Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
22. septembris, 2014
Drukāt

Kādai jābūt sievietes intīmajai vietai + 5 ieteikumi veselīgas maksts vides nodrošināšanai


Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nereti sievietes labsajūtu bojā maksts izdalījumi. Kad to daudzums atbilst normai, bet kad uzskatāms par slimības pazīmi? Reizēm novilkt robežu ir grūti, taču diskomfortu iespējams novērst jebkurā gadījumā.

– Intīmajai vietiņai jābūt mitrai. Sekrēts izdalās, lai atvieglotu dzimumaktu un auglīgajās dienās veicinātu spermas kustību sievietes dzimumceļos, to sašķidrinātu un nodrošinātu apaugļošanās iespēju, – skaidro klīnikas “Medeora” ginekoloģe Santa Lauska. – Reizēm redzu, ka sievietei izdalījumu ir pārāk daudz, taču viņa pati pieradusi, vai arī otrādi – cenšos pārliecināt pacienti, ka tie atbilst normai.

Kā jābūt


Nereti pirmā pazīme, ka meitenes organisms gatavojas mēnešreizēm, ir mitras bikšeles un vēlāk sakaltis aplikums. Sākoties ikmēneša norisei, sekrēcija atkarīga no menstruālā cikla fāzes. Vismazāk izdalījumu ir pirmajās dienas pēc mēnešreizēm, kad organismā ir samērā zema hormonu aktivitāte.

Auglīgajās dienās (atkarībā no mens­truālā cikla garuma vidēji 13.–17. dienā), kad nobriedusi olšūna, gļotu kļūst vairāk, tās kļūst staipīgas, līdzīgas olas baltumam.

Pirms mēnešreizēm izdalījumus ietekmē hormona progesterona izdalīšanās organismā. Tad tie ir biezāki, ar piena aromātu un reizēm izraisa diskomfortu. Sākoties menstruācijām, šie traucēkļi pazūd un atkal uzrodas nākamajā ciklā.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+