Mobilā versija
+0.5°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
22. septembris, 2014
Drukāt

Kādai jābūt sievietes intīmajai vietai + 5 ieteikumi veselīgas maksts vides nodrošināšanai


Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nereti sievietes labsajūtu bojā maksts izdalījumi. Kad to daudzums atbilst normai, bet kad uzskatāms par slimības pazīmi? Reizēm novilkt robežu ir grūti, taču diskomfortu iespējams novērst jebkurā gadījumā.

– Intīmajai vietiņai jābūt mitrai. Sekrēts izdalās, lai atvieglotu dzimumaktu un auglīgajās dienās veicinātu spermas kustību sievietes dzimumceļos, to sašķidrinātu un nodrošinātu apaugļošanās iespēju, – skaidro klīnikas “Medeora” ginekoloģe Santa Lauska. – Reizēm redzu, ka sievietei izdalījumu ir pārāk daudz, taču viņa pati pieradusi, vai arī otrādi – cenšos pārliecināt pacienti, ka tie atbilst normai.

Kā jābūt


Nereti pirmā pazīme, ka meitenes organisms gatavojas mēnešreizēm, ir mitras bikšeles un vēlāk sakaltis aplikums. Sākoties ikmēneša norisei, sekrēcija atkarīga no menstruālā cikla fāzes. Vismazāk izdalījumu ir pirmajās dienas pēc mēnešreizēm, kad organismā ir samērā zema hormonu aktivitāte.

Auglīgajās dienās (atkarībā no mens­truālā cikla garuma vidēji 13.–17. dienā), kad nobriedusi olšūna, gļotu kļūst vairāk, tās kļūst staipīgas, līdzīgas olas baltumam.

Pirms mēnešreizēm izdalījumus ietekmē hormona progesterona izdalīšanās organismā. Tad tie ir biezāki, ar piena aromātu un reizēm izraisa diskomfortu. Sākoties menstruācijām, šie traucēkļi pazūd un atkal uzrodas nākamajā ciklā.

Pievienot komentāru

Florida aizliedz nošļukušās bikses! +10 baisākās modes tendences vēsturē (1)Lai nosvinētu to, ka Florida aizliedz maisveida bikses, esam sagatavojuši sarakstu ar lielākajām kļūdām modes vēsturē. Atklātas pēcpuses tika topā, bet kas vēl?
Draugiem Facebook Twitter Google+