×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. jūnijs, 2017
Drukāt

Rita Našeniece: Labās ziņas par nelabajām vēlēšanām (24)

Foto - Aigars JansonsFoto - Aigars Jansons

Rita Našeniece

Uz krievu nacionālisma bāzes balstīts ar promaskaviskiem medijiem caurskalots un konsolidēts vēlētāju resurss jau kārtējo reizi izrādījies efektīvāks par daudziem oponentiem, kas nespēj savākties vienam vai diviem vēlēšanu sarakstiem. Par spīti vājprātīgajai saimniekošanas manierei, pie varas Rīgā palicis 9. maijs komplektā ar 20%.

Kaitinoši, ja kāda caurkrituša procesa beigās kāds pamācoši pļeperē: “Nu es taču jums teicu…” Tāpēc pastāstīšu labās ziņas saistībā ar šīm galīgi nelabajām vēlēšanām. Reālā iespējamā prognoze brīdī, kad koalīcijas partijas izvirzīja savus saraksta līdera kandidātus Rīgai, lika nodziedāt dziesmiņu par melnajiem kraukļiem. Krauzes (ZZS), Brokas (Nacionālā apvienība) un toreiz arī Ķirša (“Vienotība”) izvirzīšana zīmēja precīzu ilustrāciju politiskajai kartelizācijai – jūs mums siltas vietas, kur novietot pēcpuses – ministrijas, Saeimu un prezidenta posteni, mēs jums Rīgu un Latgali. Situācija bija tik labvēlīga “Saskaņai”/”Gods kalpot Rīgai”, ka vairāk nekā 40 vietas no 60 nākamajā domē izskatījās kā Šveices bankā. Ar tādu administratīvo resursu un naudām mediju un tehnoloģisko kampaņu uzturēšanai iznākumam būtu jābūt ar zelta fanfarām, ko šobrīd īsti nevarētu teikt. Septiņi mandāti zaudēti. Domē – ambicioza un hiperaktīva opozīcija. Pilsētā aizvien efektīvāk darbojas aktīvistu kustības, kuras nav izdevies nopirkt, kam neinteresē partijas, bet interesē veloinfrastruktūra, koki, tīrs gaiss, neapgānīti kapi un vēsturiski objekti, kam nepatīk “kapu tramvajs” un kas RD vadību uzskata par ekzēmu uz Rīgas miesas.

Kaut kas nogāja greizi šajā mānīgi omulīgajā shēmā, turklāt ļoti negaidīti. Divas no jaunajām partijām – Latvijas Reģionu apvienība/”Latvijas attīstībai” ar Bondaru vadībā un taisnības alkās kvēlojošā Jaunā konservatīvā partija ar trio – Bordāns, Strīķe, Jurašs – šo priekšvēlēšanu kampaņu bija ņēmuši nopietni. Strīķes un Juraša publicitāti uzlaboja tas, ka tiesībsargājošās struktūras vienā vai otrā veidā pret tiem bija vērsušās. Tauta mīl par taisnību cietušos, publicitāte tikai pieauga. Bondars savukārt ir politiķis, kas neprot zaudēt. Šis personības profils Rīgas priekšvēlēšanu kampaņā izrādījās īpaši efektīvs.

Tuvojas Saiemas vēlēšanas, tāpēc Bondars, cerams, veiks šahista, nevis badaina āpša gājienu un neveidos nekādas intīmākas attiecības ar “Saskaņu”. Ir trīs faktori, kas varētu vājināt viņa šarmu vēlētāju acīs Saeimas vēlēšanās. Vispirms, piemēram, neformāli piedāvāts Rīgas otra vicemēra amats. Tāpat viņu pašu vēlētājus šokējošais Liepājas tandēms, kur Reģionu apvienība iet stipri bezgaumīgā koalīcijā ar “Saskaņu”. Un vēl – kaitējums var rasties, ja apvienošanās procesā ar citu politisko spēku, piemēram, “Vienotību”, uz Saeimas vēlēšanām sarak-
stā parādīsies Āboltiņas, Zaķa vai Jaunupa vārdi. Taču, ja šie scenāriji nenotiks, Bondars varētu ar lielu smeķi stratēģiski dzenāt Ušakovu, Ameriku un viņa galmu pa RD, iedzenot viņus strupceļos, kur pie krāga ķertos Strīķe un kompānija.

