×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

Labdarības akcija “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” svinēs 10.jubileju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

1.decembrī ar Ziemassvētku Labdarības tirdziņa atklāšanu Lielajā ģildē aizsāksies ikgadējā Ziemassvētku labdarības akcija “Nāc līdzās!”. Kā uzsver akcijas rīkotāja un aizsācēja Sarma Freiberga, šis Labdarības tirdziņš ir kļuvis par skaistu fonda tradīciju: “Tirdziņš darbosies līdz 23.decembrim, un tajā par ziedojumiem ikviens varēs iegādāties ar mīlestību tapušas bērnu darinātas dāvanas sev un saviem tuvākajiem.”

Tirdziņš darbosies koncertu dienās stundu pirms koncerta sākuma, taču to varēs apmeklēt arī tie, kas nedodas uz koncertu, jo tas būs izvietots foajē pie garderobēm, tādēļ būs pieejams visiem interesentiem. “Tirdziņā saņemtie ziedojumi tiks nodoti bērniem un jauniešiem, kuri darbiņus darinājuši, lai viņi varētu iegādāties kādu sen kārotu mantu vai nopirkt jaunus materiālus saviem radošajiem darbiņiem,” papildina S. Freiberga, atgādinot – jau desmit gadus “Nāc līdzās!” patronese ir eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vēl, atzīmējot “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” jubileju, šoziem klajā nāks jubilejas CD. Tajā būs iekļautas dziesmas, kuras labdarības koncertā Latvijas Nacionālajā operā kopā ar bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām izpildīs Latvijas labākie profesionālie skatuves mākslinieki: LNO soliste Ilona Bagele, dziedātāji Evita Zālīte, Daumants Kalniņš, Kristīne Prauliņa, Gunārs Kalniņš, Goran Gora, Ieva Sutugova, Elza Rozentāle, Ieva Akuratere, Ivo, kora “Kamēr…” dziedātāju grupa un jauniešu ar īpašām vajadzībām koris “Nāc līdzās!” Albumā skanēs Raimonda Paula Baltā dziesma (interesants ir fakts, ka šo dziesmu Gunārs Kalniņš un Diāna Ponaskova pirmo reizi ieskaņoja tieši pirmajā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” akcijā 2007.gadā), Ainara Virgas Eglīte, grupas “Opus Pro” hīts Tu un es, Ginta Stankeviča Divi enģeļi, Aigara Grāvera Nāc!, Helvija Stengrevica Ticot, mīlot un gaidot, Raimonda Paula Circenīša ziemassvētki. Albumā divas dziesmas skanēs angļu valodā – populārais gospelis O, Happy Day un Have Yourself a Merry Christmas. Jāpiebilst, ka Andrea Bočelli dziedātā I Believe šim koncertam tika speciāli atdzejota latviski (to paveica mūziķis Gatis Zotovs), tāpat itāliešu valodā skanēs arī tradicionālā Ziemassvētku melodija Tu scendi dalle stelle. Vēl albumā atradīsiet divus intrumentālos skaņdarbus: saksofonistu duetam ar grupu – Džona Lenona dziesmu Imagine, kā arī akordeonista un pianistes Agneses Egliņas izpildījumā ierakstītais Tonija Murena skaņdarbs Indifférence – Valse Musette.

Tiks arī izdots Labdarības kalendārs, kura veidošanā jau tradicionāli izmantotas jauniešu ar īpašām vajadzībām uzņemtās un konkursa kārtībā atlasītās fotogrāfijas. Pie labu fotogrāfiju veidošanas mākslas vasaras nometnē savu talantu un zināšanas ieguldījis Latvijā pazīstamais fotogrāfs Jānis Mednis.

Par akcijas kulmināciju, neapšaubāmi, kļūs labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”, kas 19.decembrī notiks Latvijas Nacionālajā operā. Par to Sarma Freiberga teic: “Manuprāt, tas noteikti būs gada sirsnīgākais un emocijām bagātākais koncerts! Tajā kopā ar talantīgākajiem bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām piedalīsies Latvijas izcilākie skatuves mākslinieki; mākslinieki, kurus fondā “Nāc līdzās!” saucam par Labās sirds māksliniekiem, jo viņi ziedo savu laiku un talantu, lai piedalītos šim koncertam speciāli veidotā kopīgā koncertpriekšnesumā ar kādu no bērniem ar īpašām vajadzībām. Jauniešu talants un mērķtiecība rada brīnumu, ko saucam par dvēseles mākslu.”

19.decembra koncertā kopā ar laureātiem uzstāsies LNO soliste Ilona Bagele, dziedātāji Daumants Kalniņš, Ieva Akuratere, Evita Zālīte, Gunārs Kalniņš, Kristīne Prauliņa, Ieva Sutugova, Rūta Dūduma, Dainis Skutelis, Goran Gora, Ivo Fomins, Elza Rozentāle, Nikolajs Puzikovs, grupa “Musiqq”, pianiste Agnese Egliņa, koklētāja Laima Jansone, Akustisko ģitāru trio – Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš un Kaspars Zemītis, hip-hop izpildītājs Ozols, koris “Kamēr…” , Fonda “Nāc līdzās!” jauniešu koris un DD orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Mūziku speciāli šim koncertam ir aranžējuši Jānis Ķirsis un Gunārs Kalniņš. Koncerta ierakstu 25.decembrī plkst.18.20 varēs noskatīties LTV1, bet 26.decembrī plkst.15.05 – noklausīties Latvijas Radio 1 ēterā.

No plkst.18 Operas foajē darbosies Ziemassvētku labdarības tirdziņš, kurā koncerta apmeklētāji par ziedojumiem varēs iegādāties skaistas Ziemassvētku dāvanas, tai skaitā jauno Nāc līdzās Ziemassvētkos! albumu. Visi koncertā gūtie ienākumi tiks izmantoti bērnu ar īpašām vajadzībām talantu tālākai attīstīšanai.

Informācija par fonda un akcijas aktivitātēm:
https://www.facebook.com/NacLidzas; www.naclidzas.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+