Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte0

Andra Eglīša, Andas Krauzes un publicitātes foto

Dzīves gudrība

Ikviens var saskaitīt, cik sēkliņu ir ābolā, bet tikai Dievs spēj saskatīt, cik ābolu ir sēkliņā.

Roberts Šullers

Grāmata

Vārdi – precīzi kā Parīzes vilcienu izbraukšanas laiks, asi kā papīra smalcinātājs un spoži kā tikko pulēta flīze. Ekspozīcija – gara kā diena nīstamā darbā, kur vienīgais, ko var gaidīt, ir bēres. Vai vismaz nedēļas nogale. Taču izturējušos sveic sižeta pavērsiens, kas visam pēkšņi piešķir jēgu un krāsas. Tad vēl viens, kam seko atrisinājums, kas patiesībā ir nevis beigas, bet sākums. Pilnīgs kā cipars astoņi, kas pēkšņi uzradies kā pēc zelta zivtiņas astes mājiena. Žans Pols Didjēlorāns, “Lasītājs vilcienā 6.27”. Bauda prātam un sirdij.

Filma

“Lady Bird: Laiks lidot” ir aktrises Grētas Gervigas spoža debija režijā. Dramēdija, ja neiebilstat pret šādu žanra apzīmējumu, risina spurainas un nepakļāvīgas pusaudzes attiecības ar māti, sevi un pasauli, ik pa laikam eksplodējot emociju izvirdumos, komiskos vai patētiskos. Galvenajā lomā lieliskā Sērše Ronana, kas par to jau ir saņēmusi “Zelta globusu” un savos divdesmit trīs gados trešo reizi tikusi izvirzīta “Oskara” balvai. Kopumā filma “Oskaram” izvirzīta piecās kategorijās un ir saņēmusi divus “Zelta globusus”: viens, kā jau minēju, tika Sēršei, otrs – Grētai Gervigai par labāko filmu kategorijā muzikālā filma vai komēdija.

Izstāde

Viņai patīk divas lietas – gleznot un iet pirtī. Tās abas māca atslēgties no visa liekā un ļauties procesam. Līdz 7. aprīlim galerijā “Istaba” skatāma Gitas Šmites izstāde “Pirtsmāksla”, kur eksponētas gan gleznas, gan dabas motīvu iedvesmota pirtsmētelīšu kolekcija.

Koncerts

Sestdien, 7. aprīlī, pulksten 19 kinoteātra “Splendid Palace” lielajā zālē brazīliešu mūzikas leģenda Mišels Pipokinja un Latvijas Radio bigbends ielīksmos klausītājus ar “Tribute to Jaco” – programmu, kas veltīta vienam no visu laiku labākajiem basģitāristiem Džako Pastoriusam.

Izrāde

Ja īsti nezinu, ko izvēlēties, izmantoju papildu iespēju “zvans draugam”. Teātra jautājumos uzticos doktores Līgas Ulbertes vērtējumam. Un, re, ko viņa man šoreiz pateica: nevilcinoties varot ieteikt izrādes “Andrievs Niedra”, “Būt nacionālistam” un “Dvēseļu utenis” nevalstiskajā “Dirty Deal teatro”. Turklāt “Dvēseļu utenis”, Līgasprāt, esot pagaidām labākā šīs sezonas izrāde.

Laba ziņa: kara drāma virtuvē “Dvēseļu utenis” teātra afišā ir atrodama 29. un 30. martā, bet 27. martā – jaunības traģēdija “Būt nacionālistam”.

Pasaules plašumos

Vulkāniskas izcelsmes salai Fēniksa liktenis ir zvaigznēs ierakstīts. Īslandes Ziemas sporta festivāls, nu jau piektais, no 23. līdz 25. martam risināsies gleznainā, kalnu ieskautā pilsētiņā Akureiri, kur interesentus sagaida aizraujoša visdažādāko sniega aktivitāšu programma, bet Reikjavīkā no 24. līdz 29. martam žanra mīļotājus pulcinās Blūza festivāls. Un ja nu reiz esat nokļuvuši tik tālu, sirsnīgi iesaku aizlaist līdz Strokuram, Īslandes aktīvākajam geizeram, Gūlfosam jeb Zelta ūdenskritumam un Zilajai lagūnai, kuras ūdens patiešām ir tirkīza krāsā.

Tepat Latvijā

Dzidrs gaiss, pilns prieka un mundruma, pasakains skats, tīkama slodze ķermenim – to visu var izbaudīt, ejot gar jūru no Pāvilostas uz Ulmales uz Sārnates pusi un beigās uzkāpjot Užavas bākā. Skaties, kur gribi – viss skaits.

Jaunums

Ļauju, lai plaukstas locītavu apskauj smalks mākonītis un pēkšņi jūtos, kā noslēpumainā dārzā ieejot. Bergamotes un apelsīna dzidrie toņi mijas ar magnolijas dvesmu, ko ieskauj pavedīgais jasmīns un saldkaislā roze, kam pievienojas lotosa zieda cēlais svaigums un sandalkoka elegance. Augstās modes nama “Givenchy” jaunais aromāts “Dahlia Divin Eau Initiale” – dzirkstošs un caurspīdīgs, apskauj tevi kā liega gaisma, kā mirdzošas rītausmas valdzinājums.

Laba ziņa ceļotājiem

Saistītie raksti

Esmu neglābjama lokālpatriote. Nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” ir mana absolūtā favorīte – ne tikai krāsu dēļ (nu patīk man salikums tumši zils ar zāles zaļu!), un ne tikai tādēļ, ka te stjuarte man piedāvā gan “The Economist”, gan “Latvijas Avīzi”, bet arī tādēļ, ka jaunajās “Bombardier” lidmašīnās ir ērti sēdekļi. Un kopumā tās ir drošākas un tām ir vismazāk izmešu savā kategorijā. Turklāt, ja notrāpi īsto brīdi, biļešu cenas ir vieglas kā ķiršu ziedi un saldas kā saulē nobriedusi oga. Prieks, ka maršrutu kartē parādās arvien jauni galamērķi: no 27. marta varam lidot uz teiksmām apvīto Splitu un maģisko Lisabonu, bet no 28. marta – uz Pablo Pikaso dzimto pilsētu Malagu.

Galerijas nosaukums
LA.lv