Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
9. decembris, 2015
Drukāt

Topošie veterinārārstu asistenti lielu daļu mācību laika pavada praktiskās nodarbībās

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Ļoti patīk dzīvnieciņi, vēlos viņiem palīdzēt,” šādu atbildi visbiežāk saņēmu Smiltenes tehnikumā, kad topošajiem veterinārārsta asistentiem vaicāju, kāpēc izvēlējušies šo profesiju.

Šogad aprit 70 gadi, kopš Smiltenē var apgūt ar veterināriju saistītas profesijas, un tam par godu jau piektdien paredzētas svinības. Svētkus vēl gaišākus vērtīs tas, ka viesi varēs apskatīt jauno un moderni aprīkoto tikai novembrī atklāto mācību veterināro klīniku. Šis tehnikums viens no pirmajiem ieguvis arī profesionālās izglītības kompetences centra statusu, un tā modernizācijā ieguldīti 8,7 miljoni eiro, bet klīnika izmaksājusi ap pusmiljonu eiro. Tās aprīkojums bijis dārgāks nekā pati ēka. Iegādāts rentgens, sonogrāfs, iekārtas lāzerķirurģijai u. c., tāpēc absolventi mācēs strādāt ar pašām modernākajām tehnoloģijām.

Mācībās palīdz mākslīgais suns

Veterinārārsta asistenti mācās četrus gadus, ja izglītošanās tehnikumā tiek sākta pēc 9. klases. Eiropas Sociālā fonda finansētās mācībās šo profesiju var sākt apgūt arī pēc vidējās izglītības iegūšanas, tad jāmācās vien pusotra gada. Nesen sākta arī asistentu apmācība neklātienē. Neklātniekiem gan tik un tā regulāri jāierodas tehnikumā, lai pasniedzēju vadībā apgūtu praktiskās iemaņas.

Pirms došanās uz klīniku asistenta iemaņas jāapgūst klasē. Piemēram, kad ieradāmies tehnikumā, otrkursnieki mācījās, kā sagatavot dzīvnieku operācijai: jānoskuj apmatojums, jādezinficē āda, jāuzklāj operācijas pārklājs, ar spailēm jānorobežo operējamais laukums. Sagatavot dzīvnieku operācijai ir asistenta pienākums, operēšana jau ir veterinārārsta ziņā. Šādām apmācībām lieti noder mākslīgais suns, ko varētu noturēt arī par lielu, pūkainu mazuļu rotaļlietu, taču patiesībā tas veidots tā, ka noder arī tam, lai mācītos noņemt analīzes, intravenozi ievadīt zāles un pat reanimējot masēt sirdi – tad indikators parādīs, vai masāža tiek veikta pareizi, un suņa sirds atsāks darbu. Mācību telpās izvietoti arī dzīvnieku skeleti, trauki ar dažādiem paraugiem. Piemēram, dzīvnieku parazītiem.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (26)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+