Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas iedvesmai iesaka Andris Tiļļa0


”Mia un baltā lauva”
”Mia un baltā lauva”
Publicitātes foto

Nebaidies no ienaidniekiem, bet no draugiem. Nodod draugi, nevis ienaidnieki. Džonijs Deps

Grāmata

Otrā pasaules kara traģiskās lappuses

Nacionālie partizāni 1941. gada vasarā, sarkanās armijas veiktā Rēzeknes bombardēšana un Jelgavas nopostīšana, latviešu leģionāri 1944. gada cīņās pie Mores un Ziemassvētku kaujās Kurzemē ir tikai daļa no tēmām, kas atklātas apgāda “Latvijas Mediji” izdotajā vēsturnieka Ulda Neiburga grāmatā “Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti”. Tajā apkopoti 33 stāsti – raksti, kas bijuši publicēti laikrakstā “Latvijas Avīze” un žurnālā “Mājas Viesis”.

Filma

Baltā lauvēna Čārlija stāsts

Kā sirsnīgs akords jaunā gada sākumam ir filma “Mia un baltā lauva”, ko no rītdienas varēsim skatīt Rīgas kinoteātrī “Citadele”. Vienpadsmitgadīgā Mia dusmojas par vecāku lēmumu pārcelties no Londonas uz Dienvidāfriku, lai uzsāktu saimniekošanu zvēraudzētavā. Meitenes noskaņojums mainās, kad pasaulē nāk balts lauvēns, vārdā Čārlijs, ar kuru Miai izveidojas cieša draudzība. Pēc trīs gadiem Mia uzzina, ka viņas tēvs ir nolēmis pārdot lauvu trofeju medniekiem…

Izstāde

“Nē” mākslas komercializācijai!

“NĒ! NĒ! NĒ! visam pieņemtajam, visam ļaunumam un izmisumam, kas pie mums valda, NĒ konformismam un materiālismam!” Šis ekspresīvais teikums publicēts Borisa Lurje darbu izstādes skrejlapā Ģertrūdes Stainas galerijā Ņujorkā 1963. gadā. Šī izstāde bija veltīta NO!art kustībai, kas formējās 20. gadsimta 50. gadu beigās un 60. gadu sākumā kā pretmets mākslas komercializācijas tendencei. Borisa Lurje mākslu varēsim skatīt “Rīgas biržas” Lielajā izstādes zālē no 12. janvāra līdz 10. martam.

Sarīkojums

Disneja karaļvalsts uz ledus

Šodien ar bērniem varam dodies uz “Arēnu Rīga”, kur ledus laukumā plkst. 19 redzēsim Disneja karaļvalsts iecienītos animācijas tēlus sarīkojumā “Brīnumainais ledus festivāls”. Jauks piedzīvojums visai ģimenei!

Iedvesmojoši!

Paldies dienā – “KAILendārs”

Septiņi burti, bet cik daudz tie nozīmē! “P-A-L-D-I-E-S!” Rīt, 11. janvārī, pasaulē atzīmē Starptautisko paldies dienu, lai atgādinātu, cik patīkami saņemt pateicību. Uzsākot jauno gadu, daiļo dzimumu varat iepriecināt ar jestro, drosmīgo 2019. gada “KAILendāru”, kam pozējuši Aizputes puiši visai atklātās Matīsa Markovska fotogrāfijās.

Tepat, Latvijā

Peldi vesels

Ziemā izbaudīt relaksējošu peldi, tādējādi stiprinot veselību, varat jaunajos peldbaseinos, kas uzbūvēti kā daļa no sporta kompleksa Līvānos, Krāslavā, Ludzā, Limbažos, arī Siguldā.

Tepat, Eiropā

“Casa Vicens” Barselonā

Kopš 2017. gada Barselonā apskatāms nams “Casa Vicens”, ko projektēja Antonio Gaudi, būdams 33 gadus vecs. Greznā ēka, rotāta ar apgleznotām flīzītēm, celta no 1883. līdz 1885. gadam biržas brokerim Manuelam Vicenam. Tajā skatāmi mauru un Austrumu arhitektūras elementi, ko Gaudi ieviesis ar savu modernisma (Katalonijas jūgendstila) redzējumu.

Jaunums

Neatkarīgais “Odekolons”

Izdota kārtējā Latvijas neatkarīgo grupu izlase “Odekolons”, ko sastādījis grupas “Inokentijs Mārpls” līderis Raimonds Lagimovs. Tajā iekļauti 24 skaņdarbi (“Dzeltenie pastnieki”, Evija Vēbere, MMMM, “Satellites LV”, “Baložu pilni pagalmi”, “Mācītājs On Acid”, “Spāre”, “Plenērs” u. c.), kas parāda spilgtākās neatkarīgās mūzikas tendences un mūziķu izaugsmi.

Galerijas nosaukums
LA.lv