Latvijā
Izglītība

Labāko biznesa skolu maģistra studiju reitingā augstu novērtētas arī divas Latvijas augstskolas0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Pasaules labāko biznesa skolu maģistra studiju reitingā “Eduniversal Best Masters Ranking 2019” Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Biznesa augstskola “Riseba” iekļautas četru palmu līgā, kas apzīmē īpaši augstu akadēmisko līmeni, izcilu kvalitāti un spēcīgu starptautisko ietekmi biznesa un vadības izglītībā, aģentūru LETA informēja RTU Sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Vaivare.

Pasaules labāko biznesa skolu maģistra studiju reitingā četru palmu novērtējumu piecu palmu skalā saņēmušas RTU un “Riseba”, savukārt divu palmu novērtējumu saņēmušas Latvijas Universitātes (LU) Biznesa vadības un ekonomikas fakultāte, kā arī Banku augstskola.

Vaivare uzsvēra, ka RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF) un RTU Rīgas Biznesa skola jau ceturto gadu pēc kārtas “Eduniversal” pasaules labāko biznesa skolu reitingā iekļauta četru palmu līgā, savukārt IEVF maģistra programma “Inovācijas un uzņēmējdarbība” novērtēta kā labākā Austrumeiropā, turpretī “Riseba” šajā kategorijā ar savu maģistra programmu “Projektu vadība” ieņem sesto vietu.

Kopumā pasaules labāko biznesa skolu maģistra studiju reitingā iekļautas desmit no 12 RTU IEVF un RTU Rīgas Biznesa skolas īstenotām maģistra studiju programmām.

Vaivare pavēstīja, ka salīdzinot ar iepriekšējo gadu, visu programmu novērtējums ir uzlabojies. Piemēram, programma “Visaptverošā kvalitātes vadība” reitingā pakāpusies par 19.vietām un starp 100 pasaules labākajām maģistra studiju programmām tā ierindota 12.vietā kvalitātes vadības jomā.

Augstāku starptautisko novērtējumu ieguvusi arī programma “Muitas un nodokļu administrēšana”, kas ir pirmā Pasaules Muitas organizācijas akreditētā studiju programma. Reitingā tā novērtēta kā 30.labākā pasaulē savā jomā.

Starp 100 labākajām universitāšu un biznesa skolu programmām pasaulē ir iekļautas vēl divas RTU IEVF programmas – 23.vietā ilgtspējīgas attīstības un vides pārvaldības jomā ierindojas “Pilsētu un reģionu inženierekonomika” un 36.vietu uznēmējdarbības jomā ieņem “Uzņēmējdarbība un vadīšana”, savukārt Banku augstskola ar maģistra programmu “Inovatīvā uzņēmējdarbība” ieņem 82.vietu. Programma “Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana” ierindota 18.vietā starp 50 labākajām programmām pasaulē.

Korporatīvās komunikācijas nozarē “Riseba” ar maģistra programmu “Sabiedrisko attiecību vadība” ieņem septīto vietu, savukārt cilvēkresursu pārvaldes nozarē biznesa augstskolas izstrādātā maģistra studiju programma ieņem sesto vietu.

Vienīgā Latvijas augstskola, kas ierindojusies veselības pārvaldes nozarē, ir “Riseba”, un tās maģistra programma “Veselības pārvalde” ieņem 56.vietu.

Banku augstskolas maģistra programma “Starptautiskās finanses un banku darbība” finanšu jomā ieņem 14.vietu, un šādu pozīciju augstskola ieņem arī vispārējās vadības nozarē ar maģistra programmu “Biznesa vadība”.

RTU pārstāve uzsvēra, ka programmas “Uzņēmējdarbības finanses” un “Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana” reitingā ieņem ceturto vietu katra savā jomā, bet akadēmiskā programma “Ekonomika” – sesto vietu. Savukārt RTU Rīgas Biznesa skolas programma “Uzņēmumu un organizāciju vadīšana” reitingā iekļauta pat trīs reizes – tā atzīta par 14.labāko mārketinga, ceturto labāko “Professional MBA” un 15.labāko “Executive MBA” jomā 200 labāko Austrumeiropas reģiona programmu vidū.

LU Biznesa vadības un ekonomikas fakultāte ir ierindota sarakstā, tomēr aģentūra LETA novēroja, ka universitāte nav aizpildījusi nepieciešamos datus, tādēļ LU reitingi pašlaik nav pieejami.

Saistītie raksti

Francijas reitingu un konsultāciju kompānija “SMBG” ik gadu veido 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu reitingu “Eduniversal Business Schools Ranking” un labāko maģistrantūras un MBA programmu reitingu 50 dažādos specializācijas virzienos 154 pasaules valstīs.

“Eduniversal Business Schools Ranking” veido piecu palmu līga. Augstajā četru palmu līgā iekļautas 200 biznesa skolas ar teicamu vērtējumu un ievērojamu starptautisko ietekmi. Vaivare norādīja, ka reitingu mērķis ir palīdzēt studentiem izvēlēties piemērotākās skolas Austrumāzijā, Austrumeiropā, Āfrikā, Centrālāzijā, Eirāzijā un Tuvajos Austrumos, Latīņamerikā, Okeānijā, Rietumeiropā un Ziemeļamerikā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Katra vēlētāja balss Saeimas vēlēšanās valstij turpmāk izmaksās sešas reizes dārgāk
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām būs jāpiedalās skolēnu brīvpusdienu finansēšanā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Opozīcija pamet sēžu zāli
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Strēlnieks un Dikaioulaku atzīti par Latvijas gada basketbolistiem
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
29 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
24 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Gaidāms silts un lielākoties sauss laiks: sinoptiķi prognozē laiku 7 dienām
5 stundas