×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

Labas jušanās kods


Foto - Kristiāns BērentsFoto - Kristiāns Bērents

Šomēnes Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvoja “Ronja – laupītāja meita”. Gaidot Teātra dienu, kas būs 27. martā, stila lappusēs viesojas Leļļu teātra aktrise, Ronjas lomas atveidotāja DANA LĀCE.


 

– Man patīk tāds kičīgs ģērbšanās stils, kad kopā saliktas dažādas lietas. Man gribas, lai ir tīras līnijas. Ar aksesuāru lietošanu pārlieku neaizraujos, negribu pazust drēbēs. Vienā dienā varu tērpties eleganti sievišķīgās drānās, bet otrā dienā uzvilkt mugurā ko ļoti meitenīgu, jo gribas dažādību. Vislabprātāk apģērbu meklēju mazajās bodītēs, kur nav masveida produkcijas. Esmu iecienījusi arī vintages veikaliņus. Ja kaut ko speciāli meklē, tad nevar atrast, tāpēc, ja ieraugu, kas patīk, uzreiz nopērku. Man patīk kleitas, bet ikdienā skrienošajā dzīves ritmā piemērotākais apģērbs ir bikses. Kleitas paliek iešanai un vasarai. Es arī pati sev šuju drēbes. Tiklīdz teātrī ir brīvāks, tā sēžos pie šujmašīnas. Šai nodarbei ir vajadzīga iedvesma, ja negribas, tad to nedaru. Nesen uzšuvu klasisku melnu mēteli ar oderi. Tas pagaidām ir mans lielākais darinājums. Ja darbi atļautu, vislabprātāk staigātu ar sakasītiem, nedaudz paspūrušiem matiem. Taču, tā kā man ir darbs arī televīzijā, kur vadu “Latloto” ziņas, tad šāds matu sakārtojums kadrā neiederas. Man jau daudz ko gribētos pamēģināt, veidot dredus vai nogriezt zēngalviņu, ja vien to varētu atļauties. Ja kādai lomai vajadzētu zēngalviņu, tad būtu attaisnojošs iemesls to darīt. Ikdienā es dekoratīvo kosmētiku tikpat kā nelietoju, izņēmums ir acu zīmulis. Modē ir dabiskums, un vēlos pēc iespējas atgriezties pie tā, kāda esmu. Katram ir savs kods, lai labi justos. Sievietēm iesaka – ja ir slikts garastāvoklis, jādodas uz veikaliem iepirkties. Bet citām varbūt labāk palīdz meditēšana. Ja sakārto savu iekšējo pasauli, nav nepieciešams citiem pierādīt, kā izskaties.

 

Raksturojošās lietas

Filmas

Man ļoti patīk skatīties filmas, īpaši tādas, kas līdzinās rēbusam, kur ir metafora, simbolika un pašai jāsavelk līnijas kopā. Šīs ir tikai divas no manas filmu kolekcijas. Dāņu režisors Larss fon Trīrs ir viens no maniem mīļākajiem režisoriem. Viņa filmu “Melanholija” esmu noskatījusies ne reizi vien. Askolda Saulīša “Keep smiling!” ir tāda “bieza” filma, kurā zemes mīlestība, kara tēma un cilvēcīgās jūtas saplūst kopā.

Kartes

Aizraujoši un uzmundrinoši man šķiet pētīt ceļojumu kartes, vienalga, vai esmu tajās vietās pabijusi vai vēl ne. Londonā jau esmu bijusi septiņas reizes un šī karte ir krietni biezā slānī iezīmēta ar daudzajām vietām, kur esmu staigājusi.

Ceļojumu mapes

Mapēs krāju no dažādiem izdevumiem izgrieztus ceļojumu aprakstus. Patīk, ka tajos nav tikai lietišķa informācija, bet paustas arī rakstītāja emocijas. Ja izvēlos kaut kur doties, pāršķirstu mapes un izlasu, ko citi piedzīvojuši šajās zemēs.

Smaržas

Par savējām jau ilgāku laiku saucu smaržas “Coco chanel”. Pirmo reizi tās iegādājos pirms sešiem gadiem savā pirmajā Parīzes braucienā. Kopš tā laika šīs maržas man saistās ar Parīzi. Esmu mēģinājusi lietot citas smaržas, bet tomēr atgriezos pie “Coco chanel”.

Zābaciņi

Šos ērtos, zilos puszābaciņus iegādājos nelielā veikaliņā, kas atrodas tepat Rīgā, bet pieder kādai itāļu ģimenei. Tie darināti no kvalitatīvas ādas un prieks tādos staigāt.

 

Akcenti

Danas melnie, garie mati tika sagofrēti, tādējādi panākot lielāku apjomu, un daļa matu sapīti šobrīd aktuālajās bizēs. Šāds matu veidojums saglabājas vismaz pāris dienu.

Meikaps veidots, nenomācot dabiskumu, vien izceļot acis, kas panākts ar pelēcīgo, ziloņkaula un oranžīgo ēnojumu, tādējādi akcentējot Danas gaišzilo acu krāsu. Ar korektora un tonālā krēma palīdzību izlīdzināts sejas tonis. Vaigi ieguva persiku brūnīgu toni, bet lūpas – mālu rozā krāsu.

Apģērbu Dana izvēlējās kopīgi ar stilisti, vadoties pēc pašas izjūtas, nenomācot savu “es”.

Iziešanai paredzētā melnā trikotāžas kleita ir askētiska, bet ar rozīnīti, ko tai piešķir baltā apkaklīte ar bārkstveida ādas dekoriņu. Akcentam masīva, zelta krāsas rokassprādze.

Kleitiņa, kas šūta no džinsa auduma imitācijas ar gofrētu priekšdaļu, akcentē nēsātājas meitenīgumu. Oranžas krāsas aksesuāri – rokassprādze, jostiņa, ķēdīte – piešķir krāsainību.

Brīvā laika pavadīšanas apģērbs – džinsa imitācijas bikses, zīda blūzīte ar mušiņu rakstu un melna trikotāžas jaciņa, kuru arī izdaiļo daži koši, dekoratīvi kukainīši. Tērpu papildina vairāki zaļi akcentiņi.

Ieteikumi

Danai ir lielisks augums, tāpēc viņai viss labi izskatās. Piestāv zilie toņi, kurus akcentē ar oranžas krāsas aksesuāriem, kas izceļ nēsātājas gaišzilās acis. Dana var droši spēlēties ar aksesuāriem, izmantojot tos tērpu akcentiem.

 

Ieguvumi

Pārliecinājos, ka ar gofrēšanu var panākt jauku, apjomu palielinošu matu veidojumu. Biju iedomājusies, ka aksesuāri pie mana stila neiederas, bet stiliste pārliecināja, ka tie neitrālām drēbēm piešķir spilgtumu. Tērps uzreiz kļūst citādāks, ar rozīnīti.

 

Pārvērtību komanda

Stiliste Kristīne Rāmule

Fotogrāfs Kristians Bērents (studija “Akcents”)

Friziere Karīna Klēvere, tālr. 26351296, 67333350, salons “Double Sun”, Antonijas 12, Rīga

Tērpi no veikaliem: “Monton”, “Mosaic”, “Baltman” un “Bastion”, apavi “NS Kings”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+