×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Labākie saņem darba piedāvājumu


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīdziniece Irina Germane (60) bez pastāvīga darba ir vairāk nekā divus gadus. Tagad sieviete iesaistījusies Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajā ESF projektā “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās”. Jau trīs mēnešus viņa strādā biedrības “Dzintarkrasta serviss” sociālās aprūpes centrā – pansionātā “Liepa” par sociālās aprūpētājas palīdzi. 


 

“Ātri apguvu, kā vecos cilvēkus apkopt, pabarot, nomazgāt. Nu jau esmu visus iepazinusi, saradusi, zinu, ka katram vajadzīgs gan smaids, gan laipns un mīļš vārds,” stāsta Irina. Pēc ilgā bezdarba perioda atsākot strādāt, viņai bijis svarīgi, ka pansionāta vadība izrādījusies pretimnākoša un atsaucīga. Arī par algoto pagaidu sabiedrisko darbu programmu I. Germane izsakās pozitīvi. Pateicoties tai, viņa šobrīd strādā, ik mēnesi saņemot atlīdzību 100 latus, turklāt par viņu tiek veiktas arī valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai. Irina nenoliedz, ka labprāt turpinātu strādāt pansionātā arī pēc tam, kad projektā būs nostrādājusi četrus mēnešus.

“Ne tikai Irina, bet vairākums sieviešu, kas kļuvušas par aprūpētāju palīdzēm, savus pienākumus veic ļoti atbildīgi,” atzīst darbu vadītāja Agija Reče. Klientu skaits pansionātā palielinās, nu jau pārsniedz 100, tāpēc pagaidu darbos iesaistītie bezdarbnieki iestādei ir liels atspaids.

Biedrības “Dzintarkrasta serviss” valdes locekle un pansionāta “Liepa” direktore Marika Žuravļova ir gandarīta, ka ar programmas palīdzību tiek nodrošinātas papildu darbarokas. Tās nepieciešamas veco un slimo cilvēku aprūpē.

“Jo vairāk uzmanības šiem klientiem tiek veltīts, jo labāk viņi jūtas,” norāda direktore. Vairākas aprūpētāju palīdzes, bijušās bezdarbnieces, kas savus pienākumus veica izcili, tika pieņemtas pastāvīgā darbā.

Šāds piedāvājums nupat izteikts arī virtuves palīgstrādniecei Tatjanai Mihailovai. Viņa šobrīd projektā strādā pēdējās dienas, jo četri mēneši aizskrējuši ļoti ātri. Jaunā sieviete darba piedāvājumam, protams, jau piekritusi. Celtniecības palīgdarbos pašlaik strādā astoņi bezdarbnieki. Viens no viņiem – gados 
jauns, godprātīgs un centīgs puisis, kurš prot gan flīzēt, gan apmest, gan piestiprināt reģipsi, – ir labs profesionālis celtniecības jomā. Pēc dalības projektā viņš turpinās darbu pansionātā jau kā štata darbinieks. “Dažkārt pat pārsteidz, ka tādi speciālisti, īsti sava amata meistari, bijuši ilgstošo bezdarbnieku skaitā,” teic algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistīto bezdarbnieku darba vadītāja Agija Reče.

 

ESF projekts “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi pašvaldībās” (Nr.1DP/1.3.1.5.0./12/IPIA/NVA/001) tiek īstenots no 2012. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 30. jūnijam;

projektā paredzētais finansējums 22,9 milj. latu, no tiem 10,6 milj.– 2012. gadam, 10,4 milj. – 2013. gadam un 1,9 milj. – 2014. gadam;

līdz šā gada 30. oktobrim algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistīti 27 tūkstoši bezdarbnieku.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+