Kultūra
Latvijā

Labdarības izsolē “Likteņdārzs” iegūst gandrīz 29 000 eiro 0


Skats no labdarības izsoles izstādes.
Skats no labdarības izsoles izstādes.
Jāņa Brenča foto

Likteņdārzam veltītajā, jau par tradīciju kļuvušajā ikgadējā labdarības pasākumā – koncertā un izsolē –, kas 17. jūnijā notika jaunatklātajā Gaismas pilī Imanta Ziedoņa zālē, saziedoti 28 296 eiro, vēsta “Kokneses fonda” valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa.

Lielāko ziedojuma daļu – 22 864 eiro – veido mākslas priekšmetu labdarības izsolē gūtie ienākumi, bet 5 432 eiro – ziedojumi pirms ieejas koncertā un “Kokneses fonda” norēķinu kontā, kā arī anonīmie dāvinājumi ziedojumu kastītē.

Atbalstot Likteņdārza tapšanu Latvijai 100. dzimšanas dienā, bija iespēja noklausīties iedvesmojošu latviešu mākslinieku sniegumu un izsolē iegādāties 82 mākslas priekšmetus – gleznas, grafikas, fotogrāfijas un tēlniecības darbus, arhitektu skices, izcilu cilvēku rokrakstus, monētas un vērtīgus priekšmetus, ko izsolei nodevuši Latvijas mākslinieki un dāvinājuši projekta atbalstītāji. Divas nedēļas pirms pasākuma darbi bija skatāmi izstādē Gaismas pilī, un atvērto durvju dienu laikā no 12. līdz 15. jūnijam to apmeklēja ap 10 000 interesentu.

Izsolē tika pārdoti 68% jeb 56 darbi, no kuriem 32 bija Likteņdārza atbalstītāju dāvinājums, bet 24 – mākslinieku izsolei nodotie darbi.

Labdarības pasākumu muzikāli bagātināja profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”, solisti Kristīne Zadovska, Daumants Kalniņš un Oskars Petrauskis, izpildot gan mūsdienu populāro latviešu komponistu, gan latviešu klasiķu skaņdarbus, kuri savijās vienotā muzikālā veltījumā Likteņdārzam.

Iegūtie līdzekļi tiks ieguldīti Likteņdārza apmeklētāju autostāvvietas būvniecībā. Stāvvietas tehniskais projekts ir SIA “Aqua-Brambis” un AS “Ceļuprojekts” ziedojums. Saskaņā ar veikto cenu aptauju, būvniecības darbus veiks SIA “Dreamway”. Būvniecībā paredzēts izmantot Nacionālo Bruņoto spēku dāvinājumu – 20. gs. 30. gados Latvijas iedzīvotāju karavīru laukumam ziedotos laukakmeņus, kā arī LTV ziedojumu akcijā “Top Latvijas Likteņdārzs!”, kas plānota 9. augustā, iegūtos līdzekļus.

Likteņdārza īstenotājs – “Kokneses fonds”– šādu pasākumu rīkoja jau ceturto gadu pēc kārtas, to atbalstīja AS “Latvijas Valsts meži” un Valsts kultūrkapitāla fonds. Fonds pateicas katram, kas piedalījās pasākumā.

LA.lv