Kas attiecas uz “Vienotību”, negaidītais pārsteigums izrādījās Ķirsis, kura aktīvā ekvilibristika palīdzēja partijai tikt iekšā Rīgas domē. Par spīti “ezīšiem miglā” partijas vadībā viņš pastrādāja teicami. Gan “Vienotības”, gan JKP vēlētājs izrādīja veselīgu ignoranci pret sabiedriskā viedokļa aptaujām, ko publicēja medji. Tas skaidri parādīja, ka publikas daļa, kas redz reitingus kā sabiedriskās domas tīšu manipulāciju, kļūst aizvien lielāka.

NA un ZZS kampaņu var aprakstīt divos vādos – Krauze un Broka uzvedās kā vista anekdotē. Nu tā, kura skrēja tieši tik ātri, lai būtu redzams, ka viņa bēg no gaiļa, un tik lēni, lai gailis, proti, Ušakovs varētu viņu panākt. Spīdoša programma nav pietiekama, ja līderim acīs nav uguns. Brokas kampaņā gan iepriecināja fakts, ka viņa ir iesniegusi tiesā prasību par to, ka viņai nav piešķirta pielaide. Tātad par savu labumu cīnīties viņa ir spējīga. Tas radīja cerību, ka varbūt pēc kādas necerētas atklāsmes nacionālu partiju pārstāvoša kundze sagatavos iesniegumu tiesai to tūkstošu bērnu diskriminācijas pārtraukšanai, kuri nespēj sagaidīt vietas Rīgā hroniski trūkstošajos latviešu bērnudārzos.

Sērot nevajag. Par izdeklarēšanos ārā no Rīgas, ko iecerējuši no Ušakova bēgošie rīdzinieki, mans viedoklis ir šāds. Ja latviešu skolu klases pārpildītas un citas veidot ir aizliegts; ja latviešu bērnudārzu rindās ir simtiem un tūkstošiem ģimeņu; ja apkaimes, kas nebalso par “Saskaņu”/”GKR” tiek pazemotas ar koku izciršanu, kapu apgānīšanu un maģistrālu ielu veidošanu zem logiem, nevarmācīga pretošanās ir loģiska. Ja nodokļus maksā visi, bet tie tiek tērēti “Saskaņas” atbalstītāju interesēs, tā ir diskriminācija.

Izdeklarēties var tikai ar vienu noteikumu – ja ir iespējams pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām iedeklarēties atpakaļ. Ja latviešu strēlnieki bermontiādes laikā būtu “izdeklarējušies” no Rīgas pirms kaujām, tad Latvijas tagad nebūtu. Būtu nelietderīgi, ja ļekas laistu nolaidīgo partiju kampaņu autori. Personīgi es nesteigšos izdeklarēties. Lai tas viss iedvesmo mūs uz varoņdarbiem!

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Nedaudz naivi priekš autores!
  Esošie vadītāji jau saprata, ka pa mata tiesu izspruka (kāpēc nebalso vairāk cilvēku, ja jau visiem viņu darbi patīk)?
  Realitāte diezgan skumīga – 4 gadus Rīgu nekas sakarīgs negaida (pēc četriem gadiem milzīgas problēmas tieši finansiālas).
  Diemžēl kandidāti ir tādi, ka arī gāžot Ušakovu, Rīgu nekas sakarīgs arī negaidītu (attīstība, investīcijas, sakārtota osta, koncertzāle, vismaz viens stadions, sakārtoti rajoni, atcelts NĪN vienīgajam mājoklim, nosiltinātas daudzstāvu dzīvojamās ēkas, bērnudārzi u.t.t.).
  Kandidāti ir vienkārši nekompetenti, ir spējīgi risināt mazsvarīgus jautājumus un zagt mazāk!
  Principā amatieri.
  Laiks, kad pietika vienkārši bezsakarīgi muldēt ir neatgriezeniski pagājis!!
  Iedzīvotāji ir gudrāki un vēlas kompetentu cilvēku darbu, kas atrisinātu problēmas, jautājumus!!!
  Lai veicas!

