×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Labākie skolēni, labākie lektori

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Vasaras skola – seminārs “Alfa”, ko organizē Valsts izglītības satura centrs (VISC) un kurā katru gadu trīs nedēļas mācās ap 50 Latvijas talantīgākie un uzcītīgākie vecāko klašu skolēni, jau otro gadu pēc kārtas notiek Zasas vidusskolā, šoreiz – no 1. līdz 21. jūlijam.


“Ir liels gandarījums strādāt, jo nometnē sapulcējušies valsts mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāji un Latvijas zinātniskās konferences laureāti,” saka VISC vecākā referente Mudīte Kalniņa, kura “Alfu” vada jau kopš 1976. gada.

 

Palīdzēs studiju izvēlē

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas audzēknes Ilze Vernava un Ilze Koreškova tiesības mācīties prestižajā vasaras skolā ieguvušas pēc tam, kad Latvijas zinātniskajā konferencē ķīmijas sekcijā ar savu kopējo zinātniski pētniecisko darbu izcīnījušas pirmo vietu.

 

“Šeit mēs saņemam tādas zināšanas, kādas neiegūstam ģimnāzijā,” lekciju starplaikā stāsta I. Vernava. “Tas ir pavisam cits līmenis, pietuvināts augstskolai.

 

Un kā gan citādi – mūsu lektori taču ir Latvijas Universitātes profesori Jānis Švirksts, Andris Actiņš, Jānis Ģībietis un vairāki citi ievērojami mācībspēki. Lekcijas un praktiskās nodarbības ir interesantas un aizraujošas.”

“Pat ļoti!” piebalso I. Koreškova. “Un svarīgi, ka šīs vasaras mācību dienas palīdz saprast, kas mums katram vairāk interesē un ir tuvāks. Mani, piemēram, interesē gan ķīmija, gan medicīna, gan molekulārā bioloģija. Bet nu ar katru dienu vairāk nostiprinās pārliecība, ka izvēlēšos studēt molekulāro bioloģiju. Ja tā patiešām notiks, tad varēšu sacīt – lielā mērā Latvijas Universitātes pētnieces Ineses Čakstiņas “Alfā” nolasīto interesanto lekciju dēļ. Viņa bioloģijas doktora grādu ieguvusi tieši molekulārās bioloģijas apakšnozarē.”

Arī I. Vernavai interesē medicīna, taču tagad viņa arvien vairāk nosliecas uz ķīmiju. Bet Daugavpils krievu vidusskolas – liceja audzēkne Violeta Žukova, kas guvusi panākumus valsts ķīmijas olimpiādē, domā, ka vasaras skolā pavadītais laiks palīdzēs viņai izšķirties starp ķīmiju, farmakoloģiju un medicīnu. Arī citi nometnes dalībnieki atzīst, ka vasaras skola ļoti palīdzēs studiju izvēlē.

 

Prom no 
pilsētas kņadas
alfa5_Griinbergs_9

Protams, par nometnes draudzīgo atmosfēru ārpus lekciju aktivitātēm, to skaitā dejošanu un teātra spēlēšanu, skaisto Zasas vidusskolas apkārtni un dabas sniegto baudījumu vairāk jūsmo meitenes, taču arī zēni, pat tie, kurus par visu vairāk interesē matemātika, fizika un ekonomika, ar aizrautību piedalās kopējos emocionālajos pasākumos.

“Nometnes gars ir vienkārši brīnišķīgs, tas mūs saliedē, iegūstam ne vien jaunus domubiedrus, bet arī jaunus draugus,” savu sajūsmu neslēpj Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēknis Kaspars Upenieks, kas nolēmis studēt Rīgas Ekonomikas augstskolā. “Tas, ka te strādājam un aktīvi atpūšamies prom no pilsētas kņadas, liek darboties ne tikai septītajam prātam, bet arī septītajām emocijām.”

Rīti nometnē sākas ar ūdeņiem – vieni skrien peldēties, otri dodas uz dušām. Un kur tad vēl skrējieni pa parku un vingrošana pie dabas krūts!

“Jūtos kā no jauna piedzimis!” nosvīdis un aizelsies iesaucas Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas audzēknis Raitis Magone, kas Valsts matemātikas olimpiādē ieguvis otro vietu. “Te izplešas spārni, tāpēc nebaidos teikt, ka mana nākotnes vēlēšanās ir studēt Oksfordas universitātē un kļūt vai nu par matemātikas analītiķi, vai arī elektronikas inženieri.”

 

 

Tā tik ir dieniņa!

Sestdienas priekšpusdienā uz Zasas vidusskolu ved daudzu nometnes “Alfa” bijušo dalībnieku ceļš – vasaras skolā 45 gadu salidojums. Ierodas desmitiem bijušo alfiešu. Visgaidītākie, protams, ir Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

“Tā tik ir dieniņa!” pēc salidojuma pasākumiem iesaucas Uģis Lācis, kas divas reizes bijis “Alfas” dalībnieks, vienu reizi – nometnes audzinātājs, bet tagad studē fiziku Zviedrijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+