×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Labdarības grauds

Foto no Mežaparka ev. lut. baznīcas arhīvaFoto no Mežaparka ev. lut. baznīcas arhīva

Pērnā projekta rezultāts – Mežaparka ev. lut. baznīcas vitrāža.

Arī šogad Rietumu bankas labdarības fonds (RBLF) sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju organizē projektu konkursu “Latvijas sakrālais mantojums”, kurā labākajiem projektiem piešķir finansējumu, lai saglabātu un atjaunotu reliģisko draudžu kultūras un vēstures pieminekļus.

Pērn atbalsts tika deviņu dažādu konfesiju baznīcām, tostarp Mežaparka ev. lut. baznīcai Rīgā. Tās draudzes padomes locekle Daiga Tankelsone: “1970. gadā baznīcas ēka cieta no huligāniem un ugunsgrēka. Bija izsisti četri logi un to vitrāžas. Paldies par finansiālo atbalstu Rietumu bankai, par paveikto darbu māksliniekam Zigurdam Bormanim un vitrāžu studijai ZIBO! Tagad divas vitrāžas ir atjaunotas un divas izgatavotas no jauna.”

Šogad projektu konkursam atvēlētais kopējais finansējums ir divdesmit četri tūkstoši eiro. Vienam projektam piešķiramais RBLF finansējuma apmērs ir līdz 4500 EUR. Projektu konkursā drīkst piedalīties Latvijā reģistrētas reliģiskās organizācijas vai biedrības, kuru īpašumā vai valdījumā atrodas valsts vai vietējas nozīmes valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi. Projekta pieteikums iesniedzams no 2015. gada 20. marta līdz 19. aprīlim (pasta zīmogs vai e-pasta datums), aizpildot pieteikuma veidlapu un pievienojot papildus nepieciešamo informāciju. Projektu pieteikumus izskatīs žūrijas sēdē. Iepazīties ar konkursa nolikumu un pieteikuma anketu var RBLF mājas lapā www.rblf.lv.

Projektam jāatbilst konkursa nolikumam, konkursa mērķim un starptautiski atzītiem kultūras mantojuma restaurācijas un saglabāšanas principiem, Latvijas kultūrvides vērtībai. Projekta paredzamajam iznākumam jāsekmē objekta un autentisko vērtību saglabāšana. Tātad var pieteikt restaurācijai arī atsevišķus interjera objektus ar unikālu vēsturisku vērtību un nozīmi vai arī veikt visnepieciešamākos remonta darbus celtnes un interjera saglabāšanai. Piesakot jānorāda arī projekta rezultātu pieejamība sabiedrībai, kā arī draudzes lielums, tās īstenotās aktivitātes, iepriekš īstenotie projekti. Konkursā apstiprinātie projekti, kam piešķirts finansējums, tiks publicēti RBLF mājaslapā www.rblf.lv. Konkurss notiek sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, kas piedalās projektu izvērtēšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+