×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Labdarībai pensionāri latus nežēlo

Pat ja pensija nav liela un plecos kārtīga gadu nasta, mūsu seniori ir atsaucīgi aicinājumiem ziedot.

 

* Jānis Empelis Rīgā: “Kaut arī mums abiem ar sievu pašiem būtu vajadzīga palīdzība, piemēram, man jau tūlīt būs 80, mēs piedalāmies ļoti daudzos labdarības pasākumos, ne tikai telefonakcijās, kad vāc naudiņu kādam labam mērķim. Palīdzam cilvēkiem arī privāti, piemēram, katru dienu apmeklējam kādu mūsu kaimiņieni invalīdi un, kaut arī viņa mums par palīdzību piedāvā naudu, mēs to neņemam. Savā laikā visus savus spēkus esmu atdevis valstij, bijis nopelniem bagātais izgudrotājs – mēs, kopā trīs cilvēki, izdomājām, kā uzklāt zeltu uz kontaktiem. Tomēr mana pensija ir tikai 176 lati. Tas, protams, sarūgtina, taču palīdz tas, ka abi ar sievu turamies viens pie otra.”

* Andis Ventsbergs Ventspilī: “Esmu 68 gadus vecs pensionārs ar labu veselību, taču nelielu pensiju, tādēļ man ir ļoti svarīgs finansiālais un, protams, cilvēciskais atbalsts, ko saņemu no saviem dēliem un mazbērniem. Savukārt es pats labdarībai pievēršos ļoti precīzi – tā, lai būtu labums konkrētam cilvēkam, nevis vispārīgs kādai organizācijai. Piemēram, vienam labam cilvēkam iedevu 80 latus, lai viņš varētu aizbraukt izārstēties no alkoholisma. Tagad ar lielu prieku skatos, ka viņš jau divus gadus alkoholu nelieto.”

* Velta Rieksta Jelgavā: “Šobrīd esmu 84 gadus veca un man jau pašai gandrīz vajag aprūpi. Strādāju līdz pat 80 gadu vecumam, mācot bērniem mūziku. Savulaik mans darbs apmēram 15 gadus kā koru virsdiriģentei ir bijis kā labdarība, jo mums par to nemaksāja. Mūsu darbs bija goda pienākums.”

* Ginta Ķeruka Limbažu novadā: “Neraugoties uz to, ka man jau krietni pāri 80 un tāpat iznāk cīnīties ar visādām kaitēm, labdarības pasākumos piedalos ļoti aktīvi, ne tikai ziedojot. Es dziedu Vidrižu pagasta ansamblī “Savam priekam” un ar bezmaksas koncertiem braucam visur, kur mūs aicina. Katru gadu dodamies arī uz pansionātu, lai vecos cilvēkus iepriecinātu ar koncertu un aizvestu mazas dāvaniņas. Tagad savās mājās gatavojam oktobra sākumā paredzētu lielu pasākumu, kas veltīts jūras tēmai. Kopā ar mums būs pieci senioru ansambļi – tie, kas ir mūsu draugu pulkā.”

* Silvija Iltnere Liepājā: “Es piedalos labdarībā – šad tad ziedoju pa latiņam un regulāri palīdzu vienam cilvēkam, aiznesot viņam ēdienu divas reizes nedēļā.”

* Mirdza Tīma Bauskā: “Priecājos, ka ļoti daudzi jaunieši, kas saņēmuši Vītola fonda stipendijas, tagad paši ziedo citiem. Tātad labdarība turpinās. Manuprāt, tiem cilvēkiem, kas studiju laikā saņēmuši nozīmīgu atbalstu, sākot strādāt, vajadzētu ziedot citiem kaut vai desmit latus mēnesī. Pati piedalos visās labdarības akcijās, ko rīko valsts televīzija. Likteņdārza akciju laikā esmu piezvanījusi pat vairākas reizes, tātad ziedojusi nevis vienu, bet vairākus latus.”

* Aija Neiburga Saulkalnē: “Es ļoti lepojos ar Vili Vītolu, kas savus līdzekļus izmanto cildeniem mērķiem – Likteņdārza un jauno cilvēku atbalstīšanai. Šādus cilvēkus vajag godāt un cildināt! Man pašai ir 81 gads, un esmu piedalījusies labdarības akcijās ar kāda lata ziedojumu Likteņdārzam un slimo bērnu atbalstam. Tās ir akcijas, kurās vienmēr piedalos, bet man nav tik daudz līdzekļu, lai ziedotu vairāk.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+