×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Labestības diena: cerībai un līdzcilvēku sirsnībai 


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jau septīto gadu “Ziedot.lv”, LNT, “Swedbank” un “Rimi” rīko Labestības dienu, kuras galvenais mērķis ir uzlabot smagi slimo bērnu dzīves kvalitāti. Tā kļuvusi par simbolu cilvēku sirsnībai un iejūtībai, sniedzot slimo bērniņu ģimenēm cerību dzirdēt, redzēt, staigāt un dzīvot.

 

Septiņu gadu laikā Labestības dienās kopā saziedots vairāk nekā viens miljons latu un atbalstu saņēmis 291 bērns.

 

Delfīni atver durvis

Monta ir viena no bērniem, kas par 2011. gadā Labestības dienā saziedotajiem līdzekļiem varēja doties uz Odesu, uz pirmo delfīnterapijas kursu. Dienā, kad kopā ar “Latvijas Avīzes” fotogrāfu ierodamies Jelgavā, Ozoliņu ģimenei ir svētki – Kristīne un Andris kļuvuši par pilntiesīgiem Montiņas vecākiem, tikko tiesā oficiāli apstiprināts adopcijas fakts.

“Viņa mums iekrita sirdī, un viss,” teic Andris un turpina: “Monta ir īpaša, viņā ir tik daudz mīlestības, ka viņa jebkuru atbruņo, un arī viņu visi mīl. Visi mūsu ģimenes locekļi, ieskaitot vecvecākus, radus un draugus.” Andris un Kristīne meitenīti pazīst kopš triju mēnešu vecuma, kad pirmo reizi viņu ieraudzīja vēl slimnīcā.

Priekšlaikus dzimusi, svērusi mazāk par cukura paciņu. Mediķi konstatēja dažādus veselības traucējumus. Uz priekšdienām neko labu nesolīja, un centās atrunāt rūpēties par meitenīti.

Delfīnterapiju ieteica pamēģināt Montas fizioterapeite. Šis kurss Odesā izmaksā ap diviem tūkstošiem latu, tādas naudas ģimenei nebija. “Lūgt ir ļoti grūti. Apmēram pusotru gadu vajadzēja, lai saņemtos un uzrakstītu pieteikumu “Ziedot.lv”,” atzīst Kristīne. Toties ieguvums bijis nenovērtējams. To var salīdzināt ar durvīm, kas atveras un atklātībā parāda visu to, kas gadu laikā sastrādāts, regulāri apmeklējot fizioterapijas, rehabilitācijas, logopēda, psihologa un citu speciālistu nodarbības.

 

Pirmais paplašinātais teikums

Kristīne atceras, ka iepriekš meitenīte izteikusies ļoti īsi, pāris frāzēm, bet Odesā delfīnterapijas laikā pirmo reizi pateica vienkāršu paplašinātu teikumu. Un kādu!

Todien trijatā pastaigājušies pa pilsētu, pēkšņi Monta ieraudzījusi balonus dažādu zvēru izskatā, viņa arī tādu gribot. Kristīne atrunājusi, kam tev, meitiņ, balons, pēc dažām dienām jābrauc mājās. Viņa kādu laiku klusējot sēdējusi tētim uz pleciem un tad teikusi – jūs, abi vecāki, varētu savam bērniņam uzdāvināt balonu! “Tas bija fantastiski!

Protams, balons tika nopirkts. Bet, kad atgriezāmies mājās, piedzīvojām nākamos pārsteigumus – jau otrajā dienā viņa pirmo reizi patstāvīgi sāka celties kājās, bet vēl pēc pāris dienām spēja pati jau nostāvēt! Līdz tam Montiņa tikai rāpoja, bet, ja gāja, tad tikai ar staiguli vai turoties pie rokas.”

Montas izaugsme un attīstība, īpaši intelektuālajā jomā, nebeidz pārsteigt. Par tik augstiem rezultātiem Kristīne pat sapņot nebija iedrošinājusies. Monta, mācoties pēc Montesori pedagoģijas metodēm, jau pazīst burtus, apgūst lasīt un skaitītprasmi. Meitenīte svešos ciemiņus uzrunā ar “jūs”, interesējas par žurnālistes diktofonu. Ikdienā Monta apmeklē pašvaldības bērnudārzu, rehabilitācijas grupiņu, kas domāta bērniem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem. Dārziņā viņai ir arī sava draugu grupa – veselo bērnu grupiņa, ko viņa apmeklē vienreiz nedēļā.

 

Grib iedrošināt arī citus

Savulaik Kristīne pameta darbu valsts pārvaldē, lai vairāk laika varētu veltīt meitai. Vēlējās iegūt zināšanas, kā strādāt ar slimiem bērniem, tāpēc iestājās Kristīgajā akadēmijā. Lai palīdzētu citiem, Jelgavā izveidoja biedrību cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Trīs bērniem ar īpašām vajadzībām kopā ar vecākiem tika sarūpēts atpūtas brauciens uz Vāciju. “Parasti šie bērni uz ārzemēm dodas ārstēties, un tā nav nekāda atpūta, bet smags darbs,” paskaidro Kristīne.

