×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Labdarības organizāciju sarūgtina traģēdijas izmeklēšanas komisijas pārmetumu vēstule (+VIDEO) (12)

dimanta_ruta1

Labdarības organizācija “Ziedot.lv” pirmdien saņēmusi nesen izveidotās Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sabiedriskās komisijas vadītāja Jāņa Kažociņa parakstītu vēstuli, kurā izteikti pārmetumi par labdarības organizācijas zemo kapacitāti nepieciešamās palīdzības sniegšanai Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, pirmdien vēstīja Latvijas Televīzijas (LVT) raidījums “Panorāma”.

“Komisijas vēstulē Nr.1, ko mēs šodien esam saņēmuši un kuru ir parakstījis [Jānis] Kažociņš, bez atpakaļadreses un bez pamatojuma gan labdarības organizācijai “Ziedot.lv”, gan Rīgas domei, gan Labklājības ministrijai ir izteikti pilnīgi neargumentēti pārmetumi. Neiedziļinoties situācijā un neizvērtējot faktus, organizācija ir vienkārši nomelnota,” intervijā “Panorāmā” sacīja organizācijas “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Viņa klāstīja, ka komisija rosinot “Ziedot.lv” iespēju robežās piesaistīt darbā brīvprātīgos. “Tanī pašā laikā komisija pati [valdībai] prasa naudu, bet mums saka, lai mēs strādājam kā brīvprātīgie,” sašutumu par vēstulē pausto aicinājumu neslēpa labdarības organizācijas vadītāja. Tāpat komisija izteikusi pārmetumus labdarības organizācijai, ka nav iespējams iegūt informāciju par ziedojumu piešķiršanu un izmaksātajām summām.

“Es gribētu teikt, kur šī komisija ir bijusi visas trīs nedēļas, kad gan es, gan citas puses ir aktīvi komunicējušas un stāstījušas, kā tiek sniegta palīdzība. Arī “Ziedot.lv” mājaslapā ir publicēta informācija par to, kāda palīdzība tiek sniegta un kā ziedojumi tiek sadalīti. Tas nozīmē, ka komisija ar savu pirmo darbu – vēstuli Nr.1 – ir turpinājusi Zolitūdes traģēdiju. Kā mēs zinām, traģēdija faktiski notika nevērības, neuzmanības, nolaidības dēļ. Komisijas pirmais dokuments ir bez atpakaļadreses , ar ļoti daudz faktoloģiskām kļūdām, ar aicinājumu sniegt informāciju krievu valodā un tātad ar aicinājumu neievērot valsts valodas likumu (..),” neizpratnē bija Dimanta.

Viņa atzīmēja arī, ka vēstule balstīta “uz vienas puses subjektīvu informāciju”. “Mums nekas nav aicināts noskaidrot, kad jau ir pirmie pārmetumi. Faktiski var teikt, ka Zolitūdes traģēdijā pirmie vaininieki ir palīdzības sniedzēji. Es ceru, ka glābēji nebūs otrie,” teica Dimanta, norādot – “Ziedot.lv” darbinieki traģēdijas seku novēršanā tiešām strādājuši no visas sirds un ievērojuši visus atklātības principus.

Pēc Dimantas domām, komisija savu jau iedragāto reputāciju var atjaunot, ja tās vadītājs Kažociņš atvainosies “Ziedot.lv” un pārējām institūcijām par tām izteiktajiem nepamatotajiem pārmetumiem , kā arī ievēros to, kas no šīs komisijas tiek gaidīts – atklātību, pamatīgu izmeklēšanu, ieinteresētību un ka darbs nebūs tikai “ķeksīša” pēc. “Taču pašlaik, saņemot šādu vēstuli, es teiktu, ka man nav ticības šai komisijai,” atzina Dimanta.

