×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Labāko operas solistu gods – Ingai Kalnai un Rihardam Mačanovskim (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 19. septembrī, noskaidroti “Latvijas Gāzes” Gada balvas Latvijas Nacionālajai operai (LNO) desmit nomināciju laureāti; par labākajiem solistiem atzīst Ingu Kalnu un Rihardu Mačanovski, aģentūra BNS uzzināja LNO preses konferencē.

Balvu par leģendāru mūžu mākslā saņems Solveiga Raja, par ieguldīto mūža darbu LNO mākslinieciskajā jomā nominēts Andris Ēriks Dalbiņš, par ieguldīto mūža darbu LNO tehniski administratīvajā jomā – Irēna Austra Indriksone. Par labāko operas solisti atzīta Inga Kalna, par labāko solistu – Rihards Mačanovskis, kas balvu saņems jau otro reizi.

Savukārt baleta nominācijas izpelnījušies Nataļja Lipska un Andris Pudāns. Kā labākais orķestra mākslinieks atzīts Guntis Kronītis. Par īpašiem mākslinieciskiem sasniegumiem iepriekšējā sezonā nominēta opera – lekcija “Mihails un Mihails spēlē šahu”, ko 2015. gadā varēs vēlreiz vērot uz Jaunās zāles skatuves.

Aizvadītās sezonas labākais jauniestudējums skatītāju balsojumā ir Jura Karlsona balets – fantāzija “Karlsons lido…”, kurš veidots Aivara Leimaņa horeogrāfijā.

Solists Mačanovskis par iegūto nomināciju saka, ka tas esot liels gandarījums un stimuls turpmāk, jo šis bijis viens no grūtākajiem gadiem viņa karjerā.

“Latvijas Gāzes” Gada balvas pasniegšanas ceremonijā ik gadu tiek apbalvoti ne tikai operas un baleta mākslinieki, bet arī aizskatuves cilvēki – tie, kuru darbs operas ikdienā ir tikpat nozīmīgs.

“Tagad mēs bagātinām Eiropas kultūru ar saviem cilvēkiem un mums par to jābūt lepniem,” norāda “Latvijas Gāzes” valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis.

Jau ziņots, ka “Latvijas Gāzes” sadarbība ar LNO sākās 2005. gadā, kad uzņēmums kļuva par lielāko atbalstītāju operas vēsturē.

“Latvijas Gāzes” Gada balvas operai pasniegšanas ceremonija un laureātu koncerts notiks 24. septembrī plkst.19. Tiešraidē to varēs klausīties Latvijas Radio 3 “Klasika”, bet 3. oktobrī plkst. 23.15 koncerta ierakstu pārraidīs Latvijas Televīzijas 1.kanāls.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “”LATVIJAS GĀZE” MN SIMPATISKA NEKĻŪS!

  2. l”latvijas gāze”tādēļ gan nekļūst man simpaiskākaa!

Draugiem Facebook Twitter Google+