Foto – Karīna Miezāja

Topošie veterinārārstu asistenti lielu daļu mācību laika pavada praktiskās nodarbībās 0

“Ļoti patīk dzīvnieciņi, vēlos viņiem palīdzēt,” šādu atbildi visbiežāk saņēmu Smiltenes tehnikumā, kad topošajiem veterinārārsta asistentiem vaicāju, kāpēc izvēlējušies šo profesiju.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Lasīt citas ziņas

Šogad aprit 70 gadi, kopš Smiltenē var apgūt ar veterināriju saistītas profesijas, un tam par godu jau piektdien paredzētas svinības. Svētkus vēl gaišākus vērtīs tas, ka viesi varēs apskatīt jauno un moderni aprīkoto tikai novembrī atklāto mācību veterināro klīniku. Šis tehnikums viens no pirmajiem ieguvis arī profesionālās izglītības kompetences centra statusu, un tā modernizācijā ieguldīti 8,7 miljoni eiro, bet klīnika izmaksājusi ap pusmiljonu eiro. Tās aprīkojums bijis dārgāks nekā pati ēka. Iegādāts rentgens, sonogrāfs, iekārtas lāzerķirurģijai u. c., tāpēc absolventi mācēs strādāt ar pašām modernākajām tehnoloģijām.

Mācībās palīdz mākslīgais suns

Veterinārārsta asistenti mācās četrus gadus, ja izglītošanās tehnikumā tiek sākta pēc 9. klases. Eiropas Sociālā fonda finansētās mācībās šo profesiju var sākt apgūt arī pēc vidējās izglītības iegūšanas, tad jāmācās vien pusotra gada. Nesen sākta arī asistentu apmācība neklātienē. Neklātniekiem gan tik un tā regulāri jāierodas tehnikumā, lai pasniedzēju vadībā apgūtu praktiskās iemaņas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pirms došanās uz klīniku asistenta iemaņas jāapgūst klasē. Piemēram, kad ieradāmies tehnikumā, otrkursnieki mācījās, kā sagatavot dzīvnieku operācijai: jānoskuj apmatojums, jādezinficē āda, jāuzklāj operācijas pārklājs, ar spailēm jānorobežo operējamais laukums. Sagatavot dzīvnieku operācijai ir asistenta pienākums, operēšana jau ir veterinārārsta ziņā. Šādām apmācībām lieti noder mākslīgais suns, ko varētu noturēt arī par lielu, pūkainu mazuļu rotaļlietu, taču patiesībā tas veidots tā, ka noder arī tam, lai mācītos noņemt analīzes, intravenozi ievadīt zāles un pat reanimējot masēt sirdi – tad indikators parādīs, vai masāža tiek veikta pareizi, un suņa sirds atsāks darbu. Mācību telpās izvietoti arī dzīvnieku skeleti, trauki ar dažādiem paraugiem. Piemēram, dzīvnieku parazītiem.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.