Jau vēstīts, ka pirmdien sabiedrības sašutumu izraisīja komisijas iecerētie tēriņi par savu darbu – kopējie komisijas izdevumi plānoti vairāk nekā 150 000 latu apmērā. Vēlāk gan komisijas vadītājs Kažociņš atzina – komisijas izdevumu tāme ir izšķērdīga un tā tiks pārskatīta .Tādēļ Kažociņš nolēmis lūgt rīt, 17.decembrī, gaidāmajā valdības sēdē vēl nelemt par finansējuma piešķiršanu komisijas darbības nodrošināšanai un atlikt šī jautājuma skatīšanu līdz 7.janvārim.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. nepateiciiba-pasaules alga..

  • Pateicību pelnījuši desmitiem tūkstošu cilvēku, kas sēroja un ziedoja finansu līdzekļusus, domas un lūgšanas par cietušajiem. Un būtu svarīgi, lai šī palīdzība ātri, precīzi un nenovēršami sasniegtu adresātu, nevis “melnas, pelēkas, nezināmas, nekontrolējamas “kabatas””. Par to vajadzētu rūpēties Ziedojumu koordinatoriem.
   Kad Sudraba paziņoja, ka Dienvidu tiltam izlietoti 27 milioni nelikumīgi, Ušakova atbilde bija: “Lai runā… pilsētu nauda un izmeklēšana neinteresē”.
   Domājiet, vai viss O.K.???

 2. Cik saprotu, tā ir bijusi iekšējā vēstule, varētu teikt pat personīga. Par kādu nomelnošanu var iet runa? Nomelnošana ir tas, ko dara šis puisis ar šo dāmu. Kā viņa zina, kas ir tragēdijas cēloņi, to ir teicis Bērziņš vai Ušakovs? Labāk būtu, izmantojot ekrānu, nodemonstrējusi ar skaitļiem, kas ir paveikts. Ne viena fakta histerija vien. Tik bezatbildīgi pļāpāt visas valsts priekšā!! Neskatoties uz to, ka nekas nav pateikts, tas ļoti daudz ko pasaka. Drīz būs jāveido komisija lai noskaidrotu: kur palikuši ziedojumi un liecinieki. Tas ir skaidrs mēģinājums nepielaist klāt nevienu kas ko var pateikt uzreiz sasauks ķekšas un vicinās lozungus – īstā mazkrievija.

 3. Liekas, ka Kažociņš aizķēris vāru vietu ziedojumu ķēdē. Laikam jau šīs pašdarbības organizācijas darbība
  valstī nav sakārtota, ja tāda reakcija. Sak, ko jūs lieniet mūsu lauciņā. Bet sabiedrībai ir tiesības zināt, kur paliek viņas saziedotā nauda un par tādu elementāru prasību taču nav jāceļ tāds tracis.

 4. Tas pie tēmas – kur palika bērnu slimnīcai saziedotā nauda – vai tā tiešām tika TP darboņiem? Ko kolicija, prokuratura un vai vispār valsti ir likums par ziedojumiem, humāno palīdzību. Es laukos tādu nēesmu dzirdējis. Ja nav tad laikam ir izdevīgi kā Repšem…- miljonu.

 5. būtu interesanti zināt, kādas algas saņem paši ziedojumu menedžerētāji… tak ne jau no valsts kases tā tiek atskaitīta, cik man ir jānoziedo lai šī organizācija pati funksionētu, es ne par to ka cilvēkiem jāstrādā bez atalgojuma, es vienkārši gribu salīdzināt ar vidējo valstī…

 6. Tā gan. Biedrene Dimanta… pēc šīs „demagoģiski agresīvās bļaustīšanās” Jums nevajadzētu vairs nodarboties ar to, ko Jūs izliekaties darām.

