The background of rice
The background of rice
Foto © iava777 – Fotolia.com

Labo domu spēks
. Emoto to atkal pierāda 0

Japānas zinātnieks Masaru Emoto pasaules ievērību iemantojis ar saviem pētījumiem, kuros viņš mēģina pierādīt pozitīvo domu maģisko spēku. Viņa eksperimenti demonstrē, cik ļoti fizisko pasauli var ietekmēt tikai un vienīgi cilvēka domas un nolūki.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Šā gada sākumā viņš atkārtoti demonstrēja sava slavenā rīsu eksperimenta maģiju, apliecinot cilvēka domu spēku. Emoto divos traukos ievietoja izvārītus rīsus. Uz viena no traukiem viņš uzrakstīja “paldies”, bet uz otra – “muļķis tāds”. Tad rīsu traukus Emoto novietoja kādas skolas gaitenī un aicināja skolēnus, ikreiz tiem ejot garām, skaļi nolasīt uz traukiem uzrakstīto. Eksperiments ilga trīsdesmit dienas. To laikā rīsi, kuriem tika adresētas pozitīvās domas, teju vispār nebija mainījuši izskatu. Savukārt rīsi, kuru virzienā tika raidīts lamu vārds, sāka pelēt un pūt.

Tos cilvēkus, kuri netic šiem eksperimentiem, 70 gadus vecais Emoto aicina līdzīgas pārbaudes veikt arī mājās. Japāņu zinātnieks iesaka cilvēkiem vismaz divreiz dienā aptuveni 30 sekundes pavadīt pozitīvo vai negatīvo domu raidīšanā uz traukiem ar vārītajiem rīsiem. Vienlaikus viņš uzsver, ka rīsiem obligāti jābūt vārītiem, jo iznākumu rada ūdens sastāvs. Emoto norāda uz to, ka cilvēka organisma sastāvu par 60 procentiem veido ūdens. Tas savukārt nozīmē, ka labās vai sliktās domas spēj ietekmēt tieši ūdens molekulāro struktūru. “Patiesībā neviens nedrīkst atļauties domāt slikti vai kalt sliktus plānus,” pārliecināts japāņu zinātnieks, kurš ar šāda veida pētījumiem nodarbojas jau kopš deviņdesmitajiem gadiem. Viņš uzsver, ka pietiek tikai ar sliktām domām, lai jau tiktu ietekmēta apkārtējā vide. Emoto arī sarakstījis vairākas grāmatas, kurās cenšas pierādīt pozitīvo domu spēku. Tikmēr kritiķi norāda, ka viņš savos pētījumos nav izvirzījis pietiekami zinātniskus kritērijus, turklāt akadēmiskās aprindas neiepazīstina ar visām savu pētījumu detaļām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.