×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

Labklājības ministre un LPF nonākuši pie kompromisa

Foto - LETAFoto - LETA

“Labā ziņa ir tā, ka pensiju indeksācijas jautājumā ar senioru pārstāvjiem esam panākuši kompromisa vienošanos. Tas liecina par pensionāru izpratni un atbildību, jo budžeta līdzekļi joprojām ir ierobežoti,” vakar pēc Senioru konsultatīvās padomes sēdes sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele. 


Viņa pastāstīja, ka pašreizējais pensiju indeksācijas variants paredz indeksēt tikai mazās pensijas, kuras nepārsniedz 200 latus. Šīm pensijām tiks piemērots koeficients 1,04 un tās pieaugs par 4%. Tas nozīmē, ka simt latu lielas pensijas īpašnieks jau šoruden saņems 104 latus, bet 200 latu saņēmējs – par astoņiem latiem prāvāku pensiju. Vidējais pensiju pieaugums būs 4,60 lati.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad pensijas indeksēja 1. oktobrī, šoruden tas notiks jau 1. septembrī. Šogad tam būs nepieciešami vairāk nekā 10 miljoni latu, bet nākamgad – 30,5 miljoni latu. Indeksēs ne tikai vecuma, bet arī invaliditātes, apgādnieka zaudējuma un citas pensijas.

LPF valdes priekšsēdētājs Andris Siliņš pievienojās ministres teiktajam, ka panākts “saprātīgs kompromiss, ņemot vērā finanšu situāciju”. Viņaprāt, šis pensiju indeksācijas variants ir pieņemams gan valsts budžetam, gan lielākajai daļai pensionāru. Tomēr galīgo lēmumu – atbalstīt vai noraidīt piedāvāto risinājumu – pieņems LPF valde 19 cilvēku sastāvā. A. Siliņš tūlīt pēc Senioru konsultatīvās padomes sēdes dažiem valdes locekļiem jau bija paguvis piezvanīt, un saņemtās atbildes liecināja, ka priekšlikumam ir gan atbalstītāji, gan noliedzēji.

“Pirmdien notiks ārkārtas valdes sēde, kurā aicināti piedalīties arī Labklājības ministrijas un VSAA pārstāvji un kurā pieņemsim galīgo lēmumu,” teica pensionāru vadītājs, atgādinot, ka federācijas priekšlikums bija pavisam cits, proti, indeksēt visas pensijas jau šogad par visiem krīzes gadiem, nodrošinot tām 7,1% pieaugumu.

Panāktais kompromiss nebūt nav iemesls, lai atteiktos no visas Latvijas pensionāru protesta akcijas rīkošanas 7. septembrī.

Nākamgad likums nosaka indeksēt visas pensijas. Kā paskaidroja labklājības ministre, tiklīdz būs skaidrība par šā gada mazo pensiju indeksāciju, varēs sākt diskutēt par 2014. gada indeksācijas modeļiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+