×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Labāko dokumentālo filmu aptaujā uzvar mēmā filma “Man with a Movie Camera”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

1929. gada mēmā filma “Man with a Movie Camera” (“Vīrs ar kinokameru”) Britu Filmu institūta veiktajā aptaujā, kurā piedalījās vairāk nekā 300 filmu veidotāji un kritiķi, atzīta par visu laiku labāko dokumentālo filmu, vēsta kino žurnāls “Sight & Sound”.

Krievu režisora Dziga Vertova Odesā, Kijevā un Harkovā uzņemtā filma negaidīti ierindojās astotajā vietā 2012. gadā rīkotajā labāko filmu aptaujā kā vienīgā dokumentālā filma mākslas filmu vidū. Britu filmu institūts rīko šo aptauju ik pēc desmit gadiem, pagājušogad tajā par vislabāko filmu tik atzīta šausmu trilleru klasiķa Alfrēda Hičkoka meistardarbs “Vertigo”.

Gluži negaidītā atzinība dokumentālajai filmai iedvesmoja veidot atsevišķu, tikai šim žanram veltītu aptauju.

Žurnāla “Sight & Sound” redaktors Niks Bredšovs intervijā BBC “Radio 4” atzina, ka dokumentālās filmas pagājušā gadsimta divdesmitajos gados bija ļoti iecienītas.

“Tolaik bija populāri filmēt pilsētas, kā tās veidojas, parādīt tās visā to daudzveidībā, kas atklājas, aplūkojot vienu dienu pilsētā,” stāstīja Bredšovs. “Tā ir filma par pilsētām un par cilvēku sabiedrību, arī par visu pasauli. Filma ir arī par kino, ko tas sniedz pasaulei.”

“Sight & Sound” Vertova filmu raksturoja kā “intriģējoši sirreālistisku”.

Bredšovs sacīja, ka labāko dokumentālo filmu sarakstā iekļautie vairāk nekā 1000 dokumentālie darbi ir ļoti daudzveidīgi, desmit labāko skaitā ir divas filmas par holokaustu – “Night and Fog” (“Nakts un migla”) un “Shoah” (“Holokausts”), kā arī nesen uzņemtais godalgotais kinodarbs “The Act of Killing” (“Nogalināšana”).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+