×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Labklājības ministrs: grūtākais, ka jāstrādā ar budžetu, ko neesam atbalstījuši (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (no kreisās), labklājības ministrs Uldis Augulis un vides ministrs Raimonds Vējonis pulcējušies pulcējušies pēc valdības pēdējās sēdes uz premjera nelielo pieņemšanu un sarūpēto šampanieti.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) iegājusi valdībā un strādās ar budžetu, par kuru nav balsojusi, kas ir grūta situācija, pirmdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundēs” sacīja labklājības ministrs Uldis Augulis.

ZZS iestājās, ka jāindeksē pensijas apmērs 250 latu, taču iepriekšējā labklājības ministre virzīja priekšlikumu par slieksni 200 latiem jeb 285 eiro.

“Tur ir tā grūtākā situācija, ka mēs esam iegājuši valdībā un strādāsim ar budžetu, pret kuru mēs paši esam iebilduši. Mūsu uzskats, ka bija jābūt 250 latiem kā minimums, kurus mēs indeksējam. Šobrīd visas frakcijas ir novienojušās, ka budžets netiek vērts vaļā. Iespējams, ka iniciatīvās uz 2015.gadu, tad sliekšņus varētu celt,” izteicās Augulis. Pēc viņa vārdiem, ZZS visdrīzāk pieturēšoties pie tā, kas pieņemts valdībā.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Latvijas Pensionāru federācija (LPF) izteikusi cerību, ka ZZS, nonākot valdībā, nemainīs savu nostāju sociālajos jautājumos. “Mēs ceram, ka sakarā ar to, ka viņi būs nonākuši pozīcijā, uzskati par sociālajiem jautājumiem nebūs mainījušies radikāli,” izteicās organizācijas līderis Andris Siliņš.

Jau ziņots, ka jaunais modelis paredzētu, ka visām pensijām tiek indeksēta viena bāzes summa jeb 50% no iepriekšējā gada vidējās apdrošināšanas algas, kas 2014.gadā ir 200 latu. Piemērojamais indeksēšanas koeficients veidotos no patēriņu cenu izmaiņu indeksa, kā arī fiksētas daļas no algas indeksa.

Par izmaiņām vēl būs jābalso Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ak naivā pensionāru padome, vai tiešām nesaprot, naudas ir tik, cik ir un ZZS to arī labi saprot, bet, esot opozīcijā var labi jaukt naiviem cilvēkiem prātus.

  2. Vai tad KĀDS jūs ar VARU vilka VALDĪBĀ??? Nevajadzēja tik tuvredzigi darboties, budžetu neatbalstot!!! Nu KO TAGAD DARĪSIET, GĀZĪSIET ATKAL VALDĪBU???

  3. Tad parādiet savu uzskatu darbībā pirms vēlēšanām, nebarojiet tautu ar solījumiem un skatījumiem…Solījumi makā nekrīt.Noindeksējiet 250 latus visiem.

  4. Ja VISAS frakcijas ir vienojušās, tad pensijai jābūt 250.-Ls, kā bija nolemts. Jādara viss, lai tā būtu, nevis tikai jāsola!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+