×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Labie pārsteigumi pat atkritumu savākšanas vietā

Brīvdabas krāmu tirdziņš

Brīvdabas krāmu tirdziņš skvērā pie Sv.Pāvila baznīcas.

Dundagas novada iedzīvotājs, ilggadējs “LA” lasītājs Miervaldis Ceimurs pateicas profesorei Inesei Vaiderei par rakstu “Vai padomju armija ir izvesta?”, kas publicēts “LA” 29. augusta numurā.

Tāpat atzinīgus vārdus veltī Agrim Liepiņam, kurš savos rak­stos vienmēr akcentē draudus no masveidīgās uzturēšanās atļauju tirdzniecības Krievijas pilsoņiem. Kāpēc pret to saglabāšanu protestēja vienīgi Nacionālās apvienības deputāti? Mūs arī var piemeklēt Doņeckas liktenis, brīdina A. Liepiņš, un viņa bažām pievienojas Miervaldis Ceimurs.

Līdzīgi par Latvijas nākotni noraizējusies Zigrīda Rudzīte no Kaijciema Limbažu novadā, Olga Dzundza, kurzemnieks Vilis Pakalniņš, A. Pirktiņš Pāvil­ostas novadā un Jānis Ķelpe no Valkas.

Vaives pagasta zemniece Astra Jansone raksta, ka asaras saskrienot acīs, lasot “LA” 25. augusta laidienā akadēmiķa Jāņa Stradiņa vārdus: zinātnes attīstību, pieprasījumu pēc zinātniskiem pētījumiem lielā mērā bremzē tas, ka valstī trūkst lielu uzņēmumu. Astra pārdzīvo, ka neattīstās ražošana un valsts vadībai neinteresē Latvijas augšupeja. Jo kā citādi izskaidrot “Laimas”, “Staburadzes”, “Guttas” pārdošanu norvēģiem?

Rīdziniece Maija tāpat sašutusi par dažādām nebūšanām, tomēr ikdienā cenšas saskatīt arī ko pozitīvu. Un viens no tādiem pozitīvisma avotiem esot gan Jura Sosnovska sastādīto mīklu minēšana, gan “Lauku Avīzes” apgādā izdotā Ulda Ausekļa grāmata “Sīli iesēj zīli. Maza sauja mīlestības Latvijai”. Lasītāja: “Šī grāmatiņa māca bērnus mīlēt rakstīto vārdu, bet arī pieaugušajiem tā ir jauka lasāmviela. Savukārt ar mīklu minēšanu mēģinu neļaut smadzenēm sastingt.”

Arī liepājnieks Voldemārs Lieljaks vēlas dalīties priekā par interesantu muzeju, kas sācis darboties netālu no Grobiņas atkritumu poligona “Ķīvītes”. Tas ir nenovērtēto lietu muzejs, kas tapis ar kultūras vēsturnieka Gunāra Silakaktiņa palīdzību. Ekspozīciju veido senas šujmašīnas, elektroierīces, radioaparāti un citi sadzīves priekšmeti. Lasītājs aicina līdzpilsoņus mantas, kas pašiem vairs nav vajadzīgas, nevis izmest, bet aiznest un nodot šādam muzejam.

Interesanti, ka arī “LA” lasītāja Mārīte pozitīvas emocijas piedzīvojusi līdzīgā iestādījumā – Kapar­āmuru atkritumu savākšanas punktā. Mārīte: “Mēs ģimenē šķirojam atkritumus, atsevišķi vācam papīru, stiklu, plastmasu un tad aizvedam uz savākšanas punktu. Gribu pateikt paldies tai čaklajai darbiniecei, kas tur strādā. Viņa ir cilvēks īstajā vietā. Prieks, ka Ikšķiles novada dome ir atsaukusies iedzīvotāju vēlmei dzīvot civilizēti un nodrošina iespēju šķirot atkritumus.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+