×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. novembris, 2014
Drukāt

Labdarības akcija „Zvaigzne austrumos” aicina iepriecināt sīriešu un irākiešu bēgļu bērnus (2)

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Būsim iejūtīgi un dalīsimies cilvēkmīlestībā ar pašiem neaizsargātākajiem!

Sākusies labdarības akcija „ZVAIGZNE AUSTRUMOS”. Akcijas mērķis ir līdz 12. decembrim savākt 3000 kurpju kastes ar dāvanām sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem, kas šobrīd patvērumu atraduši Jordānijā. Ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts ar sadzīvē nepieciešamām lietām – higiēnas piederumiem, rotaļlietām un galda spēlēm – iepriecināt Sīrijas pilsoņu kara rezultātā cietušos bērnus.

Jau vairākus gadus Sīrijā notiek pilsoņu karš. Eiropas Komisijas oktobra ziņojumā konstatēts, ka 10,8 miljoniem šī konflikta rezultātā cietušajiem cilvēkiem nepieciešama humānā palīdzība. Bērni ir tie, kas no karadarbības sekām cieš visvairāk. Puse no visiem Sīrijas bēgļiem ir bērni, un šogad tiem pievienojas bēgļi no Irākas. 2014.g. augustā „Islāma valsts” karotāji ieņēma Irākas otro lielāko pilsētu Mosulu un veica tur “etnisko tīrīšanu”. Tieši kristiešu ģimenes un bērni cieta visvairāk, jo viņu nami tika apzīmēti ar burtu „N” (nācarieši), lai tos iebiedētu un pēcāk iznīcinātu. Daļa tika nonāvēta, bet daudzi aizbēga uz kaimiņvalstīm, daudzi bērni zaudēja vecākus.

Pēteris Eisāns, akcijas „Zvaigzne austrumos” vadītājs: „Mēs, Latvijas iedzīvotāji, nevaram palīdzēt visiem bēgļu bērniem, bet mēs varam palīdzēt kādam no viņiem. Sīriešu un irākiešu bēgļu krīzi ANO ir nodēvējusi par lielāko humāno krīzi pēdējās dekādēs, bet es to nosauktu par lielāko iespēju iejūtībai un cilvēkmīlestībai.”

Akcijā „Zvaigzne austrumos” var iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlas iepriecināt kara šausmas piedzīvojušos bērnus. Ir vajadzīga tukša kurpju kaste, kas jāpiepilda ar mīkstām rotaļlietām un citām mantiņām, higiēnas piederumiem, cimdiņiem, zeķītēm un citām noderīgām lietām. Tad jāziedo 5 eiro ceļa nauda biedrības “Baltic Global Initiative” kontā un jānogādā kastīte kādā no 13 pieņemšanas punktiem Latvijā. Pieņemšanas punktu karte atrodama www.zvaigzneaustrumos.lv. Visas kastītes no Rīgas tiks nosūtītas tālāk ar konteineru uz Jordāniju, kur tās nonāks pēc Zvaigznes dienas. To izdalīšanu klātienē pārraudzīs akcijas pārstāvji no Latvijas.

Šonedēļ akcijas atbalstītājiem pievienojies T/C Rīga Plaza. Bēgļu bērnu dāvanām visu nepieciešamo var atrast tirdzniecības centrā un piepildīto kurpju kasti var novietot informācijas centrā īpaši tam paredzētā lādē. Sīkāka informācija par dāvanas sagatavošanu, tās nogādāšanu pieņemšanas punktā, kā arī par iespēju ziedot – www.zvaigzneaustrumos.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Laba ideja. Kastīti jau piepildīju! Gaidīšu atsauksmes pēc akcijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+