×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

“Labi, ka Imants sailgojies pēc mums”

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

7. jūlijā Cēsu Pils parka estrādē aicina gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki. Šogad Imantdienas veltītas Ojāram Vācietim. Uz skatuves atgriežas leģendārais “Menuets”, bet par jaunām zināmo dziesmu skaņām parūpējušies vairāki jaunās paaudzes mūziķi – Goran Gora, Māra Upmane-Holšteina, Paula Dukure un Andris Ērglis.

 

Šo Imantdienu goda dzejnieka – Ojāra Vācieša – dzeja atgriežas pēc vairāku gadu pārtraukuma, kad “Menuets” izpildīja dziesmu ciklu “Piecas balādes par Matisonu”. Līdzās Vācietim arī Broņislavas Martuževas un Māras Zālītes teksti. Vācieša dzejai būs veltīta koncerta pirmā daļa, kurā uzstāsies gan grupa “Turaidas Roze”, gan arī pats komponists.

Savukārt koncerta viesi – Goran Gora, Māra Upmane-Holšteina un citi uzstāsies koncerta otrajā daļā kopā ar Martu Kristiānu Kalniņu un grupu “Autobuss debesīs”. Šajā koncerta daļā skanēs gan vairākas dziesmas no Imanta Kalniņa un Vika dziesmu cikla “Autobuss debesīs”, gan skaņdarbi no 90. gadu dziesmu programmas “Par lietām, kuras tā ar nekad nepāriet” un citas populāras dziesmas. Īpašs pārsteigums varētu būt Goran Gora un Māras Upmanes-Holšteinas duets dziesmā “Tā”, ko savulaik izpildīja Ainars Mielavs un Agnese, kā arī Māras dziedātā dziesma “Aplis” un Gorana interpretācija par Igo savulaik izpildīto “Dziesmu Sniegbaltītei”.

 

Savukārt “Menueta” atgriešanās, par spīti pirms dažiem gadiem izplatītajam paziņojumam, ka grupa pārtrauc darbību, gaidāma koncerta trešajā daļā. Ilggadējais leģendārā ansambļa mūziķis Juris Kulakovs atklāj – “Menuets” šogad sapulcējies, Imanta Kalniņa aicināts.

 

Šajās Imantdienās Imants Kalniņš radījis “Menuetam” divas pilnīgi jaunas dziesmas ar komponista brāļa, dzejnieka Vika, kā arī liepājnieces, dzejnieces Zojas Zandbergas tekstiem.

Pārsvarā uz Imantdienu skatuves skanēs labi zināmās “Menueta” dziesmas. “Patiesībā tās atskaņot iznāk vairāk nekā reti un man šīs dziesmas patiešām patīk, dziedam un spēlējam tās ar lielu prieku – galu galā visiem patīk Imanta dziesmas, citādi manis sen tur vairs nebūtu,” smaida Kulakovs. “”Menuetā” nokļuvu kā zaļš gurķis – ja neskaita bundzinieka aizvietotāju, esmu pats jaunākais. Faktiski esmu izaudzis ar Imanta Kalniņa mūziku un uzskatu viņu par vienu no saviem skolotājiem. Viņš raksta patiešām izcilu mūziku. Labi, ka Imants atkal sailgojies pēc mums un aicina muzicēt.”

Aptuveni četru stundu garā Imantdienu koncerta noslēgumā gaidāma arī neiztrūkstošā publikas sadziedāšanās.

 

Uzziņa

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: Ls 5 – 15.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+