 2. Mudinājums izrakstīties no Rīgas Atbildēt

  kā protesta gājiens pret Saskańas uzvaru nav nekas vairāk kā viltīgs triks samazināt opozīciju pret Ušakova partiju. Vienīgi ar kuplu, lielu piedalīšanos mēs no Saskańas Rīgā tiksim vałā un kolonisti to labi saprot un izdomā visu lai no tāda zaudējuma izvairītos. Klusībā vińi ir jau nobijušies. Kā jau redzam. Vińi šoreiz zaudēja septińas vietas. Nākamreiz….. Vel vairāk. Mudinājums izrakstīties ir viltīgs triks.

  • Šodien jau dzirdēju pirmās SC elektorāta apmierinātās atsauksmes par izdeklarēšanos, teica, ka beidzot būt visur krievu valoda.

 3. Vissliktākais būtu scenārijs- ko nu mēs, četrus gadus nekas nebūs un pēc četriem gadiem viss būs bezcerīgi izputināts. S vairākums ir niecīgs un darbi mūs gaida. Ir jāstrādā stratēģiski – pie bērnudārziem, piemēram. Žēl, ka iepriekšējā opozīcija trokšņoja daudz, bet realitātē sasēdās siltās vietiņās un neko nedarīja. Nu nevar būt, ka neko nevarēja. Vislielākais fui NA, izvirzīt Ušakova ģimenes draugu Broku, kura no šīs ģimenes tiek izcili finansēta. Un neko nestāsta par savu darbu bērnudārzu lietā. Ir jāstrādā ar pilsonisko Rīgu. To, kurai ir tie bērni. Kurai vajag darbu, cienījamu kultūras vidi, labu izglītību. Kura grib braukt ar velosipēdiem (un Bentlijus neplāno), kura grib elpot tīru gaisu. Pilsoniskā Rīga nevar gaidīt 4 gadus. Vienu Broku var nopirkt, bet visu pilsonisko sabiedrību pirkt neatmaksājas.

  • Kā NA vēsturiskais vēlētājs, pilnīgi piekrītu, acis asaroja vērojot to Brokas izvirzīšanu. Par bērnudārziem – tas ir pirmais darbs, pie kura jāķeras. Pilnīgi skaidrs, ka tas ir Satversmes pārkāpums.

  • NA ļoti nopietni jāveic kļūdu analīze.

 4. Īstenība ir tāda, ka no visiem balstiesīgajiem nobalsoja bīstami maz velētāju.Un neviens nevar zināt, kas notiks nākošajās…krievvalodīgie vēlētāji var ņemt pārsvaru un tas tiešām tā var notikt, jo viņi zina par ko cīnās, net latvieši vairs neko nesaprot….
  Ko tur vairs runāt par kapiem un bērnu dārziem !!!
  Paskatieties , kā tauta kopumā dzīvo !!!
  Neviens nekam vairs netic. Un tauta, kas izdzīta no savas zemes un nespēj normāli attīstīties savā valstī – tā neiestāsies no sirds ne -ar vienu….net būs citi, kuriem interesēs un apbrīnojami ir tas, ka pat šajā rakstā tiek runāts par to, ka lūk – kāds nav pratis sasolīt ( Broka )….Vairāk kā divdesmit gadus tikai sola – vai paši nav noguruši no saviem solījumiem ?.
  Un pēc šīm vēlēšanām atkal viss turpināsies, kā līdz šim….un cilvēki pametīs valsti un nākamajās vēlēšanās var sanākt vēl mazāk vēlētāju. Piespiest cilvēkus noticēt – tas ir gandrīz vai neiespējami pēc visa, ka ir piedzīvots….sasolīts…un samelots…

  • Man atkal ir savāda sajūta, ka latviešu vairs nav. Resp. pieraksts ir, bet cilvēks ir aizbraucis. Un vēl man ir ļoti stipras aizdomas par vēlēšanu godīgu norisi. Šīs iepriekšējo vēlēšanu urnas ir ļoti dīvainas, tur var iebāzt jebko.Un vēl tie stāsti par neapzīmogotām aploksnēm.

