints Grigorovičs, trešais (76 punkti) –Mārtiņš Gaņģis.
Komandu vērtējumā kausu ieguva „Artemidas” komanda: Einārs Lapiņš, Kārlis Lapiņš un Uldis Lapiņš, otrajā vietā „Purnavu muiža 1”: Dairis Neilands, Māris Jēkabsons un Mārtiņš Gaņģis, trešajā vietā — „Mārkulīči”: Raivis Bērziņš, Ēriks Bergs un Andis Anspoks.

Starp sacensību dalībniekiem, kuri palika uz noslēguma ceremoniju, izlozēja vērtīgas balvas. Galveno balvu—„Yukon” nakts redzamības tēmēkli — laimēja Jānis Bērzkalns.

Kā atzina viens no sacensību dalībniekiem, pieredzējis stenda šāvējs Ēriks Upelnieks, lai gūtu panākumus medībās vai sacensībās – bez treniņiem neiztikt.

– Trenēties šaušanā ir katra mednieka pienākums , tāpat, kā piedalīties sacensībās . Pasākums ir izdevies, tajā ir interesanti ne tikai pašiem šāvējiem, bet arī viņu ģimenes locekļiem, – tā Ēriks Upelnieks.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21
Alūksne +18.2
Daugavpils +18.4
Saldus +18.9
Liepāja +18.4
Jelgava +17.6
Ventspils +16.1
Limbaži +18
Madona +17.9
Rēzekne +17.9
+22
+12
+10
Draugiem Facebook Twitter Google+