×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2012
Drukāt

Labojumi kompensējamo zāļu sarakstā no 1. jūlija

Foto - LETAFoto - LETA

Kompensējamo zāļu saraksts no 1. jūlija papildināts ar 71 medikamentu, kas samazina kompensācijas izdevumus un palielina izvēles iespējas ārstiem un pacientiem. Sešiem simtiem sarakstā jau iekļauto medikamentu cena samazināta no 4 līdz 38%, un tas ļaus zāles saņemt lielākam skaitam pacientu.


 

Kopumā no 1. jūlija pacientiem būs pieejamas 1425 valsts apmaksātas zāles un 148 medicīniskās ierīces.

Atgādinām, ka no 2012. gada 1. janvāra spēkā stājusies kārtība, ka ārstam uz receptes jāizraksta attiecīgajai diagnozei paredzēto zāļu vispārīgais nosaukums, ja pacients pirmo reizi saņem konkrētai diagnozei paredzētās kompensējamās zāles (vai medicīniskās ierīces). Aptiekā pacientam tiek izsniegtas lētākās vispārīgā nosaukuma zāles.

Tomēr gadījumā, ja pacientam aptiekā izsniegtās lētākās zāles nesniedz vēlamo terapeitisko efektu, tad ārsts, norādot pamatojumu pacienta medicīniskajā kartē, var izrakstīt citas zāles, sākot ar nākamajām lētākajām attiecīgā vispārīgā nosaukuma zālēm.

Pacientiem, kuri līdz 1. janvārim jau bija saņēmuši kompensējamos medikamentus kādai konkrētai diagnozei (medikamentu izrakstīšanas kārtība attiecīgai diagnozei ir palikusi nemainīga) ārsts var izrakstīt konkrētu zāļu nosaukumu. Tāpēc jāatgādina, ka valsts kompensē (50, 75, 100 % apmērā) lētāko līdzvērtīgas efektivitātes zāļu cenu. Ja pacientam izrakstītas dārgākas zāles, starpība starp dārgākajām un lētākajām zālēm jāpiemaksā pacientam pašam.

Ar kompensējamo zāļu sarakstu varat iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā ‘kompensējamie medikamenti’.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+