Anastasija Sevastova.

Labi sāka, slikti beidza – Sevastova zaudē Kvitovai 0

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova piektdien prestižā Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-2, 2-6, 3-6 piekāpās titulētajai čehietei Petrai Kvitovai.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Sevastova pasaules rangā atrodas 13.vietā un šajā turnīrā bija izlikta ar septīto numuru, kamēr Kvitova ir planētas trešais numurs, bet nākamajā nedēļā viņa būs vēl vienu pozīciju augstāk.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnīja 100 WTA ranga punktus un 23 500 eiro lielu naudas balvu.

Sevastova maču sāka ar pārliecinošu breiku un dominēja pie savas serves, jau pirmā seta ievadā panākdama 2-0. Arī turpinājumā Kvitova netika galā ar Sevastovas sitieniem, kā rezultātā liepājniece paņēma vēl vienu pretinieces servi un turpinājumā panāca jau 4-0.

Savu pirmo punktu Kvitova guva piektajā geimā pie savas serves, bet Sevastova turpināja spēlēt pārliecinoši, neļaujot čehietei pietuvoties, pirmo setu uzvarot ar 6-2.

Otrā seta pirmajos piecos geimos uzvarēja servētājas, bet sestajā geimā Kvitova “tīri” atņēma Sevastovai servi, to pašu paveidot arī astotajā geimā, līdzsvarojot rezultātu visā mačā. Kvitova otro setu noslēdza ar 12 uzvarētām izspēlēm pēc kārtas.

Trešā seta sākumā Sevastova neizmantoja breikbumbu, bet ceturtajā geimā zaudēja savu servi, kā dēļ turpinājumā nonāca iedzinējos ar 1-4. Latvijas pirmā rakete nepadevās un breiku atspēlēja, panākot 3-4, taču tūdaļ Kvitova to atguva, bet devītajā geimā čehiete ieguva divas mačbumbas, no kurām realizēja jau pirmo.

Abas tenisistes savā starpā spēkojušās četras reizes, taču iepriekšējās trīs bija pirms Sevastovas paņemtā pārtraukuma sportistes karjerā. Pirmajās divās cīņās uzvarēja Latvijas tenisiste, kamēr trešajā duelī, kas notika tālajā 2011.gadā, Īstbornā pārāka trīs setos bija Kvitova.

Pusfinālā Kvitova tiksies ar vācieti Angeliku Kerberi (WTA 5.) vai nīderlandieti Kiki Bertensu (WTA 7.).

Štutgartes turnīra pirmajā kārtā Sevastova divu Latvijas zvaigžņu duelī ar rezultātu 6-2, 4-6, 6-0 uzvarēja Aļonu Ostapenko, kura ir planētas 29.rakete, kamēr otrajā cīņā ar 6-4, 6-3 pieveica vācieti Lauru Zīgemundu, kura rangā ieņem 99.pozīciju un turnīrā piedalījās ar rīkotāju speciālo ielūgumu.

Sevastova Štutgartes turnīrā spēlēja trešo reizi, līdz šim labāko rezultātu sasniedzot aizpērn un šogad, kad izdevās iekļūt ceturtdaļfinālā.