  Leksika un veids kā Jūs komunicējat ar MSL, stipri atgādina Rīgas domes Ušakova kriminālo retoriku. Saņēmusi pirmo vēstuli, no cilvēkiem, kas pirms trim dienām sākuši savu darbību, Jūs metaties kaujā, aizstāvot Ušakovu un &, tā vietā lai mēģinātu sākt analizēt savas darbības konkrētajā situācijā.
  Pārmetumi „…labdarības organizācijai “Ziedot.lv”, gan Rīgas domei, gan Labklājības ministrijai”, Jūsuprāt netaisnīgi. Kundzīt iemācieties runāt par sevi. Divas pārējās organizācijas, cik zināms, neprotestē. Tās būšot pateicīgas, par ātru un efektīvu izmeklēšanu.

  Par to, ka katra pārbaude veicina adrenalīna līmeni organismā, ticu, bet ceru, ka Jūsu kriminālā rosīšanās nav bijusi tik „plaša” , tad kāpēc „ķerat izkapti rokā un mēģināt nopļaut Kažociņu?”
  Vēl līķi atradās zem veikala gruvešiem, bet Ušakovs jau zināja, ka viņš nav vainīgs. Tai pat dienā solīja visiem(pirms zināja upuru skaitu) mirušajiem 10 000, cietušajiem 5000. Vai visi naudu saņēmuši? Gaidām atskaiti! Cik jau izmaksāts? Kam? Kad?

  Ušakovs solīja starp garāžu un jumta „bērnu laukumu” izveidot Memoriālu. Vai tas jau izveidots? Kad? Cik maksā? Kas projektēja? Vai Rīgas Būvvalde to pieņēmusi?

  Pirmo reizi Pasaules katastrofu izpētes praksē Ušakovs noskaidroja un ieguva apstiprinājumu, ka viņš nav vainīgs, nevis izmeklēšanas un ekspertīžu rezultātā, bet Rīgas pilsētas darba ņēmēju – Sētnieku un Satiksmes darbinieku Rīgas Domes apmaksātā un organizētā mītiņā- sanāksmē. Bravo! Nebijis panākums!

  “Tanī pašā laikā komisija pati [valdībai] prasa naudu, bet mums saka, lai mēs strādājam kā brīvprātīgie.”

  Jā, un pilnīgi pareizi, jo komisija tērē Valsts piešķirtu naudu un pilda Valsts noteiktas funkcijas, kamēr „Ziedot.LV” pārvalda saziedotus, konkrētiem cilvēkiem, konkrētiem mērķiem, konkrētiem cietušajiem vai izpalīgiem veltītus mērķlīdzekļus. Tiem 100% jānonāk ziedotāju norādītajām personām un darbībām. Ja Ziedot.lv arī nepieciešami „funkcionalitātes nodrošinošie” finansu vai materiālie līdzekļi, sakiet, ziedosim arī Jums. Bet, ja jūs Finansu līdzekļus „pasmeļat pēc sava prāta” un samaitātības pakāpes, tas ir KRIMINĀLI un tūdaļ jāpārtrauc! Tur darbs Prokuratūrai!

  „…gan es, gan citas puses ir aktīvi komunicējušas un stāstījušas, kā tiek sniegta palīdzība.”

  Jūs noteikti lieliski zināt(ceru), kas ir „atskaite” , „grāmatvedība”, „fiskālā disciplīna” un „kontrole”.
  1.Par citām pusēm labāk nezvēriet, vismaz naudas lietās. 2. „Aktīvi komunicēt un stāstīt” varat draugu lokā, sabiedrībai vajadzētu piedāvāt ikdienas „Komunikē” par paveikto, izdoto, saņemto… Tā mūsu nauda, mēs to Jums uzticējām, gribam katru dienu konkrētu rakstisku atskaiti!

  „Kā mēs zinām, traģēdija faktiski notika nevērības, neuzmanības, nolaidības dēļ.”

  Kas jums to teica? No kurienes Jūs to zināt? Ar ko Jūs konsultējāties šinī jautājumā? Ar UšAmeriku? Kašperovski? Finku? Vangu? Romas Pāvestu? Putinu? Dievu? Sētnieku pūli?

