Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte0

Dzīves gudrība

Labu var mācīties pat no ļaunajiem un gudrību arī no muļķiem!

Lavaters

Grāmata

Ik vārds – kā skalpelis prasmīgā rokā, kā spoguļa lauska, spoža un asa. Mārja Kangro, “Stikla bērns”. Dziļi personisks un neprātīgi skaudrs stāsts par to, ko parasti neatklāj, vien izkliedz mēmā klusumā. No igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga, kā allaž lieliski.

Filma

Divi iemīlējušies burātāji dodas ceļojumā pāri okeānam, ko negaidīta viesuļvētra no aizraujoša piedzīvojuma pārvērš nežēlīgā pārbaudījumā. “Viļņu varā” – patiesos notikumos balstīts spēka un iedvesmas stāsts. Režisors Baltazars Kormakurs, lomās Šailena Vudlija un Sems Klaflins.

Izstāde

Trešdien, 20. jūnijā, Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35 krāšņā krāsu priekā uzplauks Signes Vanadziņas izstāde “Kurš gadalaiks?”, kas būs skatāma līdz pat 31. augustam.

Koncerts

Kontrabasa fenomens un multiinstrumentālists Adams Ben Ezra ceturtdien, 28. jūnijā, festivāla Rīgas ritmi ietvarā muzicēs Rīgas Kongresu namā. Kopā ar viņu uz skatuves kāps vokāliste Šenela Džounsa un Latvijas Radio bigbends.

Izrāde

Piektdien, 8. jūnijā, Liepājas teātrī skatāma Viestura Meikšanā režijā tapusī komēdija “Mizantrops”, kam pamatā Mārtina Krimpa luga, kurā Moljēra franču klasicisma reglamentētā aristokrātijas pasaule pārtapusi 20. gadsimta beigu britu mākslinieku vidē. Visi sarunājas dzejā – arī tad, kad melo, aprunā, pin intrigas un nodod.

Pasaules plašumos

Kopš nacionālā lidsabiedrība atklājusi tiešos reisus uz Lisabonu, biežāk ieskatos Portugāles kultūras notikumu kalendārā. Jūnija piedāvājums ir īpaši dāsns. Mēneša sākumā gleznainajā Portu risināsies valstī vērienīgākais modernās mākslas, teātra, dejas, kino un arhitektūras festivāls, 16. jūnijā Algarves kūrortu pilsētiņā Karvoeiro interesentus pulcēs grandiozi pludmales svētki, bet mēneša nogalē galvaspilsētā plosīsies rokmūzikas festivāls. Un tad vēl multimediālā mistērija “Lisabona zem zvaigznēm”, kas visu mēnesi ik vakaru Karmo klostera drupās atdzīvinās Portugāles vēstures spilgtākās lappuses.

Vērts izmēģināt!

Pirms septiņiem gadiem pirmo reizi pamēģināju lidot ar paraplānu. Kopš tā laika – āķis lūpā. Pēc skata paraplāns ir līdzīgs izpletnim, tomēr ir būtiska atšķirība – ar to lec nevis no lidmašīnas, bet no kalna virsotnes, un pats lidotājs var ne tikai planēt, bet arī palielināt augstumu, turklāt stundām ilgi. Ja iemaņas ir apgūtas, iespējams lidot arī Latvijā, tikai te kalnu virsotni aizstāj ievilkšana ar trosi. Ja iemaņu nav, var baudīt lidojumu tandēmā ar instruktoru.

Tepat Latvijā

Ja vēlies gūt baudu, netērējot tam lielu naudu, atceries, ka putni Latvijā joprojām vēl dzied par brīvu. Mežā balsi ievingrina meža strazdi, purvos un laukos rubina rubeņi, klaigā dzērves un ķīvītes, virs miklajām pļavām jau atskan cīruļa vīterošana, piejūrā sasaucas kākauļi, gulbji un gauras, bet pārplūdušo upju grīvās var redzēt zosis, dažādu sugu pīles, kā arī tilbītes, tārtiņus, šņibīšus un citus bridējputnus.

Jaunums

Saistītie raksti

Mums visiem tik ļoti gribas brīnuma. Kā bērnībā. Kā sapnī. Zīmola “Marc Jacobs” jaunais aromāts “Daisy Love” ieved pasaulē, kur jūra, liedags, maigs vējiņš – viss pārtop priecīgā atklājumā. Flakonā notverta bezrūpība un līksme.

Galerijas nosaukums
LA.lv