×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

Labi zināmā formula. NEDĒĻAS FILMA: 007: Spektrs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Visi vecie rekordi krituši, un jaunākā bondiādes filma “007: Spektrs” sākusi pārliecinošu uzvaras gājienu. Šobrīd gan vēl nav skaidrs franšīzes tālākais liktenis, jo galvenās lomas atveidotājs Daniels Kreigs publiski klīrējas par savu un Džeimsa Bonda tālāku draudzību. Taču šaubu nav, ka ar vai bez šī zilacainā aktiera pasaules slavenākais spiegs izdzīvos arvien jaunus un jaunus piedzīvojumus, jo ieņēmumi 80 miljoni dolāru vien pirmajā nedēļas nogalē ir vairāk nekā pārliecinošs arguments.

Dažu dienu laikā “007: Spektrs” pārspējis visu rekordus, un par biļetēm šī filma iekasējusi vairāk nekā 80 miljonus dolāru. Lai atgūtu visu 300 miljonu budžetu, nāksies vēl pasvīst – tāpat kā pašam Džeimsam Bondam, jau divdesmit ceturto reizi uz lielā ekrāna stājoties pretī netaisnībām, kas apdraud viņa pasauli. Šoreiz Bonds uzrīko pamatīgu apjukumu Mehiko Mirušo dienas laikā, kad bija ieplānots uzspridzināt ļaužu pilnu laukumu, un, atgriezies Londonā, uzzina nepatīkamus jaunumus par savu turpmāko karjeru. Taču no Džūdijas Denčas atveidotās M saņemtais ziņojums liek viņam sakopot visus spēkus un stāties pretī organizācijai “Spektrs”, par kuru bīstamāks šajā pasaulē nav nekas, un ar katru turpmāko soli Bonds pietuvojas paša pagātnei un reiz piedzīvotajam.

Lai kādas būtu sižetiskās peripetijas – patiesībā paredzamības mirklis nozog dažu labu intrigas atrisinājumu – un stāsta vizuālais risinājums, jaunākā Bonda sērija vēsturē iegājusi arī ar dažiem citiem faktiem, ne tikai kases rekordu pārsišanu. Piecdesmitgadīgā itāliete Monika Beluči kļuvusi par visu laiku vecāko Bonda meiteni, un tikai retais atceras, ka viņa savulaik filmējās provēs, lai Bondu Pīrsa Brosnana izskatā valdzinātu filmā “Rītdiena nemirst”; “007: Spektrs” ir visu laiku dārgākā bondiādes filma; Daniels Kreigs jau ceturto reizi iejuties spiega lomā, un līgums paredz vēl vismaz vienu sēriju; jau četrpadsmito reizi bondiādes autori draudzējas ar “Aston Martin”; gandrīz divas ar pusi stundas ekrāna laika šo filmu padara par visu laiku garāko Bonda filmu, un tā ar 2007. gada “Karību jūras pirātiem” dala visu laiku visdārgāk izmaksājušās filmas godu.

Bet arī šie visi ir tikai sīkumi mūžības priekšā, pret kuru bondiādes autori izturas mazliet nevērīgi, jo “007: Spektrs” skatītājus tie uztver par tādiem kā muļķiem, uz paplātes servējot pārāk jau nu paredzamu stāstu, kura izstiepšanas īstais mērķis varētu būt ne jau skatītāja izklaidēšana, bet merkantils aprēķins, proti, reklamējamo produktu cienīga iekļaušana. Taču tas gan nenozīmē, ka Sema Mendesa jaunākā lente ir zemē metama – nudien ne. Tā ir pieklājīgs izklaides gabals, kurā Monika Beluči un Lea Seidū dala Bonda meitenes lomu, kurā Kristofs Valcs jau atkal iejuties neģēļa tēlā, kurā piedalās gan Ralfs Fainss, gan Bens Višovs. Tā ir filma, kas franšīzes zinātājus apbalvos ar dažādām sakarību virknēm, ļaus izceļoties pa trim kontinentiem, bet pašam Bondam pēc ļoti ilga pārtraukuma ļaus izbraukt pa Temzu. Un atbilstoši datortehnikas attīstībai ir parūpējusies par vēl iespaidīgāku, vēl krāšņāku un vēl vairāk izklaidējošu formu, atstājot daudzus neatklātus pavedienus. Jo turpinājums pilnīgi noteikti sekos.

UZZIŅA:

“007: Spektrs”/ “Spectre”

ASV, Lielbritānija, 2015.

Režisors Sems Mendess

Lomās: Daniels Kreigs, Lea Seidū, Kristofs Valcs, Ralfs Fainss, Monika Beluči, Bens Višovs, Naomī Harisa, Jespers Kristensens

No 6. novembra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+