Mobilā versija
+19.3°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
13. decembris, 2016
Drukāt

Izskan jauns priekšlikums par sociālo nodokli (2)

Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās, kurā pārrunāja likumprojektu par atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas un mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmes palielināšanu līdz 15%.Ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās, kurā pārrunāja likumprojektu par atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas un mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmes palielināšanu līdz 15%.

Foto - LETA

“Vienotība” rosina izstrādāt jaunu piedāvājumu likumprojektā par minimālajām sociālajām iemaksām, lai nodrošinātu sociālās garantijas cilvēkiem ar zemu atalgojumu, it īpaši reģionos, otrdien tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) aģentūrai LETA sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”).

Reirs stāstīja, ka amatpersonas “praktiski” vienojušās veidot darba grupu, kurā būtu iesaistīti LM, Finanšu ministrija (FM), Valsts Ieņēmumu dienests (VID), Valsts darba inspekcija (VDI), sociālie partneri, Latvijas Darba devēju konfederācija un arodbiedrības.
Darba grupa līdz maijam izstrādātu piedāvājumu un koncepciju uzlabojumiem, kas īpaši pasargātu cilvēkus ar maziem ieņēmumiem. Bet par konkrētiem termiņiem vienošanās vēl nav, piebilda Reirs.

Šobrīd “Vienotība” piedāvā risinājumu, ka mikrouzņēmumi, kuru apgrozījums nav lielāks par 40 000 eiro, var izvēlēties maksāt MUN 15% apmērā vai arī maksāt MUN 5% apmērā un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas.

“Ja uzņēmējs izvēlēsies un būs sociāli atbildīgs, un gribēs normāli apdrošināt savu strādājošo, tad viņam ir iespēja izvēlēties šo sociālo maksājumu,” sacīja ministrs. Savukārt uzņēmumiem ar apgrozījumu virs 40 000 eiro būtu tikai viena iespēja – MUN 15% apmērā.

Taujāts, vai tad no 1.janvāra sociālās iemaksas nebūs, Reirs norādīja, ka LM piekrīt Kučinska piedāvājumam par MUN palielināšanu, bet ar noteikumu, ka minimālo sociālo iemaksu norma tiek uzlabota.

Kā aģentūrai LETA norādīja Kučinskis, kad “Vienotība” noformulēs konkrētus piedāvājumus normas uzlabošanai, “mēs esam gatavi tos uzklausīt tālāk”.

Taujāts, vai viņš atbalsta LM piedāvājumu par iespēju izvēlēties uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 40 000 eiro gadā izvēlēties, kāds maksājums tiks veikts, Kučinskis sacīja, ka tas ir interesants piedāvājums. To atzina ar Reizniece-Ozola, norādot, ka vēl jāizvērtē, kā to varētu administrēt un vai tas nebūtu pārāk sarežģīti.

Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien atbalstīja likumprojektu par atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas.

Savukārt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien ar balsu vairākumu nolēma virzīt izskatīšanai parlamenta sēdē saistīto likumprojektu par mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmes palielināšanu līdz 15%.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nemaz nebrinos , kad notiek nezina , par socialo nodokli .Valstsviri , strada tikai tad , kad pienak pedejas dienas , lai likumu varetu apstiprinat .Parastiem , Latvijas iedzivotajiem ( pensionariem , mazturigajiem , invalidiem un daudzbernu gimenem ), kartejais SOKS !!! Tagad domas atkal ! Un Vienotiba , pedeja bridi , izdomaja , kartejos grozijumus .Acu aizmalesana , vai ari , reitinga celsana ? Gruti spriest , kads bus labums ,Latvijas iedzivotajiem !Manas domas , kad lielako tiesu lielos uznemumus , japarcel no Rigas uz laukiem , lai LATVIJAS patriotiem , butu darbs , un bus ari algas un nodokli ! Latvijas nomales , grimst nabadziba , nav darba vietu , mazas aldzinas , maza pensija un t.t.Jauniesi aizbrauc uz RIGU , uz arzemem , lai nopelnitu un izskolotu , savas atvasites .Kops 90 tajiem gadiem , Latvija nolaista , lidz pedejam !!! Kam mums , LATVIESIEM vajadziga RIGA , ka galvaspilseta , ja tur valda KRIEVI , ar Usakovu prieksgala !!!???Visas finanses , tiek novirzitas , tikai uz RIGU un tas apkartni !!! Vai tas , ir godigi , Vai deputatus nemoka sirdsapzina ? Ne !!! Viniem galvenais , NAUDAS maiss , pasu algu celsana , kvotas un parejais .Gul , pastaigajs , lasa avizi , vienaldziba , pret Saeimas darbu – vai ta ir deputata ciena , pret Valsti un tas iedzivotajiem ??? KAUNS , KAUNS , KAUNS !Atlaist , sadu SAEIMU !!! Bet, Prezidents , ir memlis , jo nav sava varda un riciba ! Jaklausa , ko teiks ZZS !

  2. visādi ķīmiķo kā izvilkt naudiņu no nabadzīgo kabatām,
    nevis jau izvilkto jēdzīgi iztērēt !!

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+