  “Ziedot.lv” darbinieki traģēdijas seku novēršanā tiešām strādājuši no visas sirds un ievērojuši visus atklātības principus.”

  – neesam kardiologi un nav jēgas noskaidrot, ko nozīmē „ievērojuši visus atklātības principus”. Lai tas paliek uz Jūsu sirdsapziņas. Mūs interesē grāmatvedība, tabulas, saraksti, laiki, ienākumi, izdevumi… utt.
  Jūs pārmetat, ka komisijas kritika balstīta “uz vienas puses subjektīvu informāciju”. Bet tādēļ ir sasaukta Valdības komisija, lai „informatīvo loku” paplašinātu, lai „sētnieki nebūtu Ušakova „patiesības” beidzamā instance”.

  Latvijas Tauta un Pasaule saziedoja 800 000 Ls. Cik saņēmuši upuri un to ģimenes? Ceru, ka Jūsu kontos nav aizķēries ne santīma no saziedotās naudas! Cik jau izmaksāts? Kam? Kad? Kāpēc?- Kritēriji! Kad bankā glabājas glabājas „tāda nauda”, pēc nedēļas aug %, kā izlietojat tos?

  MAXIMA solīja 1,5 mio. tieši upuriem. Kad pārskaitīja? Cik jau izmaksāts? Kam? Kad?

  Valsts solīja neierobežotus līdzekļus piešķirt izmeklēšanai. Tos skaitļus zinām.

  Vācijā eksistē liels, garš, svarīgs –Likums par Ziedojumiem,Organizācijām, kas tiesīgas saņemt, vākt, izlietot, pārvaldīt Ziedojumus. Iekšlietu ministrijā ir nodaļa, kas kontrolē šīs „Labdarības organizācija “Ziedot.lv””, lai tās nodarbotos ar līdzekļu tālāknodošanu, nevis „iekasēšanu”. Lai tās ne tikai saņemtu „labdarību”, bet nodotu to tālāk tiem, kam tā nepieciešama.
  Latvijai JĀMĀCĀS!

  • Tipisks jeņķis

   • Esmu Latvijas, Rīgas Latvietis.
    Tik neiedomājies, ka “godīgi” vien Eņģeļi debesīs. Ne visi “mucā auguši un pa spundi baroti”. Lietas jāsakārto. Ziedojumos “apgrozās” milioni (mani un tavi), tos tad godīgiem cilvēkiem Godīgi Jāapsaimnieko, nevis Jāizsaimnieko. Tā gan.

  • Pilnīgi piekrītu un taisnība Laimoņa kungam. Nevaru atbalstīt šādas nevalstiskas organizācijas, kuras uz bērnu un cietušo rēķina gūst arī ievērojamu labumus sev. Nekur neparādās konkrēta ziedojumos iegūto līdzekļu novirzīšana un izmantošanas statistika. Viss ir necaurskatāms, ar tikai eksistējušajām kopējām summām. Gribētos zināt, cik procentu no tām nonāk tieši ,,ziedotLV,, funkcionāriem un ar akciju saistītajām personām?

 7. Kažociņš demonstrē “augstākās” sabiedrības raksturīgāko īpašību – lai vai kas, mēs rausīsim no budžeta, tiklīdz tajā parādās nauda un nospļauties par ētiku, nospļauties par bojā gājušiem, nospļauties par viņu tuviniekiem un sabiedrību. MĒS ESAM PIE SILES tas arī viss. Paraksts: Kažociņš.

 8. Kā mēs zinām, traģēdija faktiski notika nevērības, neuzmanības, nolaidības dēļ.
  ————————————————
  Tie ir klaji meli-traģēdija notika LV noziedzīgās valdības ieviestās-koruptīvās un noziedzīgās sistēmas dēļ.

Draugiem Facebook Twitter Google+