Tagad domā par atbalsta centru audžuģimenēm, aizbildņiem un ģimenēm, kas adoptē bērnus. Andris un Kristīne vēlas savu pieredzi nodot citiem vecākiem, iedrošināt, dalīties padomos, jo atzīst, ka ceļš līdz adopcijai bijis pietiekami garš un nebūt ne vienkāršs. Arī pašiem bijis jānobriest līdz tik izšķirošam lēmumam.

Atbildība milzīga, vēl jo vairāk tāpēc, ka bērniņš ar īpašām vajadzībām. Vai varu būt labākais šajā situācijā? Varbūt kāds cits Montai spētu dot vairāk? No šaubām līdz atskārsmei, ka neviena labāka par viņiem pašiem šajā gadījumā nebūs.

 

Aizkustina līdz asarām

Kristīne atkal strādā, šoreiz zviedru uzņēmumā, kas neprasa visu dienu pavadīt birojā. Galvenais izdarīt darbu, kas tev jāizdara. Kaut vai strādājot naktī. Bet dienā var aizvest meitu pie speciālistiem, uz nodarbībām.

Jūlijā Montai paliks seši gadi, un tūlīt pēc dzimšanas dienas viņa dosies uz kārtējo delfīnterapijas kursu Minskā. Tas izmaksās 700 latus, un šie līdzekļi, izmantojot portāla “Ziedot.lv” projektu “Mazajām sirsniņām”, tika saziedoti mēneša laikā. “Mēs izteicām savu lūgumu, uzrunājām cilvēkus, stāstījām par Montu portālā “Draugiem.lv”, ievietojām tur bilžu galeriju un videosižetiņu, un tas viss laikam uzrunāja,” pateicībā par ziedotāju atsaucību saka Montas vecāki.

Bet Labestības dienā piedzīvotā līdzcilvēku atsaucība un morālais atbalsts joprojām pārsteidz līdz asarām, atzīst Kristīne un Andris Ozoliņi.

 

Aicinām palīdzēt!

Lai Daniela staigātu, Jeļizaveta redzētu, Hugo Matīss runātu un Jānis pilnvērtīgi dzīvotu, ir nepieciešami 30 977 lati. Saziedosim šo naudu Labestības dienā 26. maijā!

Par Danielu (7 gadi)

Daniela ir ļoti dzīvespriecīga un zinātkāra meitene, bet viņai ir iedzimts gūžas locītavu mežģījums, viena kājiņa par diviem centimetriem ir garāka nekā otra, tāpēc bērns klibo. Danielai jāveic kāju garuma korekcija, jāuzlabo gūžu kustību amplitūda. Operācijai Minhenes ortopēdiskajā klīnikā un pēcoperācijas rehabilitācijai Latvijā nepieciešami 23 007 lati.

Par Hugo Matīsu (2 gadi)

Hugo Matīss ir dzīvespriecīgs puisēns, viņam ļoti patīk vienaudžu sabiedrība. Lai gan saņem visu iespējamo rehabilitāciju Latvijā, zēns diemžēl joprojām nerunā. Viņam ļoti noderētu delfīnterapija Odesā. Delfīnterapijas kursam un ceļa izdevumiem kopā nepieciešami 1784 lati.

Par Jeļizavetu (2 gadi)

Jeļizaveta piedzima akla un jau pārcietusi vairākas operācijas. Vecāki pērn rada iespēju aizvest meitenīti uz delfīnterapijas kursu. Rezultāti pārsteidza. Viņa sāka runāt, gaita kļuva stabilāka, uzlabojās redze. Ārsti iesaka atkārtot šo kursu. Delfīnterapijai, konsultācijai acu slimību institūtā un rehabilitācijai Latvijā kopā nepieciešami 2900 lati.

Par Jāni (7 gadi)

Jānim ir bērnu cerebrālā trieka, arī vidējas pakāpes garīgā atpalicība. Zēns apmeklē Valmieras sporta skolu, kur apgūst dažādas sporta spēles, bet no šā gada arī “Yamahas” mūzikas skolu, kas veicina valodas attīstību un izpratni par ritmu. Trīs delfīnterapijas kursi, arī reitterapija būtiski uzlabojusi viņa garīgo un fizisko attīstību. Lai to turpinātu, gadā nepieciešami 3286 lati.

 

***

Atbalstu šogad gaida vēl 72 bērni. Ziedojumi nepieciešami ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauti valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos. “Katrs bērniņš ir pelnījis bezrūpīgu bērnību, ko pavada smiekli, rotaļas un kurā nav uztraukuma par veselību. Bet ir tūkstošiem bērnu, kuru bērnība paiet, cīnoties par savu veselību. Piepildīsim bērnu sapņus par bezrūpīgu un veselu bērnību,” aicina Rūta Dimanta, “Ziedot.lv” vadītāja, uzsverot, cik būtiska ir sabiedrības līdzdalība un atbalsts. 26. maijā kanālā LNT tiešraidē notiks Labestības dienas labdarības koncerts ar pazīstamu mākslinieku piedalīšanos. Tā laikā ikviens varēs ziedot bērnu atbalstam.

 

Kā ziedot

Ziedot iespējams gan portālā “Ziedot.lv”, gan zvanot pa labdarības tālruni 90006383 (1 lats), kā arī ziedojumu kastītēs “Swedbank” filiālēs, “Rimi” un “Supernetto” veikalos visā Latvijā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+