×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. aprīlis, 2016
Drukāt

Labklājības ministrs: gaidām par bērnu skaitu ģimenē būtu jāsakrīt ar reāliem cipariem (6)

foto-LETAfoto-LETA

Labklājības ministrijas vēlme ir, lai gaidas par bērnu skaitu ģimenē sakristu ar reāliem cipariem, proti, to, cik bērnu ģimenē piedzimst, 2.aprīlī “Vienotības” domes sēdē sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs.

Tāpat Reirs akcentēja mazo pensiju jautājumu. Ministrs uzsvēra, ka mēģinās panākt, lai cilvēkiem, kuri strādāja ar lielu stāžu un sarežģītākos apstākļos, tiktu nodrošināta lielāka pensija.

Kā vienus no svarīgākajiem jautājumiem ministrs minēja arī veselības aprūpi un izglītības sistēmas reformu.

Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis runāja par pedagogu algu reformu, akcentējot, ka pārmaiņas izglītības sistēmā ir laikietilpīga darba jautājums. Ministrs arī uzsvēra, ka ir muļķīgi prasīt reformas bez finansējuma.

Šadurskis kā pozitīvu ziņu zinātnei atzīmēja to, ka inovāciju ziņā Latvija vairs nav pēdējā vietā Eiropā. Viņš gan rezumēja, ka ir jābūt reālistiem, jo “augstākā izglītība un zinātne patlaban dzīvo tikai Eiropas fondu dēļ”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Mūsu ministri ir vieda vīri. Smāgās un ilgstošās domās beidzot nākuši pie slēdziena, ka “ekonomikai jābūt ekonomiskai” un “nevajag celt to, ko nevar nest”. Tagad esmu drošs, ka ejam pareizā virzienā.

  2. Jūs ko, tas, ka Vienotība ir atrauta no reālās dzīves, to mēs esam sapratuši. Ja būtu zinājusi 2007.pirmskrīzes gadā, ka valsts ekonomika būs tādā pakaļā, es jaunåko bērnu nofeikt nebūtu atļāvusies dzemdēt. Tautas dzīves līmenis viņus neinteresē, tikai lai tiktu atražota jaunā vergu paaudze.

  3. Kādā valodā ir virsraksts?

  4. Bērni šobrīd nav letiņu dzīvesdziņas TOPĀ. Šobrīd TOPĀ ir labklājība.
    Iespējams, reiz letiņi sapratīs, ka primārai bij jābūt vēlmei radīt bērnus, bet tad jau šo arodu, visticamāk, savā kontrolē būs pārņēmuši iesūtītie čučmeki …

    • Latviešu prioritāte ir izdzīvošana. Lai dzemdĕtu bērnus, ir jābūt kaut kādai finansiālai stabilitātei, cilvēkam nav jābūt nolemtam dzīvot nabadzībā un tas nav jāuztver kā norma.

Draugiem Facebook Twitter Google+