 5. Laimīgā Rita, Jūsu rakstu komentē pat kaut kāds bulgāru valodai līdzīgā valodā skribelējošs tips! Bet to velēšanu sakarā,manuprāt tas suns ir aprakts Stokholmas sindromā ,ar kuru diemžēl smagi sirgst milzums latviešu,ari mietpilsonisms-kurkulisms -pofigisms!

  • А сам ты не тип? Мудак грёбаный! Прекрати воровать чужие ники, сука!

   • Paldies par labajiem vārdiem! Starp citu, cik jums tur Bulgārijā maksā rožu eļļa?

    • Да на здоровье, всё для вас. Мне нисколько не платят, а вам? Прекрати воровать чужие ники, сука!!

  • Paldies Ritai par pēcvēlēšanu pārdomām! Rezultāts parādīja, ka pret Saskaņas uzpirktajiem medijiem cīņa ir iespējama – bet tā prasa sistemātisku darbu, katras Ušakova muļķības un augstprātības izgaismošanu. (Pārsteidzoši maz tika izmantota Ušakova vēršanās pret četrām Rīgas ģimnāzijām, krasi samazinot tur uzņemamo septītklasnieku skaitu.)

   Neder “fiksie gājieni” – tostarp nacionālisma kārts izspēlēšana. Ušakova administrācija ir slikta nevis tādēļ, ka tur ir cilvēki ar krieviskiem uzvārdiem, bet gan tādēļ, ka joprojām ir rindas latviešu bērnudārzos, nesaprātīga naudas šķiešana Rīgas Satiksmē u.c. Neko darīt – būs jāmācās četrus gadus strādāt opozīcijā. Latvijā līdz šim opozīcija parasti ir vienkārši slinki kaut ko kritizējusi. Šoreiz tā darīt nevarēs: Ušakovam un viņa draudziņiem-internacionālistiem būs jāizbauda tiesu vara.

   • Да за что спасибо то?! А ваши медии значит не куплены, так что ли. И сама Рита образец объективности?! Особенно объективен именно данный ресурс. Просто блеск.
    Да, и не воруйте чужие ники, нехорошо.

  • Rožu eļļa labi smaržo, bet cepameļļa ir noderīga saimniecībā. Autore drusku uzgrillējusi.

 6. Рита, а латышского национализма разве нет?! Разве не на нём вся ваша политика построена, а? Все выборы в этой стране на этом строятся и только. Других то идей нет у вас. А выборы то вы проиграли, так то.

  • ņemiet priekšzīmi no rašes, kur vēlēšanas balstās
   uz tatāru-mongoļu kosmopolītismu!

   • nebūtu 1812. gadā blēžiem izdevies paķert krievus uz pseidonacionālismu, francūži, varbūt, būtu izveidojuši cik necik eiropējisku veidojumu.
    Visu gandrīz neatgriezenisku padarīja 1917.gada šarikovu-lielinieku dumpis.
    Bulgakovs lieliski visu aprakstījis savos darbos.
    Švonderi tagad, piedurknes uzrotījuši, saimnieko Latvijā.

    • Так это ваши швондеры, из вашей же латышской среды. Так сказать, плоть от плоти, у них кроме революционного сознания ничего другого нет.
     Да, и не забудьте своей собственной деятельной роли в революции 1917 года, и последующей гражданской войне. Не принижайте своей роли.

  • Ļoti ceru, ka ir arī latviešu nacionālisti. Jo bez nacionālisma valsti uzbūvēt nevar. Kaut gan, protams, drusku ir šaubas, vai palikuši tādi, kas spēj kaut ko sakarīgu izdarīt, nevis tikai pārnēsāt karogus.

   • Да таких националистов среди вас полно. А тех, кто гордится общественным строем, а из любви к своему языку сделал религию – ещё больше! Вопрос то в другом. А какое государство вы хотите построить? Демократическое, с уважением прав каждого, или государство этнической диктатуры, с выпячиванием прав только вашей нации?!!! Увы, 26 лет вы строите государство этнической диктатуры, все факты на лицо. По этому, и результаты вашего правления именно такие, какие есть. Латышского рая у вас здесь что то не получается, а народец разбегается куда глаза глядят.

  • Jūsējiem vispār nekādu ideju nav, kā tikai zagt.

   • Особо пикантно это слышать именно от тебя. Это же ты вор, ты воруешь чужие ники!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+