×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. maijs, 2013
Drukāt

Labprāt palīdzu bērniem, kam ir fiziskās un garīgās problēmas

labdare_febr4

Viktorija Krone palīdzējusi daudziem, galvenokārt jauniešiem. Pērn augustā viņa iesaistījās labdarības organizācijas 
palidzesim.lv rīkotajā nometnē bērniem ar fiziskām un garīgām problēmām.

 

“Pamācīju viņiem zīmēt, krāsot, priecāties par dzīvi. Man tas nebija tik vienkārši, jo līdz šim ar tādiem bērniem nebiju strādājusi. Taču nometnes beigās raudājām visi – tik grūti bija šķirties.”

 

Viktorija, kurai brīvajā laikā ļoti patīk braukt ar velosipēdu – pat ziemā – un doties pārgājienos, kā brīvprātīgā dažādās organizācijās darbojas astoņus deviņus gadus. Sākumā vēlējusies izbaudīt kultūras pasākumus no iekšienes – teātra izrādes, kino un mūzikas festivālus, turklāt studijas Mākslas akadēmijā deva papildu interesi par to. Vēlāk darbojās ar bērnunama audzēkņiem. “Ar fotografēšanas palīdzību mēģināju 13–14 gadus veciem tīņiem atklāt citu skatījumu uz dzīvi. Bildējām bērnunamā, devāmies arī izbraukumos, kur viņiem bija jāveic uzdevumi, piemēram, jāsameklē desmit sarkani objekti un tie jānoknipsē. Kā mirdzēja acis, kāds bija viņu prieks par paveikto! Dažs pēc tam teica, ka gribētu dienās kļūt par fotogrāfu.”

Pirms vairāk nekā gada Viktorija iesaistījās palidzesim.lv darbībā. “Jau pirmajās dienās nokļuvu pie jauniešiem, lai caur interesantām aktivitātēm viņus izglītotu par narkotiku lietošanas riskiem, seksu, likumiem. Patīkami redzēt, kā jaunieši, kopš viņiem palīdzi, mainās, pilnveidojas viņu komunikācijas spēja, kļūst atvērtāki. Redzot, ka mans darbs kādam nāk par labu, arī es kļūstu par labāku cilvēku.”

Taču Viktorija uzskata: arī brīvprātīgošanai jābūt ar mēru, citādi pienāk brīdis, kad cilvēks izdeg.

Tāpēc tagad aktīvi darbojas tikai palidzesim.lv organizācijā un meklē savu nākotnes nodarbošanos, ko domā saistīt ar sociālo jomu, lai turpinātu palīdzēt cilvēkiem.

Bet kopā ar draugiem viņa regulāri dodas uz Ulubeles vai Juglas dzīvnieku patversmi. “Mēs izstaidzinām suņus, viņi – mūs, un jūtamies vismaz par kripatu labāk.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+